Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

jana123

inka,ja som mu poslala mail pred 10timi minutami a on uz mi odpisal. Ze vo stvrtok mam volny termin. Neuveritelne. Ani som nechcela,aby tak rychlo odpisal :)
Plac vacsinou pomaha. To je dobre ze si plakala. Ja som dlho neplakala,lebo som sa zatala,ze nesmiem plakat,najma pred priatelom,ktory to nema rad. No a minuly tyzden som sa rozplakala v praci asi po 3 mesiacoch a trochu sa mi ulavilo. Odvtedy zase nic,aj ked by som mozno chcela.

inka

jani,nerob si starosti čo mu tam budeš rozpravat,on už vie ako na teba,skutočne.aj ked by si nemala ani hlasku zo seba vydat,uvidiš že on už bud evediet čo a ako.
moje prve sedenie prebiehalo asi tak že som mu najprv povedala ake mam fyzicke prejavy a že ma to hrozne štve,že ma to obtažuje ,že s abojim toho a on s ama začal pytat uplne na niečo ine,alebo ted arespektive čo na to moja rodina,a ked som mu povedala že to s nimi moc nerozoberam tak s azačala na nich vypytovat ,ja som nenachadazala slova abola som vacsinou ticho.na druhom sedeni to bolo podobne ticho až na to že na konci som sa tak staršne rozplakala že som nebola schopna sa ukludnit a zaujimave je že potom som bola dva dni uplne v pohode.už som sa začala tesit na dalsi tyžden.neboj naozaj on bud evediet ako ta nasmerovat v každom pripade,nerob si starosti,teš sa že ti pomože a že si pre seba urobila niečo velmi dobre.držim ti palce!

jana123

tak som mu teda poslala mail(objednavku na konzultaciu). takze uvidim. len neviem, co mu tam budem rozpravat. stale si neviem predstavit, ze mam cudziemu cloveku hovorit,co ma trapi. To nehovorim ani svojim blizkym.
inka,dakujem za rady.

inka

skus to janka,aj ja som chodila k chlapovi.myslim že oni to beru trochu inak ako my,naše problemy sa im nezdaju banalne,ba naopak vedia rozoznat ktore problemy nam skodia.ved to vyskusaj,nemusis chodit prave k nemu ked s a ti nebude pozdavat a nebudes sa u neho dobre citit.možes si najst potom ineho.

jana123

tak asi vyskusam toho psychologa,dnes si nejakeho pozriem na nete. Ja som si uz aj jedneho nasla,lenze je to chlap a neviem si predstavit,ze by som mu mala hovorit moje problemy,ktore su pre inych mozno banalnymi...Takisto som clovek,ktory sa nerad stazuje a nechce s nikym riesit svoje sukromne(intimne) veci. Tak ale asi sa budem musiet prekonat.

inka

janka,ja som spokojna,je to moja dobra skusenost s homeopatmi.nerobia určite zazraky ,ale taketo stavy si myslim zvladaju liečit velmi dobre.je to liecba na dlhsie,ale vzhladom na to že som s achcela vyhnut aj ja AD tak som to skusila,a podarilo sa mi.chodila som psychologovi,mala som 25 sedeni.bolo super,dlho mi bolo luto že som skončila,ked ti mam pravdu povedat .prve dve som rozmyslala na čom som tam a potom to už všetko bolo čim dalej lepsie a lepsie.potrebovala som asi čas aby som mu začala verit a aby som pochopila že ho skutočne potrebujem.

inka

mariaa,ja chodim kvoli tym alergiam všelikade už,pretože ani jeden lekar mi nepotvrdil že to alergia je.sice s ato tak prejavuje ale testy to nepotvrdili.snažim sa to teda držat na uzde s tou homeopatičkou a
dala som s a na kuru mladym jačmenom.

jana123

vdaka mariaa,aj tebe pekny den.
inka, uvazujem o nom..stale to sice odkladam,ale uz nebudem.Nechcem brat AD,tak inu moznost nemam. Inak ja som s tym tlakom rovnako. Tiez ho mam teraz vyssi.Minule ked mi mama namerala 150/90,skoro som odpadla,ako som sa z toho vystresovala.Teraz si ho radsej nemeriam,lebo viem,ze by ma to este viac znervoznovalo.
Takze vravis,ze homeopati su fajn? Mozno aj ja pouvazujem nad homeopatom. Inka a ty si chodila k psychologovi alebo psychiatrovi? Brala si aj AD?
Milan, nemeraj si stale tlak, takto sa viac stresujes a tym sa ti tlak zvysuje...Ako sa dnes citis?

inka

janka nepoznam v ba psychologov ,ja som od tt.ale ak už rozmyslas neakeho najst si na dobrej ceste zvladat tieto problemy,mne osobne to velmi pomohlo.dnes si vyčitam prečo som tolko čakala.pozri si na nete a tam určite neakeho najdeš.

inka

ahojte,ja chodim k homeopaticke,tie homeopatika co sa daju kupit v lekarni mne moc nepomahali bolo to pre mna ako ked som si urobila caj na ukludnenie,ciže na chvilku a velmi mierne.tu mi davaju homeopatika podla toho ako sa citim ,chodim raz za mesiac uz len a vždy mam davku upravenu.je to podla povahy a vsetkych možnych priznakov.
a tlak aky som mavala pocas zachvatoch,no katastrofalny.pri prvom zachvate 220/115 tep 118.kym som prisla na pohotovost tak len 180/110.nechapala som preco s atak kludne na mna doktor pozera,ked ja som mala pocit že prave zomieram.a milan chapem že momentalne mas ten tlak zvyseny len pri pohlade na tlakomer,mala som take obdobie a zostala som urcitu dobu neprijemne zavisla na tlakomery.chodila som s nim vsade,toho s a prosim vyvaruj.len co mi prislo trochu blbo tak som merala a v zavislosti od toho aky som si namerala tlak tak som sa aj citila.a je to blbost.ale to viem az teraz.a sportu s avenuj takemu ,ktory mas rad,ak nemas ine zdravotne problemy,tak nemas dovod nehrat futbal alebo nieco ine.sport pomaha ako pri zvysenom tlaku tak pri odburavani stresu a mnohum inom.takže veselo športuj.