Bulímia,anorexia

kyblik.

chodieva sem este niekto? v poslednej dobe to tu vazne nejak spi...iked, nie ze by to nebolo super ze fora anorexie a bulimie su prazdne :)

nany

ahojte... Som tu prvy raz... mam problem s bulimiou.. mam 163 cm a 52 kil... Vsetci mi hovoria ako sa pekna, aku mam skvelu postavu... A preto citim strasny tlak a bojim sa pribrat... Najprv som zvracala lebo som nechcela pribrat , ale teraz sa uz bojim poriadne najest a vzdy ked si nieco dam , strasne ma boli zaludok... zacinam mat pocit ze som tucna a neviem to ovladat. Predtym som byvala stastna, plna zivota, teraz ked mam na nieco chut, dlho rozmyslam, ci si to vobec dam. Mna uz nebavi byt v tom bludnom kruhu, len rozmyslat, ze ma boli zaludok, a ze ci sa vobec najem.. som nevrla, smutna a velmi depresivna... neviem co s tym:(((

Alternativa

Janka, super si to vystihla. Mnohe mate ooovela viac v tom negativnom ponimani : havarujuce oblicky, srdcovu arytmiu, rozdrasane nervy, zlu plet, lamajuce sa nechty a zle vlasy /to k tym vonkajsim prejavom. Ak este nie, tak casom urcite/, ziadnych kamaratov, kopec smutku, nepoznate taky nefalsovany usmev, atd. Je toho prilis vela, aby ste v tychto zavaznych diagnozach zotrvavali. Viem, co mi poviete : ako z toho von? Je to velmi narocne, ale pokial sama nechces, tak sa budes nicit dalej. Skuste sa zamysliet, co som Vam chcela povedat a skuste si urobit dnesok peknym a fajn :o)

janka

Niekdy sa pytam sama seba, cim by sme sa asi zaoberali, keby sme boli presvedcene, ze sme krasne? Ziadne pcitanie kalorii, pocit vyduteho bruska, hrube nohy, boky a neviem este co. A kto tvrdi, ze nie sme? Nikto iba sa o tom sami kazdy den presviedcame. Kto my dokaze odprisahat, ze ked schudne, tolko kolko chce tymto sposobom, s tym prestane? Nikto, lebo toto nie je ziadna dieta s jojo efektom, to je porucha vnimania seba sameho a je to uz na cely zivot, zial. Co vsetko by sa dalo stihnut za ten cas, co sa zaoberame tym ake sme hladne a co vsetko smieme a nesmieme, ako vyzerame na svetle, na kupalisku a hlavne kolko este musime schudnut. Odpoved: strasne vela veci. Ale to , po com tuzime uz vlastne mame. Len to akosi v zrkadle nevidime.

nika:(

mam aj s oblickami problem,snazim sa menej pit,lebo to co vypijem väčšinou aj vo mne ostava asi preto priberam.aj v nemocnici som uz bola preto to ale nevadi.Proste jem fakt len to co si myslim ze nepriberiem napr.Celozrnne chebiky tzv.polystiren ako ho niektori nazyvaju alebo jablko a zeleny caj hrncek kazdy den a okrem toho max.pohar cistej mineralky aj to len ked som velmi smedna.inac iba ten caj...

nika:(

Ahoj Andrej,no ja mam 19....az v maji mam 20 takze niesme daleko od seba ako vidim ze?Si prvak?Ci uz druhak?Na icq nechodis?Al na pokec...hm?Aky mas nick?Ved aj tam ti mozem napisat ked chces.A vies co sa tyka toho stravovania nikohoo asi nepresvedcis ze z oleja sa nepribera teda z tukov.No mozno ty nepriberas,alebo si nikdy nemal take problemy ze schudnut abo co.No ale nechcem vraviet ze nemas pravdu.A nepovedala by som ze sas snazim docielit aby som bola najzdravsia ale skor to druhe najchudsia.A tvoj kamos,tak on mal bud hyperthyreozu ak chudol alebo hypothyreozu ak priberal to su dve zakl.ochorenia co sas tyka stitnej zlazy vedela by somkecat dlho o tom ved som zo zdravotky 5 rok medicinske veci studovat..No a tu vyzivu tiez nestudujem z vlastnej vole mame taky predmet.Takze tak.Si zlaty to vidim.Ale predsa ak raz niekto nechce jest ty ho neprinutis.Vylieci sa len ten kto naozaj chce,ale ja velmi nechcem jest :)viem viem aj ohladom tej vahy vazit sa treba hned rano a vahu sledovat kazdy den v tu istu hodinu napr.Podnelok o desiatej...utorok tiez o desiatej nie skor ani neskor

Andrej :)

nika :( to tu asi preziva kazda. Je to smutne ale je to tak. Dôležté je si uvedomiť jednu vec, ktorá ťa môže zmeniť. Ty v podstate nechceš schudnúť! Ty chceš len dobre vyzerať a cítiť sa dobre a páčiť sa. Byť zdravá.. Neni tak? Lenže to s chudosťou nejde ruka v ruke. Dôležité je najmä nepodliehať ilúzií, že sa to dá zvládnuť hneď za mesiac alebo tak. Tobôže nie zo dňa na deň. Mnoho žien si dokonca myslí, že jojo efekt je to, keď idú cvičiť a športujú a prídu domov a postavia sa na váhu. Potom sa spokojné idú najesť a napiť. Potom sa zase postavia a zistia že to majú naspäť :) Lenže ono je to v tom, že telo počas športu vylučuje vodu, najmä tú. Bolo by proti prírode, keby človek predsa mohol spáliť všetky svoje tuky za deň. To by sme vlastne neprežili... Telo sa naučí na a zdôrazním... pravidelnú fyzickú záťaž asi tak za niekoľko týždňov. Čo znamená, že telo potrebuje pravidelný prísun športu na to aby dávalo tuky preč a nahradzovalo ich svalmi. A podstatné je to, že by ste mali prijímať dostatočné množstvo jedla a tekutín, lebo ak nie, tak telo sa bude brániť chudnutia, pretože vie, že by najesť nedostalo a je prirodzené, že by si ukladalo tuky. A teda, keď telo zistí, že nedostáva potravu pravidelne, tak sa ju snaží ukladať. Ak však budete prijímať potravu pravidelne a v dostatočnom množstve, telo príde na to, že toľko tukov nepotrebuje.... :) Ale ja osobne si myslím stále to jedno, že je jedno ako človek vyzerá, je podstatné, ako sa cíti a či je so sebou spokojný. Vtedy to z človeka vyžaruje. Sami si musíte vedieť dať ciele ktoré dokážete splniť. Ostatné sa už dostaví samo :) A najmä nika:( .... keď si chceš udržať postavu, tak nie prehnaným športom ani brutálnymi hladovkami!!! to si iba zničíš zdravie. Je to na pravidelnosti. A čo sa týka jojo efektu s tým je to rovnako. Nájdite si čas denne na 20 minútovú rozcvičku, alebo prechádzku, nie žiadné behani... a stačí 4 krat do tyždna 1 hodinu športu a bude to v suchu... Len prosím nečakajte zázraky za jeden deň, ale týždeň.. Jediné, čo vám môžem zaručiť je dobrá pocit :) ten sa dostaví hneď a na tom by ste si mali zakladať. A nika ver tomu že to že priberieš z vody je len ilúzia, čo som už spomínal. Pretože voda váži tiež niečo. Ak chceš adekvátnu váhu tela, tak tá sa meria ráno po prebudení, po tom čo ideš na záchod.. To je váha tela. Dá sa zmerať len ráno. nie cez deň. takže sa počas dňa nevážte, lebo to si vážite obsah žalúdka a orgánov, nie tela. A ak priberáš z vody, čo určite, tak to nechci. Poznal som kamaráta, ktorému sa toto dialo. On mal problémy so štítnou žľazou a to neprajem nikomu. Vtedy buď doslova priberieš z hocičoho, alebo chudneš nech ješ hocičo... a to je hrozné lebo sa tam človek dostáva do podvýživy... Vás všetkých telo je také vyhladované, že nech keď ziete čoklvek, moc si z toho nenechá. A ešte, musím povedať že problémy so štítnou žľazou a nielen tie sa dajú nadobudnúť... a to práve takýmto stravovaním ako robíš nika... A inak mám 20 rokov, študujem v Bratislave... na ekonomickej a stretnem sa dakedy rád ak budeš chcieť a pokecáme :) No a ešte čo sa týka tých zemiakov a rybieho oleja... z tých sa brutálen nepriberá. Telo potrebuje tuky. To som tu už vysvetloval. Keď ich nedostane, tak si ich nadmerne ukladá, lebo telo je rozmné a pripravuje sa na všetko. Ide najmä o tie minerálne látky a vitamíny čo obsahujú. Tak dúfam, že vyššie nájdete odpoveď všetky. Aj ty adrianka. :) Ak ne tak sa pýtajte... Majte sa pekne.