Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

inka

jani,ja mam takeho muža.ked som s avedela vyplakat a vykecat vtedy mi nebolo nič.a o tom to je.človek to potrebuje dostat von zo seba neakym sposobom.a potom aj počut sem tam ž eniečo robiš dobre a pod.moj muž tiež neznaša take blbosti,pr enehoje doležita realita a taketo slabosti do toho vobec nespadaju.a kamaratkam sm to nechcela vešat na nos,neako som mala pocit že to aninechcu počut.a tak som s ado toho zamotala kvalitne

milan81

dal som si pred spanim jednu kapsulu Persenu. Ten lexaurin som si daval ked som sa v noci budil s busenim, ale nejak mi to nepomohlo... pocas dna si davam sumive magnesium a vapnik a pred spanim si davam tiez. a pocas dna jem cesnak, ktory je na tlak, ale ak to mam zo stresu, tak myslim ze ten cesnak asi moc nepomaha...

milan81

ahojte. ja som mal konecne zase skoro normalnu noc. vecer som si dal ten persen forte a spal som ako male decko. prebudil som sa asi iba 3x na silnejsie a rychle busenie srdca ale po par sekundach som zase zaspal. Tie busenia srdca ma clovek len ked sa prebudi na busenie a ked zaspi to prejde alebo to trva aj pocas spanku len to nevnimam? Ale inak som si vcelku cez noc oddychol a som celkom pozitivne naladeny, iba sa mi trochu tazsie dycha. mozno to bude tym ze som si rano meral tlak a mal som 165/90 a po niekolkych minutach 140/97. asi si ho prestanem merat... inak pry tych nocnych buseniach srdca sa zvysuje aj tlak? ked ja vlastne neviem aky tlak mam v skutocnosti... A ked ked mam take busenie srdca a zvyseny tlak celu noc, tak to si potom srdce velmi neodpocinie v noci...

mariaa

Ahoj inka,len na rychlo,lebo idem varit.A nebude to z travenia.Daj si vysetrit ci nemas poruchy travenia.MNe sa tiez robili take bolave vyrazky,hrozne.A teraz ich uz nemam,ale mala som nejake vysetrenia,ale uz nie od alergolog.Lebo ja som antihistaminika uz vysadila asi tak viac ako rok.Bola som po nich velmi unavena.Tak neviem,tiez som skusala Homeopata.Tak sa zatial majte.Pekny den-vsetkym.Jana123,ja sa este ozvem.

jana123

inka,ja by som sa asi sama neodhodlala ist k tomu psychologovi,si ma tak nechtiac dobrymi radami "prinutila". Mozno je lepsie,ze uz je to o 2 dni,aspon nespanikarim a nezrusim to. Ja som kedysi plakala pravidelne,ked ma nieco trapilo,ale mam priatela strasneho realistu,ktory nemal rad tie moje vylevy,tak som s plakanim prestala. myslim,ze vtedy som to zo seba aspon dostala a nemala som taketo stavy ako teraz.

jana123

milan,ja uzivam na noc ten persen,konecne sa dobre vyspim a cez den sa citim lepsie.Takze si ho davaj aj ty. Kolko si si dal tabliet? Ja si davam na noc 2 tablety. Tlak si nemeraj, lebo sa len stresujem. A nechcem ta navadzat, ale daj si ten Lexaurin. Uvidis, ak je to stresoveho povodu,tak sa ti asi po hodine ulavi. Bude sa ti lepsie dychat a nebude ti tak busit srdce. Daj si len 1 tabletu denne. Ja som bola unavena z tych mojich stresov, teraz ked si dam raz za den ten Lexaurin,tak sa citim lepsie. Ak ti to nebude pomahat,tak zbehni radsej k lekarke.

inka

presne tak milan,moc si telo neoddychne po takych nočnych vykonoch a beries aj magne neake?to je tiež velmi dobre na cinnoct nervov.a hlavne kyslik a pohyb.a fakt s ana ten tlak na chvilu vykasli,nemas ho taky že by si sa musel neako znepokojovat.a ak ta to tak trapi chod k inetrnistovi.da ti doma holter a zisti čo s adeje v noci s tebou.a halvne ta to ukludni že si v poriadku po internej stranke a že treba len s tym stresom nieco robit.

inka

presne aj ja .velmi tažko s a mi plače .aj ked by som niekedy chcela jednoducho to zo mna nejde.
to je super že pojdeš hned ešte tento tyžden,nebudeš mat čas nad tym dlho premýšlat.

milan81

ahojte. ja som mal konecne zase skoro normalnu noc. vecer som si dal ten persen forte a spal som ako male decko. prebudil som sa asi iba 3x na silnejsie a rychle busenie srdca ale po par sekundach som zase zaspal. Tie busenia srdca ma clovek len ked sa prebudi na busenie a ked zaspi to prejde alebo to trva aj pocas spanku len to nevnimam? Ale inak som si vcelku cez noc oddychol a som celkom pozitivne naladeny, iba sa mi trochu tazsie dycha. mozno to bude tym ze som si rano meral tlak a mal som 165/90 a po niekolkych minutach 140/97. asi si ho prestanem merat... inak pry tych nocnych buseniach srdca sa zvysuje aj tlak? ked ja vlastne neviem aky tlak mam v skutocnosti... A ked ked mam take busenie srdca a zvyseny tlak celu noc, tak to si potom srdce velmi neodpocinie v noci...