Bulímia,anorexia

mimi22

uz zasa zvraciam...povedala som si ze skoncim ale nedokazem to...uz sa to zvysilo na 3 4 krat za tyzden.ako sa mam ovladnut??

nathalie

boze pomoct,ja mam toho uz dost,chcem s tym skoncit a nejde to!zas sa prejedam dennodenne a zvraciam :(( co mam spravit,ako mam tento boj ktory trva roky vyhrat?

laura2

Ahojte vsetky.Volam sa Laura,chcem sa s vami strucne podelit o svoju skusenost s A.a B.Vzdy som mala vahu okolo 57kg,pri vyske 165cm.Stale som si vsak pripadala tucna.Zacalo to cvicenim,denne,potom som presla na vegetarianstvo.Mala som 19r.Postupne som zacala vynechavat sladke,niektore potraviny a vo finale som zjedla jablko a za tym prehanadlo.Bolo to najstrasnejsie obdobie mojho zivota.Neda sa to ani opisat,cely zivot sa tocil len okolo pocitania kalorii,schovavania jedla,klamstva,trapenia rodiny.Do nemocnice som isla s 37kg,myslela som,ze zomieram.Po navrate vsak A presla do bulimie a nastal opat bludny kruh.Striedanie A.a B.trvalo asi 6 rokov.Zacala som si vsak uvedomovat,ze najkrajsie roky mi unikaju pomedzi prsty a ja sa tocim len okolo jedla,bez kamaratok,spolocnosti,znamosti.Zacala som sa prijimat taku aka som.Velmi mi pomohla kniha od Loise Hayovej-Miluj svoj zivot.Naozaj vam ju odporucam precitat si.Naucite sa mat rady sami seba.Teraz mam 35r,jem vsetko,ale s mierou.Snazim sa o pestru stravu,nie jednotvarnu a samozrejme aj sladke,aj obcas trosku nezdrave,ale vychutnavam si zivot.Mam kamosky s ktorymi zajdem na kavu so zakuskom a uz bez vycitiek.Sportujem,ale tiez to neprehanam a zivot ma pre mna uplne iny vyznam.Vsetkym vam drzim palce,aby ste sa vyliecili a nasli iny zmysel zivota.Kto to neprezije,nevie pochopit.

gracy

ahojte som dalsia zufala stvora ktora prosi o pomoc tak ak by mal niekto pocit ze mi moze pomoct aspon nasmerovat ma na zivot bez bulimie odpiste

jajka

ahoj som tu prvykrat no velmi dobre to poznam co prezivate a hlavne velmi dobre chapem nany pretoze mam tie iste priznaky ked len nieco viac zjem tak mam problemy so zaludkom a tie nalady striedaju to vycitky ze som vobec jedla a stale som vtom bludnom kruhu a akosi nejde s neho von nikdy by som nepovedala ze psychika vie narobit tolko problemov 1,5roka som chodila k psycholagicke ale bolo to skor ohladom toho ze som stratila menstruaciu no najskor som vyhladala psychologa nez gynekologa aj ked som bola na asi vsetkych vysetreniach tak vsetko bolo v poriadku no psychologicka mi skor pomohla v inych veciach no aj tak je vsetko len v nasej psychike s ktorou si nevieme dat rady takze drzim vam vsetkym palce no mne velmi pomohlo a stale pomaha ze zo vsetkym co ma trapi sa obraciam na boha lebo viem ze jemu mozem povedat vsetko a vzdy ma vypocuje viem ze niekomu to nic nehovori no ak sa da treba to len skusit a verit.

lienocka

hladat stale preco sa to a ono neda...to je vyber tej lahsej cesty-necesty...
myslela som pohlad "von", nie do seba. zostavat v sebe je len nekonecne predieranie sa v bolestiach a ranach...zahoja sa vtedy, ak zaujem o seba opadne!

lienocka

rada by som cosi napisala, ale slova mi len tak utekaju... viem, co sa s vami deje a ake tazke je vystupit z toho. cim viac to nenavidite,tym viac sa to vo vas zivi! je to paradox, no je to tak. nemam pre vas rady, ani navody... mozno len jediny: vnimat inych okolo seba, zabudnut na vlastne "ja", vystupit zo seba a zmnit pohlad dopredu... to lieci. byt s ludmi a pocuvat ich, no najma davat zo seba. tak to vidim ja a tak sa snazim fungovat.

pepepeckarka

ja sa z toho neviem dostať,už je to 5.rok co v tom lietam,najprv anorexia potom aj bulimia,potom chvilu nic potom zas a zas a....:((je mi na nič,citim sa tak prázdna,nemám síl psychicky som na dne,nedokažem nič ine len chudnuť a priberrať a staale do okola,a momentálne mám zas nadváhu a bulímiu,chxcem schudnúť,ale dostať sa z ppp,ja už dalej necem žiť ak sa to do konca života má takto opakovať...ppp mi zničila život,vyhodili ma KOLI TOMU ZO SKOLY,mam zničené zdravie trvalé následky,zápis v karte že som bola na psychiatrii,ja cem umreeeť prepadnúť sa pod zem už to nemá cenu,nic mi nepomaha pomoooc prosíím neviem co dalej