Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

marus

Mne sa stáva to isté. Mám 34 rokov, raz som zaspala s deťmi, manžel bol na nočnej, zobudila som sa na nenormálne búšenie, vstala som, potackala som sa popri stene, opakovala si "neodpani, si sama s deťmi, ešte sú malé, čo ak sa zobudia", nahmatala som rýchlo v lekárničke diazepam, zapila ho s trasúcou sa rukou a o chvíľu bolo dobre. Mne búši srdce vždy po jedle, vadí mi to strašne, nerozumiem, prečo sa to deje po jedle, preto nemôžem večer jedávať, lebol by som nezaspala, to srdce mám až v krku!!! Marika

mariaa

Ahoj jana123,mam sa celkom ok,chvilu mam PC tak sa hlasim,dufam,ze aj ty si v pohode.Milan81,tebe prajem aby si sa s toho dostal cim skor.Prajem pekny zb. dna.PA-ozvem sa az to bude mozne.

milan81

jo, to je presne ako je pisane v tej knihe co som odporucal. Clovek sa sice moze naucit zvladat stres a paniku cez den, ale v noci ked je mysel vypnuta, tak sa tie problemy dostanu zase na povrch a sposobuju ten neklud, budenie a busenie, pretoze sa na to clovek nemoze pripravit. preto sa denny stres a uzkost da zvladnut lahsie ako nocne problemy...

inka

milan super,tak sa drz a nadalej mysli len pozitivne,to znamena nepripust k sebe ziadnu myslienku o tom ze by ti malo byt uzko,treba si povedat je to len myslienka a ta sa da zahnat.

milan81

Ahojte. dnes sa mam fajn. busenie prechadza, resp. zobudim sa nan ale za par sekund zase zaspim... Ale inak je to uz dobre, vecer uz necitim uzkost a mam vcelku pozitivnu naladu. tak dufam ze to coskoro prejde uplne...

inka

pei zachvatoch velmi uz som pisala vcera 220/115 pri uzkosti celodennej 150/95
teraz mavam normalny 110/70,ale beriem este pol lodozu mala som concor ale doktor mi ho prehodil ze uz je silny pre mna