Vitamíny v tehotenstve

Príspevok v téme: Vitamíny v tehotenstve
zuzanna

Prosím vás, chcelôa by som vedieť, kedy je už potrebné začať brať vitamíny v tehotenstve?a aké by ste mi odporučili?som v 3 týždni, ale píše sa o dosť dôležitej kyseline listovej.je to ešte skoro, či už možem začať?či to záleží, čo povie gynekológ?dakujem za všetky rady:))))

Janamicha123

Prieskumnicka maju vplyv aj na rast deti, aj na spravny vyvin, aj na imunitu, aj na kosticky. Proste celkovo detom prospievaju.
Preto som napisala to co som napisala :)

hedviga1884

potom to chapem :-) tak ja co sa tyka jedla tak to je konecna, prieberciva som aj co sa tyka zeleniny aj ovocia, takze ja som bola rada, ze som mohla takto zaradit si vitaminy do stravy, lebo neviem ako inak by som ich telu dala v takom mnozstve v akom ich realne potrebuje ;-)

Bubliii

Som zial bez prijmu takze cena u mna hra rolu.. netvrdim ze Femibion nie je dobry, ale rovnake zlozenie maju aj ine vitaminy.. pre porovnanie, v prvom trimestri som mala lacne vitaminy z DMky, zlozenie skoro identicke s Femibionom a este mi ich aj lekar schvalil. Inak tie vitaminy vo tehu som konzultovala aj teraz s novym lekarom, lebo som musela menit a vravel, ze nie je to nutnost brat ich. Ak si zena ustrazi stravu a nema nejake ine problemy, samozrejme. Osobne poznam zeny co nebrali vitaminy a maju deti v uplnom poriadku. Ja beriem ale len tak kazdy druhy den - ak nemam v ten den dost ovocia a zeleniny, tak si dam.. zatial je vsetko OK

hedviga1884

tie vitaminy maju vplyv na mnohe :-) tiez aj na to aby dietatko spravne v brusku rastlo :-) bubliii kvoli cene? osobne by som to nerobila, ale tak to je tvoje rozhodnutie :-) pre mna bolo dolezite zlozenie, cenu som neriesila, predsa len ide o zdravie dietatka!

Bubliii

Tiez si myslim, pred par rokmi kolovalo na zenskych forach ze z Femibionu sa rodia velke deti. A ukazalo sa, ze to nie je pravda alebo aspon nie u kazdej. Ja som brala 4.mesiac femibion, teraz v 5.tom prechadzam aj kvoli cene na Ladeevita - mate niekto skusenost? Zatial som si kupila len mesacne balenie, ze akomi bude vyhovovat.

prieskumnicka

- hedviga1884 - Preco si myslis, ze prave toto maju na svedomi tie vitaminy? Ze to oni zabezpecili? Ja som myslela, ze to ma vplyv len na to aby dieta bolo akoby zdrave, ale nie na jeho velkost alebo miery alebo akoby som to nazvala

hedviga1884

janamicha123 s nim mam aj ja skusenost :-) myslim, ze aj vdaka nemu sa mi Gretka narodila s modelkovskymi mierami :-)

Janamicha123

Lennyx ja mam zase velmi dobru skusenost s Femibionom, zacala som ho uzivat pocas snazenia :)
A rozhodla som sa pren na zaklade toho, ze obsahuje viacero vitaminov v jednej kapsuly, ze nemusim kopu kapsul jest, ale staci mi jedna a mam vsetko co dieta bude potrebovat :)

Lennyx

ja by som ti rozhodne doporucila ogestan - ten beriem aj ja kvoli tomu ze obsahuje jod, kysleinu listovu vitainy e a d a vsetko v potrebnom mnozstve nic navyse co sa da ziskat z normalnej stravy