Vitamíny v tehotenstve

Príspevok v téme: Vitamíny v tehotenstve
zuzanna

Prosím vás, chcelôa by som vedieť, kedy je už potrebné začať brať vitamíny v tehotenstve?a aké by ste mi odporučili?som v 3 týždni, ale píše sa o dosť dôležitej kyseline listovej.je to ešte skoro, či už možem začať?či to záleží, čo povie gynekológ?dakujem za všetky rady:))))

zlatica

Hlavne žiadne umelé vitamíny/materna/, lebo mimino bude zbytočne veľké, samozrejme, že Vy ako budúca mamička máte na starosti príjem vitamínov v podobe ovocia/u nás vypestovaného/, zeleniny, celozrnných potravín,cvikla je vynikajúca na tvorbu červených krviniek, brokolica, šalát, sézamové semiačka/v nich obaliť rybie filé a vypražiť/, tekvicové semiačka/večer ku televízoru miesto popcornu/. Hlavne žiadny kečup, horčicu, ocot, kúpny chren, majonézu,tatarku. Vyvolávajú exzémy, alergie.

janak

Ja osobne užívam vitamíny na prírodnej báze Nutrilite, sú perfektné,sú rôzne druhy.Nielen počas tehotenstva sa užívajú, ale aj deťom sa podávajú ako doplnok stravy.Ja uprednostňujem na prírodnej báze, ktoré sa postupne vstrebávajú v tele.

dada

Ja mám za sebou jednou tehotenstvo. Brala som len mesiac Maternu.ale neodporúčam, lebo sa vraj po ňom rodia veľké bábatká. Aj ja som mala také. Pri pôrode sa ma hneď spýtali či som nejaké vitamíny brala.Dôležitá je tá kyselina listová. Tá je výborná od firmz PharmaNord.Najdôležitejšie je ju brať pred otehotnením do 3 mesiacov.Ale nájdeš ju v Špenáte, kapuste, keli, hláv.šaláte...v listovej zelenine

zuzanna

lilinka,ja som to zistila, že mi to meškalo a vyšiel mi test...a po týždni som si robila druhý a v utorok som bola u lekára a povedal, že som v treťom týždni a aj mi to tak vychádza...no celaskon može byť zlý v tehotenstve, lebo vraj veľa niektorých vit. može škodiť..steffi, o CaLIBRE som čítala vraj je ťažký na žalúdok..no mne zatiaľ zle nebýva, tak uvidím a pozná tu niekto Femibion alebo PRENATAL?

steffi

zuzanna ja som brala CALIBRUM prve tri mesiace sa berie v modrom baleni a potom ruzove balenie ale v lekarni ti urcite poradia mne tie vitaminy robili dobre:))) a aj ked po porode budes kojit tak sa beru tie vitaminy ,,ruzove balenie,,

kuki

Pre tehulky su specialne vitaminy. Pisu to na nich... Matterninty a tusim aj Centrum pre tehotne...
Staci sa opytat v lekarni a urcite poradia.

lilinka

ahoj tak mna by to tiež zaujímalo, lebo ja som v 18.t.t a zatiaľ neberiem nič, lebo lekárka mi vravela že aj obyčajné vitamíny ako napr, celaskon môžu škodiť, takže zatiaľ neberiem vôbec nič, ale pri prvej dcére som brala Magné B6, tak neviem či by som mala...skúsim sa spýtať lekárky....a ako si zistila, že si v 3 týždni???nie je to skoro???