Bulímia,anorexia

kery

Ahoj Dodik, ( a všetci, ktorí máte tento problém )
keď som si prečítala tvoj príspevok, akoby som čítala o sebe. Trpím bulímiou, už nejakých pár mesiacov sa jednoducho nedokážem ovládať a dokážem do seba natlačiť všetko, čo nájdem v chladničke, a potom samozrejme utekám na WC, kde to všetko skončí. Potom sa chvíľu cítim dobre, no ten pocit netrvá dlho... prepadnú ma depresie, plačem a je mi zo seba na nič. Zo začiatku som zvracala len občas, vždy ma to potom nejako prešlo a zase som aj pár mesiacov žila normálny život. Ja už vlastne ani neviem, kedy som to prestala ovládať a dostala sa do tohto kolotoča prejedania a zvracania, no viem, že je to čím ďalej horšie a asi si už sama nepomôžem. Chcela by som opäť normálne žiť, nemyslieť stále len na jedlo, chudnutie, moju postavu, no stále sa bojím spraviť ten krok a navštíviť psychológa. Dúfam však, že sa na to čo najskôr odvážim, aby som sa vyliečila a zase sa mohla tešiť zo života...držte mi všetci palce, rovnako ako ich budem držať ja vám.

zuju

ako som na meniny zacala s nezdravym jedlom tak pokracujem tri dni, hrozne mi nafuklo brucho niekolko dni som nebola na velkej a je mi zle od zaludka

jaja

baby ja vam tak velmi drzim palce da sa vyliecit aj ja som sa vyliecila,verte mi viem ake to je,ale pre mna je to uz len minulost,momentalne sice bojujem s depkami narozdiel od anorexie ale aj tie dufam,ze budu pre mna minulost,vsetky vo svojom vnutri milujeme zivot nevravte,ze nie DRZIIIM PALCE DOKAZETE TO LEN SA NEVZDAVAJTE=0)

veronika

DODIK- uvedom si jednu vec ze pokial nepojdes k lekarovi tak umries,aj to je otazne ci ti este pomozu ked teraz to zacnes riesit.Chces zit?????Ak ano tak cho d este teraz v tejto chvili k lekarovi,vedci este neprisli na to ako toto ocherenie vznika teda kvoli comu sa tak rychlo zvrhne a nevedie to 100% vyliecit.Chci zit,no co tak pojdes k psichologovi ale aspon on ta vypocuje,das sa do poriadku a prekonas tuto svinsku chorobu,budes sa divat pozitivne na svet budes mat kamaratov ktorych si stratila a budu si ta vazit ze si nad tym zvitazila,ale musis chciet zit,neviem kolko mas rokov atd.,rada by som ti pomohla este viac ale neda sa.Treba aby si mala niekoho kto ti s tym pomoze a ta povzbudi aj ked to bude zrovna psycholog to nevadi.Ale na koniec ked tak sa hovori: v nudzi poznas priatela,kamarati sa na teba vysrali,je to krute ale neupadaj do depky s toho,na zaciatku som hovorila ze ziskas kamaratov co si stratila,berem spät,budes mat novych kamaratov,a to ze si ich stratila na to sa vykasli,to nieje podstatne ziskas novych,musis sa vediet povzniest nad niektore veci v zivote pozerat z nadhladom,rada by som ti pomohla, objala ta a vypocula ale na to su kvalifikovanejsi ludia ako ja.Ja mam tazky zivot od narodenia a dokazem sa vsetkemu postavit,malokto ho ma tak tazky,nauc sa to aj ty sa postavit veciam! Moj mail je elza26@azet.sk to len keby si chcela niekedy napisat,ahojkaj a drz sa ;-) budem na teba mysliet kazdy den,som mozno prvy clovek ktoremu na tebe zalezi,a pridaju sa aj druhy.Ano na tebe mi zalezi nesklam ma a ked ma sklames ja sa nenahnevam,snaz sa dalej,nikto nieje dokonaly.Ale prvy krok je ist k lekarovi,je vela veci a ludi co na teba v zivote caka,by si lutovala keby si ma nepocuvla,ahojkaj a drz sa.

WEJA

dagi, tak som rada, ze sa to polepsilo:) No, nie vela odbornikov sa zaobera iba PPP, ale zo skusenosti viem, ze ak je dobry psychoterapeut- aj ked nema skusenosti vie vyliecit:) Daj mi na seba mailik a niekoho ti poradim vramci bratislavy. Nechcem to moc uverejnovat.. napis ako sa ti to zvlada. drzime palec:)

dodik

mam 14 a uz dva roky, prakticky nic nejem, mam depresie, stratila som tak vela kamaratov ktory nechapali preco by som 'CHCELA' byt este chudsia nez som. Nenavidim sa, bojim sa ze nakoniec aj tak skoncim na psichiatrii, netusim co mam robit. Uz mi to zacina liest na nervy, to neustale pocitanie kalorii a tak niekedy do seba nahadzem vsetko co je na moj dosah. Napriklad nedavno som bola taka hladna, ze som zjedla dve cele cokolady, balicek suseniek a jednu bombonieru a to vsetko za pat minut !
No potom samozrejme som to vyvracala, pre istotu som isla aj behat a plavat a nasledujuce dni som nic nejedla. No teraz to zacina byt o vela tazsie vydrzat bez jedla, a ovela castejsie sa mi stava ze do seba nahadzem 'polovicu chladnicky' a potom vraciam.
Preco stracam tu kontrolu nejest ?????

dagi

Ahoj Weja, dakujem Ti za tvoju podporu a zaujem, liecila som sa v Bratislave na oddeleni poruch primu potravy, velmi sa mi tam nechcelo, no zvladla som to tam aj vdaka dievcatam, ktore mali rovnake problemy ako ja, urcite to odporucam vsetkym dievcatam, ktore si nevedia dat rady, ked som sem pisala naposledy citila som sa uplne na dne, teraz to je uz lepsie, snazim sa stotoznit so svojou postavou, no je pravda, ze bez psychoterapii to nepojde lahko, no nepoznam ziadneho psychologa, ktory by sa rozumel tejto problematike, ak by si my mohla poradit, bola by som Ti velmi vdacna, ty i Gabina ste ma pozitivne naladili, velmi Vam dakujem, ste zlate, prajem Vam obom, aby sa Vam darilo , a aby ste boli stastne.

WEJA

dagi? na toto obdobie by bolo dobre chodit do individualnej psychoterapie. Potrebujes podporu. Ked ju teraz budes mat, vsetko pojde k lepsiemu. Si hrdinka. Odkial si? Skusim pozriet do kontaktov na lekarov, hm? Mozem sa opytat v ktorej liecebni si bola? drzim palceky a napis:)

gabina.w

Pekne je, ze si si dala telicko trosku do poriadku dagi...
Ale ten zly pocit, ten tlak zo strany blizkych, ktori veria, ze si v poriadku, to velke napatie a strach zo seba, este stale z vahy a jedla - to poznam doverne a vedz, ze bude tazke este dokazat sama sebe, ze s tym, co si ziskala v nemcnici, vies aj narabat...
Drzim palce, nech sa Ti dari...