POMOŽTE-Poraďte liečebňu krčnej chrbtice

Príspevok v téme: POMOŽTE-Poraďte liečebňu krčnej chrbtice
ryba60

Chcel by som ísť na liečenie kôli bolestiam krčnej chrbtice ,krčných stavcov po záhlavie. Následne z toho sa dostavia bolesti hlavy.Precvičujem doporučované cviky, asi 2 mesiace, ale bez výsledkov. Keď s cvičením trocha preženiem bolesti sa mi neuveriteľne zvýšia.Ani lieky proti bolestiam mi nezaberajú.Aj keď mi bolesti chrbtice v určitých polohách povolia, bolesť hlavy neustupuje.Bolí ma hlava 10-15 hod.denne.Liečil som sa aj akupunktúrov 10 návštev, ale bez úspešne.

JAR

Presne tak, ako píše aj /ALTI/, z toho čo uvádzaš sa nedá určiť žiadna terapia a iba pokúšať sa o nejaké alternatívy je vo vašom prípade zbytočné podľa toho, čo v texte uvádzate. V každom prípade je potrebné nyvštíviť odborníka a nenechať sa vybaviť iba liekmi, ale trvať na komplexnej odbornej prehliadke samozrejme aj s využitím NMR, CT, a pod., ako aj laboratórnych vyšetrení. Ak tieto budete mať, potom sa bude môcť aj stanoviť pravdepodobne aj diferenciálna diagnóiza a cielená terapia.

alti

Skus kupelnu liecbu. Ja mam odskusane Piestany. Su vhodne, ak Ti robi dobre teplo, maju vela horucich procedur /bahno, zrkadlisko/, su specializovani na pohybovy aparat. Pri nevhodnosti horucich procedur /srdce, tlak, cievy/ su miernejsie uz spominane Dudince, Trencianske Teplice, Bojnice. Liecba chrtice je dlhodoba a v zasade nie uplne vyliecitelna. Treba si najst sposob zivota, ktory stav vyrazne zlepsi. V prvom rade eliminovat stres. Je to narocne, ale da sa to. Viem z vlastnej susenosti. A este otazka: mas urobene odborne vysetrenie, co je pricinou bolesti /CT, NMR/? Vysunuta platnicka, blokady, deformacie?

eva kerekešová

Chcem vám poradiť, dajte si predpísať u vášho ortopéda, alebo rehabiltačného lekára vankúš na spanie v tvare obláčika, ktorý je naplnený guličkami, ktoré masírujú krčnú chrbticu. Ja som mala tie isté problémy a odkedy užívam tento vankúš na spanie bolesti prestali. Dostať ho aj na voľno v zdravotných potrebách, stojí okolo 400,-SK.