Vitamíny v tehotenstve

Príspevok v téme: Vitamíny v tehotenstve
zuzanna

Prosím vás, chcelôa by som vedieť, kedy je už potrebné začať brať vitamíny v tehotenstve?a aké by ste mi odporučili?som v 3 týždni, ale píše sa o dosť dôležitej kyseline listovej.je to ešte skoro, či už možem začať?či to záleží, čo povie gynekológ?dakujem za všetky rady:))))

gynpôrlek

pozitívny vplyv kyseliny listovej ako prevencia rázštepu chrbice je dokazaný a preto je vhodné, aby jej bol dostatok už pred plánovaným otehotnením

eluška

Mila luba, nehnevaj sa, ale pripomínaš mi jednu osôbku z môjho života, ktorá na každej veci našla nejakú hrúzu a strašila svoje okolie kadejakými podobnými historkami.Zuzanna, ty sa neplaš,poviem ti veselšiu historku, je veľa takých tehotných, kt. si dajú radšej viac zeleninky, ovocia, neberú žiadne tbl a majú zdravé deti. Tou kys. listovou nič nepokazíš, ale nestresuj sa. To malé si zoberie, čo potrebuje.ahoj

luba

chcem len dodat, poznam zenu, ktorej gznekol. povedala, ze nemusi jest ziadne vitaminy. posluchla ju.

v 5. mesiaci nasli babetku razstep chrbtice a musela ist na potrat

gynpôrlek

plne súhlasím
význam má len kyselina listová do konca 12.týždňa tehotnosti - Acidum folicum tbl.
a ešte vit. C Celaskon tbl 250mg 1x denne

gyndoš

žienky a dievčatká moje zlaté
nežijeme v subsaharskom pásme sahary kde hladujú a avitaminoza je bežný jav
pri bežnej vyváženej strave NETREBA brať žiadne vitamímy
5kg mrkvy naraz mikto nezje ale karotén v Tbl. z uvedeného množstva mrkvi v tbl. nasypeš doseba raz dva.

krista 1

A ešte niečo. V tehotenstve je dobré užívať v preventívej dávke aj probiotiká, kôli črevnej flóre. Dieťatko sa rodí so sterilnou flórou a získava tú od matky z análu a vagíny. Ak je zdravá dá sa predísť náchylnosti na mnoho ochorení v budúcom živote dieťatka. Tak napr.alergie ... tiež som sa o tom dočítala na spomínanej www stránke.

krista 1

Súhlas so Zlaticou, umelé vitamíny nie sú vhodné. Ja som užívala Betavital a Klíčkový olej z -odkaz odstránený- ,sú to prírodné prípravky vyrobené z cvikly, mrkvy a obil. klíčkov. Obsahujú veľké množstvo vitamínov aj minerálov v prirodzenej forme. Betavital je koncentrovaná šťava hustá ako med, mňam.
Umelé vitamíny neobsahujú bioflavonoidy a tie sú veľmi dôležité pre svoju účinnosť a vstrebateľnosť vitamínov. Tie syntetiské sú síce lacnejšie, ale telo ich zle vstrebáva a idú z tela von. Vitamíny v prirodzenej forme môžeš užívať aj pred tehotenstvom, od začiatku tehotenstva aj pri kojení dlhodobo bez problémov. Toľko môj názor a rada, tiež odporúčanie mojej gynekologičky.

l

evicka
mozem sa Ta opytat, kedy si priblizne zacala brat (ty a tvoja kamaratka) vitaminy? nie je to uz v 4. tyzdni aj neskoro?

l

ja som v 4.týždni-pomaly piatom a vitamíny som si kpila len včera-lebo som tiež veľa čítala o kyseline listovej- kúpila som si CEM.M MIMI- porovnala som to (obsah množstva vitamínov) s calibrum (ružove-mami) je tam približne rovnaký obsah vitam.
to co je v 1 tablete cem.m mimi=tomu, čo v 2tabl.calibrum mami (ale denna davka cem.m je 1 tabl. a alibrum je 2tabl., takze je to jedno, ale

v prepočte je cem.m lacnejsie-kupila som 100tabliet za 400Sk, pričom Calibrum 60tbl stojí 212.

ja len dufam ze som kupila dobre, lebo na tom pisu ze su vhodne na celu dobu teh. aj pocas dojcenia

evicka

Ja som brala FEMIBION a bol v pohode. Maly mal 3,50kg. A kamoska ktora brala MATERNU mala malu 2,90kg. Takze neviem...