Kyselina listova

tutri

*Klaudinkas*
Aj kyselina listová je dôležitá..Ale taktiež sú dôležité aj vitamíny B, vitamín C, jód, vitamín D a podobne..Tých vitamínov je viacero..Ja som prieberčivá, čo sa týka jedla a veľmi..Príklad jód ten sa nachádza v morských rybách, v cesnaku, cibuli, rajčinách, v malinách..A jediné čo som schopná z tohto zjesť sú maliny..Vieš?..Čiže môj problém bol tu.. ;)

tinuscha

@lukina88 ano to mas pravdu ale dnes zijeme v takej dobe (kedze papame vacsinou same zle veci) ze kyselinu listovu nase telo potrebuje a o to viac este pred porodom aby s aplod dobre vyvijal. v konecnom dosledku to dietatku v brusku len pomoze a neuskodi

anitka30

klaudinkas neviem ako je to u nej, ale ked som si precitala tvoj komentar tak som si spomenula na kamaratku, ktora ked sa snazila otehotniet tak zmenila stravu uplne ako najviac mohla, zacala sa zdravo stravovat, namotivovana bola velmi :) a potom narazila na kamen urazu. Kupila si vsetku zeleninu, ktora obsahuje kyselinu listovu, spenat, repu, fazulu a podobne a nakoniec prislo to, ze vacsina z toho jej nechuti :D

lukina88

Kazda zena je ina a niektora potrebuje doplnok podpory ina nie. Ja som napriklad bola s hladinou OK a pritom som neuzivala ani ziadne ine latky. Porod dopadol perfektne a dcerka je doteraz zdrava ako ryba :) Ale je pravda ze kamoska kyselinu listovu potrebovala a aj jej doktor jej to doporucoval.. ide o metabolizmus, kazdy clovek je iny ako som uz pisala... :)

BJ_2

Je to pomaly najhorsia moznost ako doplnat kyselinu listovu, aka existuje. Lutujem cloveka, co si kupi femibion, ten moze rovno nastupit do hviezdnej roty doplnkoveho sveta.

diia

kazdy vitamin je lepsi ako ziadny. ci uz ho uzijes v strave alebo vo forme doplnku. co sa tyka toho ake vitaminy, nejde len o kyselinu listovu. ano, kyselina listova je nesmierne dolezita, ale taktiez su potrebne aj vitaminy ako napriklad jod, vitamin d, b vitaminy a podobne, ktore taktiez netreba zanedbavat. preto je z mojho pohladu dobre uzivat napriklad Femibion, ktory obsahuje vsetky potrebne vitaminy a v takom mnozstve aby mali pre telo zmysel.

klaudinkas

- Tutri s akými potravinami máš problém? Nerozumiem celkom tomu akože takéto vitamíny nie sú dobré? Alebo ako mám tomu rozumieť? Čo vlastne telo potrebuje? Len kyselinu listovú? Alebo ešte aj nejaké iné vitamíny? A aké to vlastne sú? -

tutri

*Angelika3*
Všetko je to vecou názoru..Ja som skúšala kadečo..Avšak u mňa je veľkým problémom to, že ja nezjem čokoľvek..Mám problém s niektorými potravinami, preto bolo pre mňa praktickejšie kúpiť si Femibion, ktorý obsahuje všetky vitamíny, ktoré moje telo potrebuje a nemusela som sa pri jedle premáhať a jesť to, čo mi nevonia, čo neobľubujem.

crocinka

jarunka to bez debaty, ze vitaminy, ktore davame telu obcas su sice lepsie ako nic, ale nevedia plnit taky ucel aky by mali, kedze ich nie je dostatocne mnozstvo, ktore telo potrebuje, telo potrebuje pravidelny prisun vitaminov aby sa nejake tie vysledky dostavili :)

Jarunka12

Angelika, lenže čo je to občas? Keď žena ma dlhodobo nedostatok vitamínov a začne ich brať, tak je potrebné ich dávať telu každý deň, keď chce vidieť nejaké tie zmeny. Nejaké tie pokroky. Príklad raz do týždňa to nemá nejaký veľký význam.