Bulímia,anorexia

black sun

hanach,
uplne suhlasim s pppckarkou... presne preto som to ani ja nepovedala matke... som bulimicka, ano, ja viem. Ale to nie je problem mojho zradla a toho, ze nemam ine problemy. To je reakcia na moju posahanu rodinu, kde kazdy v kuse len analyzuje, kto kedy kolko pribral, schudol, kto je pekny, kto nie. A tiez toho, ze moja matka na mna nikdy nemala cas, nestarala sa o moje city. A ublizovala mi nepriamo poznamkami na moj vzhlad - aj ked paradoxne mohli byt pozitivne. Ked som bola tucna, bolo zle. Ked som schudla, este horsie. Ked som opat zacala priberat, uplne najhorsie. A vecne poznamky typu nielen ty mas problemy su dokonalym spustacom patologickych spravacich mechanizmov. Pozdravujem dceru. Skus sa jej spytat, preco to robi. Mozno budes prekvapena.

pppckarka

s podobneho dovodu ako je tento priklad to nechcem povedat rodicom lebo by to nepochopili a ani nechceli pochopit. viem ze to je aj moja hlupost ale viem aj ze to ma nieco s minulostou z detstva z toho co bolo v nasej rodine atd ale to sa im neda vysvetlit kedze si myslia ze dievca chce byt chude, ze to je detinske a "VED SA NAJEDZ" :( :( :(
keby som aspon trosku vedela ze miesto vycitiek (torych mam sama v sebe ajtak uz dost) tak ma objimu a ponuknu pomocnu ruku tak by som im to akomazite bezala povedat . ale takto si to mozem akurat tak nadalej zatvarat do sedemnastej komnaty :(

gabina

hanach,
ani len netušíš, ako veľmi sa mýliš. Veta? vidíte len seba a svoje žrádlo je veľmi krutá.
Predstav si, že je normálne, že Tvoja dcéra si nechce chorobu pripustuť. Je normálne, že odmieta pomoc. Takéto správanie k bulímii aj anorexii patria, bohužiaľ.
Viem, že sa hneváš, určite sa veľmi bojíš, máš o dcéru strach a je mi jasné, že z bulímie viníš ju. Lenže, keby to bolo také ľahké...
Tvoja dcérka má veľký problém. Poruchy príjmu potravy nie sú primárne spojené s jedlom, so zvracaním alebo so štíhlosťou, Tie sú už len dôsledkom. Je to ako keď sa Ti zbúra dom, alebo celkom obyčajný domček z karát. Stačí, že sa pohne vzduch a všetko letí dolu, pretože základy nie sú dosť silné. Tam, v základoch treba hľadať príčinu, Tvoja dcéra trpí a ani si nevieš predstaviť, čo všetko to dievča prežíva...
Asi nie je veľmi konštruktívne obviňovať z toho kohokoľvek. Bolo by lepšie hľadať odbornú pomoc, ak sa dcéra na to necíti a ak má "odmietavé" nálady, skús pomoc vyhľadať zatiaľ Ty, aby si sa v probléme zorientovala a bola pripravená, keď dcérka vystrie ruku s prosbou o pomoc. Vyhľadaj psychológy a pýtaj sa, ako môžeš pomôcť. Ver mi, že tento problém sa celkom určite týka celej Vašej rodiny, nie len Tvojej cdéry. Nenechávaj to všetko na ňu, ona určite príde na to, že bez pomoci sa nikam nepohne a že sa bez nej nezaobíde.
Držím Vám palce, baby...

hanach

Ahojte všetci, som matka 18 ročného dievčaťa, u ktorého som zistila tiež bulímiu. Snažím sa jej pomôcť, chcem jej násť lekára, ale ona si svoju chorobu nepripúšťa, vraví, že si vymýšľam, že to nie je pravda, hoci som ju pristihla nad umývadlom už nie raz. Nepomáha dobré slovo ani vyhrážky a sú dni, keď jej urážky na moju hlavu už prekračujú hranice. Neviem dohovoriť svojej dcére, no apelovala by som na Vás všetkých s týmto problémom, aby ste si vstúpili do svedomia. Vidíte iba seba, svoje žrádlo. Sama mám tiež problémy ako každý človek a snažím sa ich riešiť. Viem, že je to ťažké, ale myslíte tiež na druhých, na svojich blízkych, ktorí s Vami žijú v strese a trpia, pretože odmietate pomoc. Človek môže byť aj štíhly aj krásny a nemusí byť zaujímavý pre okolie. Nie je všetko zlato, čo sa bliští. Krása aj štíhlosť rokmi pominú a čo ostane? Nevážim si u ľudí to ako vyzerajú, to či majú peniaze. Hodnoty sa nachádzajú úplne niekde inde. Prosím Vás aby ste si to uvedomili.

zuzana518

Dobry den, mam starsiu sestru a mam podozrenie, ze tiez trpi PPP. Je velmi uzavreta, nechce komunikovat, stale pije cas SENNA, je to rastlinne prehanadlo... ale nasla som jej aj ine kvapky na prehananie. velmi sa o nu bojim a neviem, co mam robit.
Prosim poradte mi.

dontLikeThis

nany ahojky ja mam sice anorexiu ale citim presne to iste:(.. nechcem byt v tom kruhu stale sa som sa obsmietala okolo jedla ale ked nanho nemyslim je mi lepsie... tiez sa bojim pribrat:(