Bulímia,anorexia

dagi

Ahoj dievcata, ja som sa pred nedavnom vratila z liecenia, pribrala som na svoju pvovodnu vahu, co som si velmi priala, myslela som si, ze budem stastna, no som psychicky uplne na dne, rodicia ma stale kontroluju, ci jem, nadavaju mi, vyhrazaju sa, neviem ci a ako to zvladnem, nie som este stotoznena so svojou vahou, no nechcem uz vazit 38 kg, budem rada, ak si udrzim tuto vahu, no bojim sa, aby som nepribrala dalsich 10 kg, uz mi sibe, nemozem spat a zacina sa mi hnusit jedlo, baby, citim sa strasne, nechcem nikoho sklamat, no som slaba a vobec neviem ako to zvladnem, bojim sa, co bude zajtra, toho, ze ma otec bude nasilu vykrmovat, je agresivny, bojim sa ho, najradsej by som sa stratila, je tazke ak vam nikto nerozumie, ach, tak sa bojim!

Alternativa

Ach, Sumo, mas uplnu pravdu, velmi smutnu pravdu. Krasa cloveka nie je o vychudnuti, ale o vztahu k svojim blizkym, k zivotu - so vsetkymi krasami aj bolackami kazdodenneho zivota.
Jaan,
liek proti PPP existuje, len ho ziaden vystudovany odbornik celkom presne nevie pomenovat a naordinovat. Ma ho kazda/y chory sam v sebe, treba ho hladat a nie lamentovat. Vies, to slniecko bude svietit, aj ked ktokolvek z nas bude chory, alebo tu nebude. Cize snazme sa uzit to slniecko cely zivot a mozno aj mat ziarive hviezdicky v ociach. Velmi to Vam vsetkym v temach o PPP prajem. Musite zabojovat, same za seba.

sumo

Kocky neblbnite!!! Len jedna vec ma prinutila vstupit na tieto stranky a to,ze mne,velmi blizky clovek zacal blbnut s jedenim. B.L.B.N.U.T!!! Nemozem sa pozerat na to vyziabnute telo obtiahnute kozou. Povedzte mi,ktora z vas,co je tak krasne stihla...extremne chuda a pysna sama na seba,ze to dokazala,ktora z vas je spokojna so zivotom? Preco sa nicite? ?Moja babicka mi povedala, ze ona takuto chorobu nepozna a nikdy ju nepochopi. Zazila totiz vojnu,cas kedy ludia nejedli preto, ze nechceli,ale preto,ze nemali co.
Vidite obeznejsieho cloveka.... Alebo len takeho normlaneho,ktory je len podla vas obezny. Znechutene na neho pozerate....fuj!! Preco so sebou nieco nerobi? Ale pozrite sa blizsie..vidite ten usmev? vidite usmev jeho partnera co sa s nim drzi za ruku? A kde mate usmev vy? kedy ste sa naposledy schuti zasmiali bez toho aby ste v hlave nemuseli pocitat kalorie?? A kde mate priatela?? Kazdy vas uz opustil, lebo nikomu sa nechce pocuvat o novych zazracnych dietach.Si len TY a ANOREXIA, tvoja najlepsia kamoska. Nemyslis si, ze je to skoda? Zijes len raz,nebojis sa smrti?

jaan

ahojte vsetci kt. trpite chorobami anorexia a bulimia.Nerada to pisem, ale patrim k vam taktiez.aj som sa liecila a na chvilku bolo dobre.najhorsie na tom je, ze moja rodina si mysli, ze som uz v poriadku-no nie.tak strasne chcem byt ako predtym.mala som strasne vela kamaratov, vsetko co som robilo bolo z radosti, a teraz??????????????
moc moc si prajem aby existoval na tieto choroby liek, a my vsetci postihnuti tymito chorobami, sme boli zdravi a opat plni chuti do zivota.
dufam, ze aj pre nas, este dlho bude svietit slniecko/

jaaaaaaaaaaaach

Ach co vam povie neviem ci sa aj ja nahodou nestavam anorexickozu..... v minulosti som toho pojedla mna terza som behom mesiaca schudla 9kg mno a pritom nic nejem.. zacalo sa mi to dopcela pacit a pokracujem v tom stale a stale.... uz nechcem byt tuca.. viete mi povadat o nicem po com bych schudla ale nestala sa anorexickou?????

mišela26

Ahojte
Už roky bojujem s anorexiou.Raz som ztoho vonku inokedy zase upadnem do ppp.a som tam kde som bola.Viem,že sa to končí smrťou a preto ma to niekedy aj kvôli tomu ťahá.Už nemám síl voči tomu bojovať.Bnv mám 16,9.či schudnem tak mi je to už jedno.Momentálne mi je na nič tak preto tak píšem ,,čierno,,.Každý mi hovorí,že som vyzjabnutá,ale ja sa tak necítim.Menštruáciu mám tak si myslím,že to ppp ťažké nemám.

neznama24

myslite ze mi nieco je....ked......?ked nemusim nejem nic,vydrzim tak aj cely tyzden lenze potom pridu chvile kedy do seba nahadzem vsetko co vidim..a potom to skonci vracanim.ked sa musim spolocne s rodinou najest tak pod zamienkou ze sa idem bicyklovat idem vracat na luku..nie je to tak vzdy ..mam nervy ze moja vaha kolise...chcem byt chuda......teraz ked su prazdniny je to tazsie vydrzat nic nejest lebo som doma..a v skole som na intraku nik ma nekontroluje..ja fakt neviem ci sa nieco so mnou deje......co mi je????

forev.

ahoj alti:)
prepac, dam vediet skor:) neviem, kedy tam teraz najskor budem..hm..ty nahodou nemas cestu sem na smer vychod? :) kuknut napriklad nejakeho toho kolegu z ulice vedla?

dievcata:

iba som chcela napisat jednu prihodu z rodinnej oslavy. fakt velkej rodinnej oslavy..
mojmu ockovi som sa raz v slabej chvilke so vsetkym zdoverila. jasne, ze vsetci vedeli, najma on, o co ide. ale nikdy som osobne nepripustila skutocnost, ze ja, jeho dcera, by mohla mat nieco s ppp... a zobral to..skvele

totiz, na tom obede zas babka zacala hundrat, ako vsetci, ako toho malo zjem, ze ja som taka divna(to ma este zo starsich cias, teraz jem tak ako sa patri, ale stale to v nej drieme a neodpusta si obcasne poznamky)..vtedy som sa na otca obratila a obidvaja sme sa na seba usmiali, ako dvaja, ktori vedia o co ide. a to bol strasne fajn pocit...esteze som raz tu slabu chvilku mala:)