Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

mariaa

Ahoj jana123,no ja sa ozvem neskorsie,lebo nemam cas,ale ak to bude mozne ozvem sa.Zatial sa maj krasne.Prajem prijemny den.Aj tebe milan81,aj ostatnym.

jana123

ja som mala minuly tyzden dost kruty. Cez den som bola ok, ale akonahle isiel vecer,zacal som mat strach,pocit stiesnenosti, tazko sa mi dychalo,nemohla som spavat...v kuse som plasila priatela,aby ma vzal na pohotovost,bala som sa ze dostanem infarkt. Nakoniec som ale isla k tej neurologicke. Teraz si davam raz za den Lexaurin,ktory ma uvolni. Tie AD sa bojim brat,len neviem,co mi na to povie lekarka. Ked mna hneva to,ze ona mi ich predpisala bez nejakeho vysetrenia. Pritom chrbtica ma stale boli a dost, najma tento tyzden. Inak tieto stavy mam najma v praci(mam strasnu nechut chodit do prace,chyta ma nepokoj, nervozita) a doma. Ked som mimo,napr. som bola v skole(chodim na VS) mimo BA, tak mi bolo ovela lepsie. Akonahle som sa vracala do BA, zacala som byt nervozne.
Ty to teda dobre zvladas Mariaa. Teraz ked beriem Lexaurin,tak dokazem normalne fungovat, len co ked ho prestanem brat...Preto by som mozno chcela vyskusat toho psychologa a s nim sa poradit aj o tych AD.

milan81

pekny vecer aj vam. mne sa to cez dari tiez v pohode zvladat, ale ako je blizsie a blizsie noc, tak sa to zacina zhorsovat. clovek si sice povie ze o nic nejde, ale psychika je psychika a zatial sa mi ju nedari zvladat...

mariaa

Jana123,ja som zatial u psychologa nikdy nebola.Zatial sa mi dari bez neho,mam aj oporu doma.U dceri,ona je moja psychlogicka.A ty si na tom tak zle?ze chces ist k psycholog.zatial budem koncit,lebo PC mi tiez nerobi dobre ked pri nom dlho sedim.Ja ked mi je velmi zle snazim sa tak zamestnat aby somprisla na ine myslienky.Zatial sa mi to dari.Dufam,ze to tak aj ostane.Maj sa krasne jana123.aj ty milan81.

jana123

vyskusaj aj ten deprim Milan, ja som ho sice neskusala, ale moze byt dobry.

mariaa,inka, nahodou neviete o nejakom dobrom psychologovi v BA? dakujem

milan, drz sa!

milan81

inka, mozes napis co teraz pouzivas na tieto prpblemy z oblasti homoepatickych liekov? niekde som cital o preparate DEPRIM, ale neviem ci to pomaha

milan81

inak, co sa sportu tyka, nemoze napr. rekreacny beh alebo futbal, ... zhorsit moj stav, co sa tyka tlaku a tepu, alebo to pomaha? lebo s tym sportom by som zase rad zacal...

milan81

ja by som si rad odmeral tlak v klude, ale tiez mam syndrom bieleho plasta a dokonca aj doma ked si sam meriam tlak tak uz len pri pomysleni na meranie tlaku sa mi rozbusi srdce, toz som riadny stresak, ale taky som bol vzdy... viem ze za hypertenziu sa to povazuje az ked by som mal kludovy tlak vysoky, ale tym ze sa tak lahko rozrusim sa da povedat ze vlastne ho mam taky vysoky dost vela casu...
aky si mavala ty tlak pocas tych zachvatov?

mariaa

SAk prave,ja som tiez nikdy nemala problemi,nejake vazne.NO a vtedy jak mi nepovedali pravdu o tej krvi,tak vsetko zlihalo,no a potom postupne aj ta TETANIA,sa pridala,postupne a nenapadne.Zrejme som mala aj malo VAPNIKA,lebo mi trpli prsty na rukach v tehotenstve.To som uz pisala na strank.TETANIA.Z tymi alergiami som bola u alergol.Ty by si mala ist tiez.Ja teraz uzivam PYCNOGENOL.Som s nim spokojna.Vsetko sa zlepsilo o vela.

inka

no,az teraz neako na mna lezu vselijake divne veci,vratane alergii.a hlavne kozne,mam vselijake vredy zapalene,flaky na nohach a v lete som mala alergiu snad zo vsetkych lucnych trav.nikdy pred tym som s tym problemy nemala