Vitamíny v tehotenstve

Príspevok v téme: Vitamíny v tehotenstve
zuzanna

Prosím vás, chcelôa by som vedieť, kedy je už potrebné začať brať vitamíny v tehotenstve?a aké by ste mi odporučili?som v 3 týždni, ale píše sa o dosť dôležitej kyseline listovej.je to ešte skoro, či už možem začať?či to záleží, čo povie gynekológ?dakujem za všetky rady:))))

Aisha5

Samozrejme, zacni hned, ako je mozne. Praveze teraz co si v tretom tyzdni velmi potrebujes kyselinu listovu, lebo teraz sa zacina vyvijat chrbtica tvojho baba. Do 3 mesiaca sa vyvijaju vsetky oragany, mozog, chrbtica atd..., takze praveze teraz su velmi dolezite tie vitaminy. Ja neviem, preco ti to tvoj doktor este nepredpisal. Mal to urobit hned, ako ti potvrdil tehotenstvo. Neviem, ci na Sk su tie vitaminy, ale ja som pocas celeho tehotenstva brala PREGNACARE, su velmi dobre.

evina01

Aj mne teraz pred týždňom doktor povedal, že je taký novy produkt, vola sa Hemogenic, poznáte ho? a je tam vraj nejaké nové dobré železo s kys.listovou, čo nemá vedlajšie účinky, že ani zápchu nerobí a sú tam aj dalšie minerály,čo pozerám, aj kamoška to berie...

Eri.ka

Velmi dolezite pri babatku je strazit si dostatok kyseliny listovej - u rozvíjajúceho sa plodu jej nedostatok spôsobuje obrovske komplikacie ako neúplný vývin chrbtice, lebky, miechy a mozgu.

Dolezite je, ze tieto deformacie sú druhým najčastejším pôrodným defektom u detí v USA!

Citala som o tom aj zaujimavy clanok na -odkaz odstránený- , velmi odporucam vsetkym maminkam..

RNG

Mensie davky extra B6 B12 listovej kyseliny a zmesi mineralov a vitaminov na kosti nemoze uskodit. Tiez nejaky rybaci olej(cisty, bez ortuti a tazkych kovov, z "divokych ryb" tym myslim nepestovanych a krmenych zmeskami), ktory doda omega 3 kyseliny,ktore si telo nevie vyrobit a v nasej vnutrozemskej strave a intenzivnom polnohospodarstve nemame dostatocny zdroj, hlavne DHA, ktora podla vyskumov zvysuje IQ deti pre svoje pouzitie v budovani nervovej sustavy.Tiez vitamin D na kosti. Nam davali za detstva lyzicku rybacieho oleja Nas dieta nie je idealna, zeny maju aj pri zdravej strave nasledky z tehotenstva(kosti, zuby, klby)a pomoc doplnkov pri vyvoji tela plodu je dokazana . Samozrejme vsetko s mierou, ziadne megadavky, ale doterajsie stare odporucene davky definitivne potrebuju reviziu. Nie su zmenene od roky 1948, to je uz pridlho vzhladom na vyvoj vedomosti.

piero

bez ohladu na odbornu rozhladenost nasich gynekologov je pre zdravie babetka kriticke sledovat TSH, homocystein, kuselinu listovu, vitamin A a D. Logika kaze zistit najprv hladinu a potom reagovat. Robia to www.vitatestsk.eu

mimika

este sa chcem opytat neviete niekto, ci obsahuju olivy alebo tuniak kys. listovu? na tieto potraviny som mala strasnu chut (ked som este nevedela ze som teh.)diki

mimika

chcela by som sa opýtať keď som až od 4.týždňa tehotenstva vedela že som tehotná a až odvtedy jem kyselinu listovú, (predtym som nejedla nijake vitaminy..-prve 4 tt), bude vsetko ok?

eluška

Áno,to je pravda, ale ako prísť na to, či jej mám dostatok? Ale asi sa tým nič nedá pokaziť. Z tých kadejakých prípravkov pre tehotné niekedy býva dosť blbo od žalúdka. Ale pre istotu...