Busenie srdca, dusnost

Príspevok v téme: Busenie srdca, dusnost
milan81

Dobrý den,

mám problém s dýchaním. Pretrváva už asi týžden. Asi pred týždnom v noci sa mi rozbúšilo srdce. Postupne sa velmi zrýchlilo akoby ho išlo roztrhnút. Na to som sa zobudil a posadil, po pár sekundách sa v okamihu tep vrátil do normálu. (Takéto daco sa mi stáva tak raz za rok-dva). Odvtedy mám posledný týžden prerušovaný spánok, stále sa budím, rýchlo mi v spánku bije srdce. (Co je asi ciastocne spôsobené aj stresom zo strachu z možného zopakovania toho búšenia). Od toho búšenia sa k tomu pridala i kludová dušnost (a obcasné nepravidelné búšenie srdca), ktorá trvá už asi 5 dni. (Ked ležím tak dušnost nepocitujem). Takéto stavy dušnosti a nepravidelného srdecného rytmu mávam tiež tak raz za rok-dva, ale za jeden-dva dni zmiznú. Mám sedavú prácu, momentálne máme v práci trochu stres ale nechcel by om to hádzat iba na psychiku. Poslednú takúto dušnost som mal pred štátnicami, kedy som sa asi 3 hodiny nemohol vôbec nemohol úplne nadýchnut, a pri trochu hlbšom nádychu alebo rýchlom pohybe ma dost silno pichalo v lavej strane hrudníka. Vtedy som mal dost stres a celé dni som sedel za pocítacom. V minulosti som mal mierne problémy s vysokým krvným tlakom, tlak som si nemeral asi posledné dva-tri roky. Vopred dakujem za všetky odpovede.

[zruseny12]

Ahoj Milan81,Magne B6 obsahuje-Horcik a VItamin B6.A B-komplex obsahuje to TI napisem za chvilu,ked pride priat.z mesta mal mi ho kupit.ALE on obsahuje vsetky vitaminy skupiny B.A je aj B-komplex forte.

milan81

k buseniu. je kazde busenie a zrychlenie tepu sprevadzane aj zvysenim tlaku, alebo mi moze busit srdce ale tlak zostane normalny?

milan81

chcem sa spytat, aky je rozdiel medzi tablektami ako napr. quantum, centrum, ... a napr. magne B6, B-komplex, ....
Nie su v tych multitabletach obsiahnute tie iste latky ako v Bkomplexe a podobnych tabletach?
alebo je v tom rozdiel?

jana123

tak to si casto merias :) zvysi sa ti preto,lebo sa stresujes. ja normalne na sebe citim,kedy mam zvyseny tlak. tlakomer nemam takze si ho nemeriavam,ale mozno by som si mala zmerat. Lenze mam mi zakazala,lebo ked mi naposledy merala,tak som mala 150/90, som sa rozplakala a spanikarila. Na druhy den som mala 135/87,co uz bolo o nieco lepsie. To bolo asi pred 3 tyzdnami,odvtedy si nemeriam. Aj beries nieco? Kupil si si magne B 6? Kup si magnesii lactici, to znizuje tep aj tlak. Ked mi velmi busi srdce,tak si dam tabletu. Neviem,ci som ti to tu uz pisala...

milan81

ja ked si dakedy meriam tak na 4-5krat mam niekedy tlak 130/80,takze dakedy ho mam normalny. ale vadi mi ze sa mi dokaze tak lahko zvysit a ze sa tak lahko tymto necham vystresovat...

jana123

aj ja som mavala vzdy dobry tlak,ale teraz sa mi zvysuje. a uz len to ze pred meranim si pomyslim,ze co ked budem mat zase vysoky tlak urobi to,ze sa vystresujem dopredu a tlak mam vysoky. mozno by nam pomohlo,keby nam odmerali tlak a mali sme ho ok. potom by si ho nemeral tolko a bol by si kludny.

milan81

no ved hej, len pri pomysleni na meranie tlaku sa mi rozbusi srdce... pritom pred piatimi rokmi 4-5 rokmi som maval tlak u lekarky 120/70. tlakomer mam digitalny

milan81

uz to zacalo byt vsetko ok, ale v pondelok som si odmeral tlak a hned som mal 180/100. ale po par minutach uz to kleslo. nechapem ako mozem mat taky tlak len z toho ze si ho meriam... a odvtedy zase zacali trochu problemy z busenim aj v noci, nie silne busenie, ale take rychle a pri kazdom pohybe sa rozbusilo viac a po chvili trochu spomalilo. nechapem z coho to je...

jana123

ahoj Milan, mam sa celkom fajn. Okrem toho,ze som "seknut" a nemozem hybat hlavou a v noci som skucala do bolesti. Inak celkom sa da.
Marus, Milan to busenie po jedle mam aj ja a nielen vecer. Tiez nechapem preco.
Milan ty ako? Tlak uz mas ok? A busenie? Beries nieco?