Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

mariaa

Inka,ja som,nemohla nic robit.Pri okrajovani zemiakov som slzila,pri opekani kde sa vytvaral dym som nemohla byt.Nemohla som sa malovat,Opuchali mi oci.Proste bolo to hrozne,robili sa mi bolave vyrazky,predtym som nikdy nemala.Zacala mi byt taka zima,dobre som nezmrzla.Ked som zjedla nieco z vela eckami opuchli mi oci.Vodu sladenu uz vobec som nemohla.Aj potraviny s chemickymi konzervatami som nemohla.No bolo to hrozne obdobie.Tvar som mala suchu,horsiu ako v puberte.Vadili mi a dodnes vadia chlpate svetre.BOlo toho vela cesnek som nemohla,cibulu.No hroza Aj Ty si alergicka?

mariaa

Nie v tej dobe,ked som brala PERSEN mi brali krv,a ked som prisla pre vysledky,mi povedali,ze sa krv stratila,ze musia ju zobrat este raz.Tak ju zobrali.A tak mi povedali,ze uz je v poriadku.Len sa ma lekar spytal ci vladzem doma robit.Tak som zistila,ze do karty mi vtedy napisali ze beriem ZELEZO.Ale mne nic nedali.A cistou nahodou som len tak zacala citat latak od PERSENU,a tam som si to precitala,ze sposobuje ANEMIU.Tak som pochopila preco sa im stratila krv.A to bolo uz pred mozno8,9,rokmi.Presne nepametam.A tak postupne na mna sa nachytali vselijake alergie.Pisala som to aj na str.TETANIA.Ala milan,nech berie je to len jeho vec.Ja pisem svoju skusenost.Stres mi zistil lekar.ked som bola na kvapke krvi,pred necelymi 5mesiac.

inka

milan,tlak si meraj v klude ,je normalne ked si rozruseny alebo po nejakom vykone ze sa tlak zvysuje.preto sa ma merat rano a poobede a robit priemer.len stale zvyseny tlak by asi mal byt lieceny.ja mam napr.syndrom bieleho plasta,doma mam 110/65 a pridem k lekarovi a mam aj 140/85.tak skus viac krat merat a hlavne aspon 10-15 min pred tym posed v klude.

inka

mala som take iste problemy ako vy,hlavne ten tlak zvyseny a tep a pri zachvatoch az poriadne vysoky.najprv mi dali len neurol a magne B6 ale neskor aj concor.priserne som sa bala že dostanem infarkt.taktiež som mala problemy so spanim.a tiež som si davala persen.takže priznaky skoro rovnake.ale ani jedno mi nepomahalo na trvalo a tak som s adala nahovorit na sedenia u psychologa a homeopatiu.je to uz ovela lepsie zachvaty odisli,snazim sa riesit stresove situacie a nedusit ich v sebe.lieky uz neuzivam takmer ziadne okrem polovicnej davky concoru,dufam ze sa aj toho zbavim.aj mne povedal lekar ze na tetaniu su neni ziadne specialne lieky,len pri castych zachvatoch sa podavaju lieky ako pri epilepsii.ale mne sa viac menej potvrdila dg panicka porucha a uzkost

milan81

ja som bol pred stvrt rokom na preventivnej lekarskej prehliadke a krv i vsetko ostatne som mal v norme, len ten tlak bol vyssi.
niekedy ked som rozruseny tak ho mam 150-160/95-100, cize je dost vysoky a ked to tak bude dlhodobo aby to nesposobilo nejake neskorsie srdcove problemy. ale ja som taky stresak ze len ked vidim tlakomer tak sa mi rozbusi srdce :)

jana123

a nemohla si mat zle krvne testy zo stresu? ja ked som mala pred 2 rokmi take blbe obdobie plne stresu,tak som bola v kuse chudokrvna.

milan81

pozeral som letak toho persenu a tam nie su ziadne vedlajsie ucinky napisane. nie je to len obycajny vytazok z rastlin?

mariaa

Su aj ine tabletky na spanie,prirodne ja som si ich kupila,len som ich nemohla uzivat koli alergiam.Az ich najdem tak napisem nazov.Inak obcas ked nemozem spat tak si dam pohar piva ked mam doma.Stres zmiernuje aj B komplex,ja som ho uzivala,a pomohol,teraz uzivam len obcas.idem sa pozriet na tie lieky.

milan81

jana123, a aky mas tlak, mas ho zvyseny alebo mormalny? lebo ja mam zvyseny, aj ked asi hlavne zo stresu... sposobuje busenie srdca takisto aj zvysenie tlaku, alebo je to nezavisle na sebe?