Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

mariaa

Ahojte,citam len tak stranky,a zaujala ma vasa.Hlavne Tvoja jana123,ked mas malo horcika,mala by to byt TETANIA,precitaj si str.o TETANII.aj Ty milan81,za to nic nedas.Prajem pekny den.

jana123

ahoj milan, aj ja to mam vyse nieco mesiaca. Zacalo to unavou(v praci,vo vztahu). Vecer som si lahla do postele a prebrala som sa na to, ze mi strasne busi srdce. Zlakla som sa toho a dostala som panicky zachvat-navaly tepla,zimnica,cela som sa triasla..skoncila som na pohotovosti, kde mi robili EKG, KO, mineraly. Mala som magnezium na nule, tak mi dali infuzku s horcikom a potom som sa nejako upokojila. Lekar povedal,ze ak sa mi to bude opakovat,mala by som navstivit psychologa,lebo je to najskor psychika-vycerpanie.Odvtedy si stale meriam pulz-je rychlejsi, stale sa bojim,ze sa to zopakuje. Minuly tyzden som mala take stavy, ze som chcela zase ist na pohotovost,neprijemne ma pichalo na lavej strane hrudnika,bolela ma lava ruka, rameno, chrbat,nemohla som poriadne dychat,myslela som uz aj na infarkt.. Aj ja sa citim smutna, mam pocit, ze uz to nikdy nebude ako predtym...Tak som nakoniec sla k neurologicke a ta na zaklade jedneho testu,kt. som tam vyplnila skonstatovala,ze sa zrejme jedna o panicku poruchu a dala mi AD + Lexaurin. Priznam sa, ze tie AD som este nezacala brat, lebo sa bojim zacinat si s takymito liekmi, ale davam si ten lexaurin a po nom sa mi ulavi. No ale asi ich musim zacat brat,ked si chcem pomoct. Len ma stve,ze ma inak nevysetrila a tie AD maju kopec neziaducich ucinkov - aj na srdce.
Chod k obvodnej nech ti predpise nejake lieky na upokojenie a ak by to nepomohlo, mal by si navstivit psychiatra, lebo to mas pravdepodobne aj ty zo psychiky. Drz sa.

milan81

Po roku píšem zase. Opäť sa mi objavili problémy z dýchaním, tentoraz sa jedna ale o silné búšenie srdca. Zacalo to asi pred tromi týždnami, kedy som sa občas v nad ránom v spánku prehodil na druhú stranu a pocítil som veľké zrýchlenie pulzu, ktorý sa po niekoľkých sekundách vrátil do normálu. Postupne som sa daľšie noci budil častejsie a častejšie a posledný týžden sa budím už aj o 1-2hod v noci na veľmi rýchle a silné búšenie srdca, ktoré niekedy trvá aj hodinu. Srdce na chvíľu spomalí, ale akonáhle spravím nejaký pohyb už zase búši. Ked po celé prejde, zaspím a o hodinu sa zobudím zase a srdce opäť búši. Takto to pokračuje až do rána. Všimol som si že na to búšenie sa zobudím hned na konci sna, v poslednej dobe sa mi ich sníva dosť a sú dosť hnusné. Ráno to skončí a cez den je to vcelku v poriadku (alebo to len cez den až tak nevnímam). Iné príznaky ako dušnosť alebo arytmiu nemam, iba tlak mam zvýšený, niekedy aj 165/100, vačšinou tak 140/90. Takisto mám posledné dva týždne nejaké smutné obdobie, večer ma chytá dosť silná depresia a smútok z odlúčenia od priateľky (chodím na týždňovky). Vôbec sa mi tam nechce byt, pred spaním a niekedy aj počas dňa cítim napätie v tele, či už z odlúčenia ako i z toho, ze v noci zase príde búšenie srdca. V práci je tiež občas stres. Máte niekto podobné skúsenosti? bude to psychika alebo je to niečo zo srdcom? Toto deprimujúce obdobie začalo až potom, ako sa mi začali objavovať tie krátke búšenia srdca. Môže to mať spolu súvis? Začal som trochu behať a cvičit dychové cvičenia, chcel by som aj nejaké prírodné ukľudňujúce tabletky, ale neviem aké by mohli pomôcť... zatiaľ si dávam len magnesium a medovkovy čaj, ale zatiaľ moc to nepomáha. Čo by mi mohlo pomocť? Vopred dakujem za odpovede a pomoc.

alpha

milan pred 4 mesiacmi som mala rovnaky pocit busenie srdca nepravidelny srdcovy rytmus nedostatok kyslika pocit dusenia hlavne rano a vecer a cez den asi 5 az 10 krat /pichanie pod lavym hrudnikovym oblukom mam uz dlho u mna to suvisi s urcitymi potravinami/ bpla som na niekolkych vysetreniach interne, kardiolog, endokrinolog...vsetko v poriadku lekar mi neskor nasadil xanax ktory pomohol do mesiaca priznaky zmizli uplne ked sa na to dnes divam spatne suviselo to velmi s mojou vtedajsou psychikou jednalo sa o potlacane problemy ktore som si sama pred sebou nechcela priznat vela stastia s prekonavanim tohto neduhu

2.Rudolf

Ahoj Milan 81. Dobre robíš, že ideš k lekárovi. V tvojom prípade môže ísť o supraventrikulárnu tachykardiu podmienenú stresom. Dúfam, že dbáš o svoj zdravý životný štýl, lebo ten je základom k zdraviu. Tiež je dôležité ako sa stravuješ, preto doporúčam, aby si prehodnotil jedálný lístok.Doporučujem ti aby si tažké cholesterolové jedlá nahradil ľachkými jedlami a konzomuj veľa ovocia a zeleniny. Pokiaľ môžem poradiť, mal by si vyskúšať Coenzyme Q 10 10mg ové tbl. Dosteneš v lekárňach, len dodržiavaj dávkovanie a rady lekára.

milan81

tak som si bol zmerat tlak a mal som 170/100. ale v skutocnosti bude trochu mensi, lebo vzdy ked vidim tlakomer tak sa mi rozbusi viac srdce :-) takze zajtra idem lekarke...

inka

milan prejdi na stranku uzkost,tam sa vela dozvies o tychto stavoch.ale samozrejme treba si ten tlak sem tam kontrolovat.taketo stavy byvaju z roznych pričin,ja som ich mala asi pol roka.so stresu sa vyklula uzkost,problemy s chrbticou a nakoniec aj zvyseny tlak.dnes je to uz v pohode,uzivam lieky chodim k lekarovi a pomaly mi lieky znizuje.treba vela vzduchu a pohybu,trochu trenovat kardio system a aj tu chrbticu odlahcit.pri sedeni za pc je to viac ako potrebne.