Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

jana123

fuuha,ja ho uz niekolko dni uzivam(persen), kazdy vecer 2 tablety na spanie. Cez den si ho nedavam, len vecer. Lebo zo stresu a strachu som nemohla spavat.

jana123

na pohotovosti - pred mesiacom som ho mala 135/90 a asi pred 2 tyzdnami,ked som mala velke stresy tak 150/90. To som sa velmi vyplasila. Lebo taky vysoky tlak som nemala. Na druhy den som si ho po ukludneni merala a mala som 135/87. Ja som mala vzdy tlak tak 120/70 a teraz mam vyssi. Tiez mam aj z toho stresy...Ty to mas urcite zo stresu, pocula som viac takych pripadov. A ako vravi mariaa, pozri si tie stranky, asi aj ja si to pozriem.
Neviem,ci je to zavisle od seba..busenie a tlak..

mariaa

Na ten PERSEN si dajte pozor,lebo pri dlhodobom uzivani sposobuje anemiu,ja som ho tiez uzivala,ked som nemohla spat.Precitajte si vedl.ucinky.Ale fakt pomahal.Tak som ich vysadila.

milan81

jana123, a aky mas tlak, mas ho zvyseny alebo mormalny? lebo ja mam zvyseny, aj ked asi hlavne zo stresu... sposobuje busenie srdca takisto aj zvysenie tlaku, alebo je to nezavisle na sebe?

mariaa

presne milan81,treba to takto prekonat,ale za to nic nedas ked si das urobit ten test.Na str.o TETANII,pisu o takych problemov,viac sa tam toho dozvies.Ja som si myslela,ze muzi to nemeju,ale pozeram,ze som sa mylila.

jana123

rozmyslas presne ako ja :-) aj mne je doma najlepsie..ale teraz som mala take stavy,ze akonahle som mala niekam ist, tak sa mi rozbusilo srdce a nie a nie to zastavit. Ten persen uzivam aj ja, najma na spanie. A konecne sa v noci nebudim,takze pomaha. Ten sport treba, aj ja zacnem. Aj ja mam obavy z infarktu :-( A z chorob srdca..Lexaurin je zevraj navykovy,ja ho uzivam asi tri dni po 1 tablete, tak dufam,ze mi to neuskodi velmi. Aj ten Persen je fajn, mozno ti pomoze. Ja uz som mala horsie stavy ako ty.
Super,ze aspon ked si s priatelkou,tak sa mas OK, mne je blbo uz aj pri priatelovi...

mariaa

jana123,vies to zalezi na lekaroch.MNa poslal neurol.na ten test,precitaj si tie stranky,lebo tam som pisala aj ine tam pisu o svojich skusenostiach.

milan81

pri tychto buseniach v podstate nemam ine priznaky, ani aritmiu, dusnost, pichanie, bolesti, len ked uz sa to moc zrychly tak sa mi spotia ruky a nohy, pravdepodobne zo strachu z infarktu alebo tak. Pred rokom som mal vsetky priznaky a jeden zachvat uzkosti. Nato som siel lekarke, EKG ok, tlak vyssi. dala mi lokren a lexaurin. lokren som bral asi tyzden a lexaurin som si dal 3x a potom som to vysadil. Dostal som tak isto 2tyzdnovu pnku, ktoru som stravil pri priatelke a bolo po problemoch :-) teraz som este u lekara nebol, lebo aj tie priznaky su mierne oproti minulemu roku, chcem to najskor skusit vyriesit sam. Lexaurin este mam, ale nechcem ho zacat brat (aj preto lebo som na neho necital moc pozitivneho ohladom zavistlosti a neziaducich ucinkoch) a podla mna nevyriesi problem ale ho len utlmi. a AD, tak o tie nemam zaujem vobec. Jedine coho sa bojim je, ci to nahodou nie je nejaka choroba srdca. Bol som si kupit v lekarni Persen Forte, mozno to trochu pomoze... ale hlavne treba zacat cosi robit z psychikou. Mam specialne dychove cvicenia, ktore pouzivaju aj pacienti po operaciach srdca, tie zacinam praktizovat, tak som zvedavy ci to pomoze a takisto sa snazim najst nejaku dobru zalubu ktora by poriadne zaujala :) dufam, ze to takto pojde a ze to prejde... a este nezabudnut na sport!

jana123

mariaa dakujem. Len som sa cudovala ze neurologicka mi dala hned AD..tak preco potom nerobila testy na tetaniu? Ci to nerobi neurologicka? Som nevedela ze pri tetanii chyba horcik...