Žalúdočné problémy-Helicobakter pilori

RNG

helicid(omeprazole) potlaca normalnu tvorbu kyselin, tj poskodzuje traviaci proces.
Tym , ze je nizky obsah kyselin v zaludku zaroven sa nepotlacia rozne bakterie, ktore sa dostanu do zaludka a tym sa porusi bariera proti vstupu bakterii do tela.
Tym sa zaroven umozni proces hnitia potravin(zaludocne kyseliny su konzervacny prostriedok), ktore pokracuje aj do crev. Latky, ktore vytvaraju pri hniti toxiny su automaticky drazdidla pre taky postihnuty traviaci system(masa, syry). Zase ked sa tymto vyhnes specialnou dietou, ochudobnis si telo o rozne potrebne ziviny z pestrej stravy.
Potlacanie zaludocnych kyselin je pre to zly napad celkove.
Po zniceni helikobaktera sa zaludocne vredy spravidla zahoja aj pri normalnom vylucovani kyselin. To by malo trvat len max tyzden-dva, nie cely rok.

ethel

Lenčok,brala som len raz atb a našťastie zabralo.To s tou ryžou som myslela tak,že jem hlavne to...aj keď teraz to už až tak nedodržiavam a potom to aj cítim v žalúdku....ale snažím sa.
Helicid je normálna chémia:-) www.zentiva.cz
..ale mne velmi pomáha a zaručene!

lencok1

ozaj aeshly ja som na ten prenos helicobactera bozkavanim pytala v teme otazky na RNG, povedal ze je to dost mozne, ze pocase to partner chyti, aj ked sa tak v literature neuvadza

lencok1

ethel nemohla som najst tuto tvoju temu, zadavala som do vyhladavania helicobacter liecba a tvoja tema nikde:)...konecne ju mam:)
Takze ja teraz uzivam trojkom., inak co je helicid, nejaky prirodny pripravok?
A preco nejes ryzu? Ja som si myslela, ze to je na zaludok super, lahko stravitelne , ci si to myslela tak,ze jes hlavne ryzu , zeleninu, pijes fatru, caje?
stacila ti jedna trojkom. ATB?

aeshly

Mám problémy so žalúdkom, kt. sa výraznejšie prejavili posledné 2 týžd. V piatok idem na gastroskopiu, kde gastrologička zistí čo mi je a či mám helicobaktera. No okrem problémov so žalúdkom (nadúvanie, pocit plnosti, bolesť, kt. je najväčšia po najedení čo i len najmenšieho sústa či pálenia záhy) ma ešte trápia iné veci, s kt. si neviem poradiť a to: nesmierna bolesť v oblasti pošvy, pálenie a rezanie pri močení, pichavá bolesť v chrbtici a krížoch, občasná nevoľnosť a pocity na zvracanie. Taktiež na ľavej ruke z vonkajšiej strany, tesne nad dlaňou, sa mi objavila akási výdutina, kt. bolí na dotyk. Ale najviac ma trápia tie problémy s bolestivým močením a bolesťami v pošve, z pohľadu gynekológfa tam nie je ptroblém, tak ptom už neviem, čo to môže byť, prosím poraďte mi.
Ešte som sa chcela opýtať, či halicobakter sa môže prenášať bozkávaním.

ethel

Lencok,mne pomohla tá trojkombinácia atb a samozrejme zmena životosprávy.Prestala som jesť všetko čo sa pripravuje na akomkolvek tuku,alebo v čom je viac tuku,ani maslo,žiadne sladkosti,halvne fatru,čaje,ryžu,zeleninu...žiadna káva ani saldené nápoje ako cola,...a brala som helicid asi rok.

pacient 007

Ahoj. Mám som zistený helicobakter, vybral som antibiotika - trojkombináciu. Nepomohlo mi to, výsledok sa nezmenil. Vie mi niekto poradiť 4 kombináciu liekov, vraj sa to užíva, ak nezaberie trojombinácia??? Ďakujem...