Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

jana123

ved aj ja sa u doktora citim dobre, mam istotu. cez den mi je tiez celkom v pohode,pokial sa nevystresujem, ale k veceru zacina ta hnusna neistota a strach. tlaky na hrudi,busenie(to mavam aj cez den) a urcite aj zvyseny tlak

inka

určite ano,mne to aspon dal internista moj ked som sa stazovala že mi je na večer blbo a potom v noci.bušenie srdca a tlak vysoky a tie hnusne pocity na hrudi a pod. malokedy som to mavala cez den
ked som prisla k nemu tak ako keby mi nič nebolo

inka

jani,to je pristroj ,ktory zaznamenava celych 24 hod tvoje ekg,tlak a tep pripadne arytmie a podobne stavy.doktor to da do pc a vyhodnoti a povie ti ako si na tom.daju ti to po internom vyšetreni.

jana123

o tom Hotleri som este nepocula...Co je to zac?
Ja by som tiez potrebovala,aby mi este urobili EKG a povedali,ze srdce mam OK,potom by som sa ukludnila.Len ci by som si nenasla nieco ine zase...ako sa poznam.

inka

presne tak milan,možno by si sa aj upokojil,že ti skutočne nič nie je a prestal by si si ten tlak tak kontrolovat.skus sa vypytat na interne vyšetrenie.