Žalúdočné problémy-Helicobakter pilori

RNG

Dumbier je korenina, najlepsie je ho davat do vary(polievky a podobne) tak isto ako cibulu a cesnak.
Koncentrovane potravinove doplnky mozu byt silne drazdive, treba ich riedit na znesitelne koncentracie.

ethel

iwo..ak by som ti mala poradiť čoho sa máš v strave hlavne vyvarovať,tak je to určite všetko vyprážané,mastné,štiplavé,korenisté,lieky s obsahom kys.salycilovej(acylpirin),...mne osobne žalúdok prudko reaguje aj na maslo typu rama,perla,...Ako RNG píš,že pomôže ďumbier(zázvor),tak mne spôsobuje pálenie žalúdka a bolesti,aj keď má liečivé účinky,ja ho už nejem.Dobré sú minerálne vody Fatra a sulinka.Najlepšie sú lahko strávitelné jedlá(zelenina) varené na vode...

RNG

Liecenie alebo aspon potlacenie helikobakteru pilori sa da roznymi formami zinku, najlepsie je forma zinku viazana na aminokyselinu zinc carnosine, predavany pod menom PepZin
Pridavam tu aj predtym vo fore:
Strieborna voda je velmi silne baktericidna, ale informacie, na co je ucinna su v poslednom case znacne cenzurovane. FDA vyhlasila, ze to nie je liecivo a nesmie sa teda o nom ako liecive pisat.Dovoli ju predavat, ak nic o nej netvrdis.
Moje osobne skusenosti su na oci(virusy, bakterie), pokazeny zaludok(premnozene bakterie) a podobne.
Moj brat to vyskusal na helikobakter a uspesne ho vynicil pred dvoma rokmi.
Davkovanie bolo zhruba 4 x pol deci zhruba 6.5 ppm striebornej vody, takze z komercnou 10 ppm (AG100) by to boli 4 x 2 lyzice denne.
Trvalo mu to okolo 3-4 tyzdnov.
Bral to na prazdny zaludok pre co najvyssiu koncentraciu v zaludku.
Na vyhojenie poskodenych zaludocnych stien pomaha vytazok zo sladkeho drievka(licorice, glycirrhiza glabra) DGL a tiez do urcitej miery dumbier.

iwo

Ahojte!Vie mi niekto presnejsie popradit ze co smiem jest a co nie.Aj ja mam HP a uz som mal aj lieky ale niekedy mam pocit ze to este nieje v poriadku.Stolicu mam lepsiu ale zaludok niekedy este boli.Rano sa zviknem zobudit tak ze mi je zle.Jedol som cokoladu den pred tim moze to byt koli nej?Lekar mi povedal dietu na celi zivot ale tak keby ze to mam dodrzovat tak nemozem jest v podstate nic.A od kedy sa liecim mam stasnu chut na sladkosti...do predu dakujem za radu.

dedy

Docital som sa tu o problemoch ktore trapia aj mna ale popri zaludocnych problemoch kyselina, bolesti zaludka, neprijemna chut na jazyku, biely povlak na jazyku, mam aj crevne problemy. Mam casto riedku stolicu hlavne rano, a dost casto ma nafukuje. Mohli by byt tieto problemy sposobene HP?

babenka

zdravim helikobakteracov :))))
ako sa mi drzite? co vase problemy? mne sa po druhom prelieceni ozyva zaludok, ale hned v juli idem na krv k lekarke a uvidime vysledok. podla mna to bude znovu zle. asi ho budem liecit ako ethel niekolkokrat kym sa to nezlepsi.
paaaa

qwerty

P O Z O R !!!
Neverte kazdej hluposti.Keby to bolo take jednoduce a ucinne,uz by tym starocia liecili.Mozno je to chytak,ako si dobre zavirit pocitac,alebo 'naburat' ho a tak poskytnut druhym svoje citlive data.POZOR na nezmyselne a vedecky nepodlozene navnady!!

ako sa mas

Som lekarka. Najnovsie studie nezavisle v Japonsku a USA zistili, ze vytazok (etericky olej) z tuje (Thuja) je velmi ucinny na HP.