Bulímia,anorexia

Andrej :)

A ešte .... !!! Poprosím užívatela adrianka , nech sem nevypisuje takéto návody. Tu by sa to malo snažiť napraviť do normálu, nie opak. Som hoteliér a mám strednú hotelovú, takže to znamená že do nás hustili výživu a podobne veci pekne dlho a riadne a to čo tu píšeš sú hlúposti. Áno, ja viem že to funguje. Ale chuť do jedla nie je spôsobená prehriatím žalúdka. Ten si predsa sám udržuje stálu teplotu a tá je dosť nemenná, pokial nejde o choroby samozrejme. A čo sa týka toho pečiva, taktiež neni pravda. Pečivo ovplyvňuje nasítenosť a chuť do jedla iba svojou čerstvosťou a druhom... Rád poradím a napíšem sem čo je zdravé... len sa pýtajte. Len prosím neexperimentujte na sebe. Ale radšej si to naštudujte v adekvátnych knihách (to neznamená na internete nejaká bulvár!!!) Je od prírody dané, že človek je hladný, len keď to jeho telo potrebuje a teda, z toho sa nepriberá lebo ak to nie je porušené telo si zoberie koľko potrebuje :) Priberanie spôsobuje len keď sa je priveľa sladkostí a najmä keď človek nepociťuje hlad. Treba si dávať akurát pozor na to čo jeme a teda na vyváženosť a nie na množstvo. Totiž už dávno boli vymyslené tabletky, ktoré obsahovali všetko čo telo potrebuje, ale človek by zomrel keby ich užíval.. Z jednoduchého dôvodu. Žalúdok potrebuje ako aj celá tráviaca sústava niečo k tráveniu :) Treba len teda prihliadať na všestrannú stravu. A teda treba aj mäso, treba aj zeleninu aj ovocie... ale aj cukor a dezerty, lebo cukor je jediná zložka, na ktorú funguje mozog. A druhá vec, keď telo nedostáva aj to slovíčko ktorého sa tak bojíte... tuky! :) Neni to postrach... keď ich nedostáva, lebo sú potrebné na látkovú potrebu a dlhodobý zdroj energie pre telo aj orgány, rovnako ako sa do nich ukladajú aj určité vitamíny... tak si ich proste ukladá, keď ich neprímate. Lebo vie že ich pravidelne nedostane ale potrebuje. A teda dôležitá je aj pravidelnosť stravovania :) Papať stále a v malých dávkach. :) Toto sa volá racionálne stravovanie, nie to čo sem napísala adrianka :) Nebojte sa len sa pýtajte :)

Andrej :)

Ja osobne (prepáč za názor) si myslím, že to s dedičnosťou nemá čo dočinenia. Sama dobre vieš, koľko pováh si mohla zdediť a koľko rysov tela a daností a predsa si nezdedila všetky. V každom prípade sa snažím povedať, že aj keď sa to určite kóduje do génov, dá sa to ovplivniť. A prepáč, ale s takou výhovorkou, že čo ja s tým môžem robiť, keď je to vrodené a teda silnejšie ako ja... s tou u mňa moc neobstojíš. Môžeš sa na to odvolávať, ale to sa môžem aj ja, že môj otec nemá vlohy na ekonomiku a ja ju študujem a tiež profákom nepoviem, nemôžem sa to naučiť, nemám to v rodine. Prepáč za prirovnanie, asi sa ti nebude zdať moc adekvátne, ale vystihuje podstatu. Proste vravím, že vrodenosť sa dá ovplyvniť a zmeniť. Taktiež ty dávaš podklad tvojím deťom a teda to meníš... :) Uvedomiť si treba, že vrodenú máš aj stavbu tela, ktorá sa dá iba zdokonaliť športom, ale nie zmeniť. Nepretvaruješ si kosti a teda boky nohy a podobne. Aj tam pôsobí vrodenosť. Naučiť sa treba žiť s tým ako vyzeráš a nesnažiť sa to zmeniť, len udržiavať na úrovni, keď sa dobre cítiš :) Čo ty na to? :)

zuzca26

dievcata, zaujima ma jedna vec. viem ze anorexia a bulimia samo o sebe niesu zapricinene tym ze vidime chudsie dievcata v telke, ale ide o isty spustac, ci koren, vecsinou v rodine...ALE! zaujima ma to ze ked ten koren je objaveny, co sa s tym potom robi? ved ked to je minulost, tak co mi niekto pomoze zmenit detstvo? ci navratit to ze moj otec nebol alkoholik? nerozumiem:)

jaja

baby,lucim sa s vami,uz sem nebudem chodievat,ale dakujem,ze som sa mohla s vami podelit o svoje skusenosti a snad som par z vas aj podporila a drzim vam palce =o)zivot je boj a je len tvoj-fraza,ale pravdiva.....zbohom

rama

cítim sa na nič... mám 16 rokov a vlastne ani neviem , či je to bulímia..občas ma premôže lenivosť a nechce sa mi ani dostať zo seba všetko čo som pojedla,ale potom mám nehorázny pocit viny a pripadám si byť o 100 kíl ťažšia.. každý mi vraví, že mám dobrú postavu, ale ja mám niekde v sebe zakódované, že mi klamú.. neverím im, pretože ja som tučná... a dosť sa prejedám... a potom to vyvraciam... mám veľké problémy s vlasny, s pleťou... čo som nemávala... som zúfaláá.. ja sa už nechcem prejedať...každý deň si poviem, že dnes už nie...ale zasa a zasa.. najradšej by som týždeň nič nezjedla...ale to sa nedáá...a viem, že by mi to veľmi nepomohlo...nenávidím sa...

majca

snaha aj je, no tolkokrat som uz chcela sa postavit a slobodne kracat sebaprijata dalej,ze uz ani neverim ,ze sa to niekedy zlepsi...

kyblik

majka a nejako to aj riesis? aj ja mam problem so sebaprijatim a chudnutim koli tomu a v tychto dnoch sa snazim riesit iked je to tazke ale snaha je:) odkial si?

majca

idem len tak kuknut ci je nieco noveho a vidim ze su tu ludia s podob.problemami.prave som sa do popuku najedla a prichadza moj najvacsi nepriatel:POCIT VINY.
Ano aj ja vyvraciavam jedlo a uz dlho s tym bojujem.BOJIM SA . Uz nevladzem ist dalej.

adrianka

AHOJTE KOCKY! tak mam typ na chudnutie! 1-ak nebudete jest min.2tyzdne chlieb alebo akukolvek mucnu potravinu,tak stratite chut do jedla. 2-ak mate velku chut do jedenia a tak,to svedci o tom ze mate prehriaty zaludok.jeho teplotu znizite min.2 poharmi vody pod10stupnov. funguje to!

adrianka

ahoj daga! to ze ti oco nadava si nevsimaj! nedaj sa osocovat,ani psychicky tyrat.jednoducho mu povedz nech krici na dakoho ineho a odid. kazdy clovek je totiz vynimocny a jedinecny. uvedom si ze si aka si,lebo kazdy je iny:)