Kyselina listova

zuzanka98

zemanuela napisala si pravdu, su to vitaminy, ktore su prospecne aj pre nas aj pre deti a ak chceme aby deti boli zdrave aj v buducnosti, aby bezproblemovo rastli, priberali, tak je potrebne im ich dat, pretoze vitaminy uz pocas tehotenstva vedia ovplyvnit zdravie dietatka aj do buducna ;)

ZemanuelaZ

skoda, ze mnohokrat vitaminy zo stravy nedokazu pokryt tie naroky, ktore ma aj telo matky a aj dietata. Mne sa osvedcil v tomto smere Femibion, je super, ze je to v podstate komplex vitaminov, ktore vlastne aj ta mamicka, ale najma aj to dietatko potrebuje. Podla mna je lepsie takto brat jednu tabletu a v nej kopu vitaminov ako kazdy zvlast :)

alexina

kyselinu listovu ja som jedla akurat tak v beznej strave, ked som sa dozvedela, ze som tehotna, tak som zacala ju doplnat este vyzivovymi doplnkami, pretoze predsa len uz ked sme boli dve, tak uz aj to nase telo potrebovalo viac kyseliny listovej, aby sa dostala aj k malickej a aj ku mne :)

Kvetulaaa

BJ preco vestis taketo veci? Vobec to tak nemusi byt. Ale to dieta proste potrebuje od narodenia tieto vitaminy. Aby vobec rastlo, aby sa nenarodilo s nejakymi zdravotnymi problemami. Zaklad aj celkovo imunity dietata vznika v brusku. Ano, je dolezita aj pre nas, ale skor my v strave pokryjeme tu nasu potrebu. Ako si to dietatko same pomoze?

BJ_2

A kvoli sebe tu kyselinu listovu nebudes uzivat, hej? Cize ako vsetko pre dieta, a pre seba nic. A ked zomries v 50tke na rakovinu, tak to ti nebude vadit, aku matku to ma to dieta, ktore tak vehementne vychovavas, ked na seba dlabe a bude stale chora? Spamataj sa, aka matka, taka katka. V prvom rade ber tu kyselinu kvoli sebe. A stale.
Kyselina listova je v modernej strave zastupena malo, navyse sa lahko nici skladovanim, spracovanim potravin. Vacsina ludi ju ma v deficite. Je rizikovym faktorom pre homocystein, ktory potom zacne nicit telo zvnutra roznymi sposobmi.

tutri

*Oskala*
Aj po pôrode je dobré ju brať..Teda ak budeš dieťa kojiť..Ak nie tak nie je nutné ju brať..Pretože ty tú kyselinu listovú a taktiež vitamíny ako také berieš najmä kvôli dieťaťu..Takže aj nebudeš kojiť, tak už nejako nie je treba ju užívať..Podstatné je aby dieťa malo všetko čo potrebuje, všetky vitamíny pre rast.. :)

Oskala

dokedy je vobec potrebne uzivat kyselinu listovu? este je potrebna aj nejako po porode alebo vtedy ju uz neni treba?

lichotinka

lukina ako si napisala asi ma dost podiel aj na tom ako je na tom organizmus ci telu davame pocas rokov pred tym ako planujeme otehotniet dostatok vitaminov vacsinou problem teda myslim tym deficit vitaminov sa prejavi ked nemame zdravy zivotny styl ked jeme velmi malo ovocia a zeleniny :/