Žalúdočné problémy-Helicobakter pilori

rolla20

ethel-ono je to tak, ze ja som ho mala pred styrma rokmi a dal mi nejake antibiotika a potom som mala po troch mesiacoch prist na tu sondu.Cize, tam ide len o kontrolu, ci ho tam este mam alebo nie...Inak diky za radu

ethel

rolla20,ja by som na tvojom mieste na kontrolu išla ku gastroenterológovi.Nikde nie je napísané,že ti musia urobiť gastroskopiu!Je to na tebe,podpisuješ informovaný súhlas s vyšetrením.Ak si ho nechceš dať urobiť,povieš to lekárovi a požiadaš ho o odber krvi na Helicobaktera.Je to normálne,nie si prvá a ani posledná,čo si toto vyšetrenie nedá urobiť.

RNG

Protilatky v krvi zostavaju az pol roka po zniceni H.p., ale na to je specificky test, ktory musia urobit, a ten robia len pri podozreni na H.p.alebo na ziadost.

rolla20

ahojte,ja sa chcem len spytat.Aj ja som mala helicobakter, mala som ist na kontrolu,ale bala som sa tej trubice do ust,ci jak to mam nazvat.Citala som tu ,ze by sa to dalo zistit aj z krvi, ci ho tam este mam.Je to pravda? A pri obvyklom odbere? Pytam sa preto,lebo som po operaciach, kde mi odoberali vzdy po styri ampulky a nic mi nepovedali, ze by som mala nieco zhorsene.Dakujem vam za odpoved

aloe

Ja mám skúsenosť s helicobakterom, ale neviem ako vám pomocť, keď tu zvyknú osočiť, že je to nedovolená reklama. Pomohli prírodné produkty aj tam,kde sa liečilo 2roky antibiotikami /odborným lekárom.

RNG

Zena ho dava postruhany do vary(maly kusok, podporuje cirkulaciu, podobne ako stiplava paprika-(s mierou).
Na rozdiel od niekdajsich nazorov, ze vredy vznikaju od stiplavej papriky, nezistili ziadnu korelaciu pri vyskume.
Korelacia vredov je na Helikobakter(98%) a ostatne-nervozita, stress, kava, cigarety, spalene tuky, stiplave a korenene jedla su len zosilnujuce faktory. Sami o sebe nevytvoria vredy.
Problem je, ze helikobakter je velmi rozsireny(20 az 60 % ludi podla veku ho ma), takze tie faktory hraju rolu. Preto si dlho lekari mysleli, ze tie faktory su pricina.