Bulímia,anorexia

simca9

Ahojte,
chcela som sa spytat ci nie je niekto ochotny podelit sa o svoj pribeh. Pisem do skoly pracu o anorexii na chemicko - prirodovedecku konferenciu a potrebujem to na prakticku cast.

Prosim ozvite sa.
Dakujem vopred

VW

Velmi dobre rady aj mne mnohe z toho pomaha na pomalej ceste k vylieceniu, ja som este zacala pravidelne zuvat zuvacky zmierni to potrebu jest a vytvori sviezu chut v ustach po jedle a pijem vela matoveho caju s citronom hlavne vecer ked ma to najviac chyti, aby som stale nieco prijimala co ma dobru chut ale nemusela to vyvratit, nehovoriac o tom ze je dobry na zaludok a travenie...

qqq

Ahojte všetci - s bulímiou som bojovala 10 rokov - nebudem to tu presne opisovať, všetky ktoré to prežívajú dobre poznajú tie pocity. Moja rada znie - najsť v sebe pevnu vôľu - nemyslim hneď na to prestať so zvracanim - to bude trvať dlhšie - ale najprv - začať športovať - dôležité je pravidelne, nie je potrebné to preháňať a ďalej začať jesť zdravo - zlenina ovocie, vylúčiť chlieb - jesť pomaly a hneď po jedle vyjsť von - prechádzka, kamaráti - jednoducho sa odreagovať aby ste "zabudli" že ste sa najedli. ďalej začať uživať napr. nejaké vitamíny, ktoré si dáte po jedle s tým, že viete, že sú pre vás dôležité a viete že nič z nich ak ich vyvraciate - taký trochu sebaklam... No a pri tom všetkom neštudovať svoje telo - vôbec sa nevážiť - neskúmať si "faldy" a hovoriť si že krása je v orginalite a nie vo vyziabnutosti. Ja viem že to znie dosť nad vecou a sú to len slová, ale prosím skúste to- tiež som bola zúfalá ale toto všetko mi pomohlo - len nezúfajte ak sa po tom všetkom zasa vyzvraciate - je to dlhodobý proces - stále sa dá pokračovať!

jajkka

ahojte..ja uz zvraciam asi 3 mesiace vkuse...ale posledné 3 týždne sa uz nedokazem ovladat...zvraciam asi 5-krat denne...ja uz nevladzem a neviem ako s tym prestat..

ich

mimi22

ked budem vracat 3, 4krat za tyzden, vyhlasim sa za zdravu...
ja som uz na tom ovela lepsie, ale tvoje tyzdenna norma je moja denna...

nehovor si ze s tym sekas a uz nebudes vracat...to si myslim, ze je prisilny narok na kohokolvek...a nie este aj pre nestabylneho cloveka, ktory riesi svoje problemi vracanim...

vela stastia

ich

d0mcul1c3k

k tej brigade...aj ja som tak odysla do zahranicia...1x mi to tak trocha pomohlo...
a druhykrat ma to zabylo...a to takmer doslova...
myslim, ze velmi zalezi na tom ako na tom si...pokial chces bojovat, tak ak budes mat stastie a budes mat prijemny pobyt, tak ti to moze pomoct...
Ale ak by si sa tam mala zle, alebo aj len nie dobre, a nebojujes proti svojej ppp, pravdepodobne to pojde len dole vodou...

amparanoia85

Ahojte spolubojovnicky. Dlho som sa tu neukazala.Vsetok moj cas pohlti skola,veci ohladom projektu a trocha srdca bôl:)).No i take sa stava.Nemam prave najruzovejsie obdobie.Snazim sa ho prekonavat,bojovat so vsetkymi problemami akymkolvek spôsobom,len nie jedlom.Pripustam moje jedenie nevyzera najukazkovitejsie,pomalinky spejem aj k tomu.Je to tazka cesta.Podporujme sa navzajom,zhodme aspon pred spolubojovnickami masky.Nestaci,že ich musíme nosiť den čo deň?Podarilo sa mi získat peniazky na ten projekt ku vzniku svojpomocnej skupiny v Nitre.Mohli ste si vsimnut,ze uz je tu vivesena.Nastala ale ZMENA,zaciatok je o 16:00,den miesto ostava.Ma to velmi potesilo.Snazim sa skupinu dostavať aj do povedomia ostatnym,ktori by mali záujem.Za pomoci kamarata sme vytvorili aj take mensie diskusne forum, hlavne pre clenov, ale i neclenov skupiny.Odkazujem Vas tymto na tu uvedeny link,ak by ste mali zaujem. V pripade problemov sa obrate na vlastnika skupiny popripade mna.

LINK NA DISKUSNE FORUM pre členov i nečlenov nitrianskej skupiny:

groups.google.com

Tymto sa obraciam na Vas, ktore by ste mali zaujem o ucast na skupine.Posnažte sa prekonavať sa.Ak to nepôjde na prvý krát,skúste aspon vystúpiť z dverí,kusok popodisť,ak Vas predsa len premôze strach,vratte sa.Nabuduce pokročte dalej.Alebo sa pridte pozriet len so zvedavosti,za pokus nic nedate.Kazdy kto by chcel ma otvorene dvere a bude prijaty srdečne.Ved kto by nam mal pomahat,ked nie aspon my same.Bojujme,nehladajme vecne pomocnika,popride aspon skupinu,ktora nas podrzi.Ale jedno je zaručené,je to čisto len náš boj.Skusajme,nevzdavajme to.

d0mcul1c3k

ahojte vsetci....len tak nahodne som si dala vyhladat daco o bulimi a nasla som toto skvele forum..
takze uz od 13ich som drzala selijake diety a v 17ich som zacala aj s hladovkami, ptm prejedanim sa a naslednym zvracanim, samozrejme aj prehanadla patrili k mojmu jedalnemu listku.teraz mam 20 a doteraz som s tymto setkym neskoncovalo..dakedy len na par mesiacov...ale opat som do toho isteho kolobehu spadla:o((je to naozaj hrozny zivot ktory by som raz a navzdy chcela pochovat a zacat nanovo...no nvm ako..v rodine podporu nevidim, v kamaratkach tiez, kedze o nicom netusia..naozaj by pomohlo to liecenie v pezinku??
a myslite, ze ak budem 4 mesiace mimo domova, v zahranici, tak tam si od toho odvyknem??...teraz ale nemam na mysli to liecenie, ale pracu v zahranici...resp letnu brigadu....
mozte poradit??

szaby55

ahoj nika
:-D ved ani ja nezvraciam a som rada hoci niekedy ma naduva ale nikdy to nedam von a ani by som sa o to nepokusala ja mam 17 ale za chvylu 18 :-)
Ked by si chcela nahodou pokecat viac tak si mozne vimenit azet..alebo icq ja som tu tak spoznala jednu babu a teraz si s nou obcas pisem je fakt super :-D