Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

inka

jani,veru to je teraz do smiechu,ale vtedy mi do smiechu nebolo.a nebola to jedina taka trapna situacia,naozaj preto vam snažim s apovedat že je to blbost sa stale takto kontrolovat,aj ked ja sa stale pozorujem aj dnes,ale toto su extremy a ja som to vtedy nebrala ako extrem,vobec mi to nepripadalo prehnane,myslela som si že s a o seba staram.al eje to velmi tažk epotom s tym prestat.jedna pani s ktoru som sa stretla na homeopatii,my hovorila že mavala stale zvyšenu teplotu a z toho už chyatla paniku,jedine čo ju ukludnovalo bolo ked mala teplotu pod 36,3.vtedy jej bolo fajn.nosila ho stale so sebpou,do roboty do kostola,do obchodu,ja jej hovorim fajn,teplomer si date do vacku ,do kabata,do kabelky,al eviete čo je to tlakoemr prenasat.začala sa hrozne smiat a ja som si vtedy uvedomila že je to neuveritelna zavislost a strach o svoje zdravie.proste fobia z chorob.ja som bola tak aspokojna ked som mala dom aod internistu hplter na 48 hodin,to ti meralo aj ekg nepretržite,no bomba.
bože to boli časy,hotovy blazninec.

inka

pre 123abc,ja by som predsa len isla aj k urologovi alebo aspon nech ti tvoj lekar vyšetri moč,ved ked mu prinesies a povies že chodiš stale močit nemože take vyšetrenie odmietnut.mna boleli z jari tak križe ale tiež som chodila aj tak často na vecko.bola som v maji na rozbijani kamena ladvinoveho a boli to predsa len oblicky,ale vieš čo ja som si tiež myslela ž eje to chrbtica,lebo s tym som mala viac krat problemy,ten kamen by ma ani len nenapadol.
určite nemaš lahku situaciu s manželom ale daj pozor aj na seba,na to nikdy nezabudaj.ty si rovnako doležita ako je on.

123abc

Dobrý deň,každý deň ma bolí chrbát,pod obidvoma lopatkami.Prsd týždňom mi ruplo v krížoch a ledva som sa pohla.Lekár ma liečil na chrbát a ja si myslím,že sú to obličky,často močím a aj v noci,cítim také pichanie do bokov chrbta,ale náš lekár sa o mňa nestará,nie to ešte o mojho manžela.Najväčší problém je v tom,že neviem vypadnúť k nejakému odborníkovi,pretože tretí rok sa starám o manžela,ktorý je po úraze-načisto bezvládny a ja som z toho už hotová,pretože trpím aj na klby a som už zaregistrovaná na operáciu,ak mi odpíšete,budem Vám vďačná,príjemný deň

mariaa

Vies co?mne to ani nikdy nenapadlo.Stale som sa snazila to nejak predychat,prespat.Ja som mala tu vyhodu,ze ma to nikdy nechytilo v noci,to busenie,bolo to skor cez den,ked som sa rozrusila.

mariaa

Ja som si tep,ani tlak nemerala nikdy ma to nenapadlo.Ale niekedy sa mi tak tazko dych.Ze som myslela,ze je po mne.

jana123

inka,mariaa,obe ste tym presli,tak viete o com hovorite...ze to nie je sranda. Ze psychika vie potrapit. S tou igelitkou si ma aj pobavila,ale je to aj na zaplakanie,kto ti rozumie,co sa v tebe odohrava. Ja som si cez vikend v kuse merala tep-takmer kazdu minutu a nasi si to sami od seba vsimli,aj frajer. Az som sa hanbila. Ja som zaciatocnik,co sa tyka tychto stavov,i ked si myslim,ze odmalicka mam k tomu sklony,ked si predstavim niektore situacie v mojom zivote...len to nebolo az take intenzivne.
vdaka vam. Na tie knihy sa teda aj ja pozriem,ked hovorite,ze vam pomohli.

mariaa

Presne,inka,treba brat to tak ako keby to neexistovalo,len byt opatrny.Len nam sa to lahko povie ked sme s tym uz trochu dalej,hoci fakt nemame este nic vyhrato.

inka

a chcela som vam ešte o tom tepe.je to ako s tlakom.rozmedzie je 65-85 al eto je zase v klude,či psychyckom ako aj v fyzickom.male vykyvy treba brat s rozumom a nie panikarit.a hlavensa snažte prestat s tym meranim ,viem o čom rozpravam,dufam že nechcete chodit ako ja na ples nie s listovou kabelkou ale s igelitkou s tlakomerom.dnes sa na tom smejem,ale bolo to pred rokom a bolo to hrozne,človek zo seba dokaže urobit fakt svojho otroka.