Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

inka

jani,ja mam pocit že som v pohode a to aj napriek tomu že teraz riešim svoje ine zdravotne problemy,inokedy by som určite už chytala paniku a teraz s ami naozaj dari udržat s ana uzde .pomohli mi naozaj velmi terapie,naučia ta ako zvladat taketo situacie a ako s azbavt strachu,stresu a ako pochopit myslenie našich najbližšich.mne osobne to velmi pomohlo,ale nemyslim si že som všetko preskakala a som opatrna,každy den si opakujem čo mam vypustit a čo nechat v mysli.
milan ta kniha bola moja prva o uzkosti ,je super dnes uz ich mam najmenej 20 a všetky su super,poradili mi ich na sedeniach a mam ich ako take moje biblie.je fantasticke ked pochopiš čo s av tvojom tele deje a ked k tomu zvladneš ešte aj čo sa deje v tvojej mysli,maš vyhrate.

milan81

cez den mavam tak okolo 80-90 tep, niekedy aj 100, ale taky rychlejsi tep mavam uz dlhe obdobie. vecer mavam tak 70-90, podla nalady... bezne rozmedzie je 60-90, takze som tak na hrane, ako aj s tym tlakom.

jana123

je to skoro to iste. Niekto pouziva magne B6, mne bolo odporucene magnezii lactavita - v pribalovom letaku je uvedene ze znizuje krvny tlak a tep. Ako chces, nedavaj si ten Lexaurin. Pre teba lepsie,ked to zvladas bez neho.
Aj obycajne magnezium je asi dobre, ale ty potrebujes na nervy zrejme vitaminy zo skupiny B6,takze si kup vit. B6 alebo to magnezii lactavita.

milan81

to magnezii lactavita je to Magne B6, alebo mas na mysli nieco ine. Lebo si chcem kupit to magne B6. obycajne sumive magnezium na znizenie tepu a tlaku nestaci? cez den nebyvam nepokojny, mozno len obcas, ked zacnem nad tym vsetkym premyslat. preto ten lexaurin zatial necham tak...

jana123

milan,dufam,ze aj tebe ta kniha pomoze.Ja mam doma tiez nejaku knihu ako zvladat stres,no akosi sa neviem dostat k citaniu..
inka,muzi takymto veciam nerozumeju,darmo u nich hladame porozumenie. Moj priatel vobec nechape,ako mi moze byt takto blbo po psychickej stranke a hovori mi,aby som sla k psychiatrovi. Lenze co ked my by sme mozno potrebovali trochu pochopenia od nich? Kamaratky-tiez to s nimi radsej neriesim. Nepochopili by..Jedine,kto ma chape je moja sestra,ta mi velmi pomaha a som jej za to velmi vdacna.
Milan ten lexaurin si daj cez den,aby si mal kludny den. Ak ti v noci bude busit srdce,tak si daj magnezii lactavita(ja to uzivam). Je to na znizenie tlaku a tepu.
inka,ale uz ti je lepsie,ze? ci mavas casto blbe dni?

milan81

inak mozem odporucit jednu super knihu na stres a depresie, ktoru napisal vyznamny svetovo uznavany psycholog, ktory sa venuje aj klasickej liecbe aj nekonvencnej. Teraz ju docitavam a je fakt super, dost veci som sa v nej naucil: ako sa to cele v tele odohrava pri strese a su tam aj rady a cvicenia. vola sa: Ako sa zbavit stresu a depresie bez liekov. napisal ju profesor Schreiber. mozno by vam tiez pomohla...