Pitie destilovanej vody

RNG

inac keby sa niekto zaujimal o vzorec, ktorym sa pocita ozmoticky tlak(absolutny), tak je to podla vedza Harmona Northropa Moorsa tzv Morseho rovnica
Ozmoticky tlak= iMRT,
kde i je konstanta(van Hoff)
M je molarita
R je plynova konstanta
T je absolutna teplota.

Teda medzi dvoma prostriediami s molaritou M1 a M2 je zavislu od rozdielu molarit (M1-M2)
V pripade krvi a pitnej vody by to bolo (9000 - 50)
V pripade destilovanej vody (9000-0.5)

Takze celkovy rozdiel tych tlakov je velmi maly(0.56%), ci pijes destilovanu vodu, ci povrchovu makku z vodovodu.

Kedze tieto rovnice su velmi jednoduche, dufam, ze clovek s priemernym rozumom to pochopi a bude mu raz na vzdy jasne, ze ked makka voda z vodovodu nevyvola praskanie buniek, destilovana ma osmoticky tlak len nepatrne vacsi a teda to praskanie je jasny rozsirovany mytus, este neviem, z akych dovodov, ale iste nejake na to su.

RNG

Muz ja mam destilacku a vodu si pravidelne meram na obsahu mineralov, lebo si z nej vyrabam aj koloidnu striebornu vodu. Povodne povolanim som fyzik, pracoval som na Akademii vied, ucil som na Illinois Institute of Technology(vysoka skola) , moja zena je chemicka a mam hromadu priatelov dokonca rodinu, ktori sa zaoberali chemiou vody na Slovensku a v Cechach.
Takze znazit sa ma tu prekricat na fore a minimalizovat v pripade vody, jej chemie, technologii cistenia atd je vyslovene smiesne, hraniciace az z hlupostou.
Kalibracia na mojom najlepsom meraci je 0.01 ppm(mg na liter) a beznu vodu, co pijem uz dlhe roky , aj s celou mojou rodinou je 0.8 az 0.5 ppm.
Zariadenie, co som instaloval v Lucenci produkuje vodu cez trojitu filtraciu, reverznu osmozu a deionizaciu az 0.1 ppm.
Bezne pitne vody maju 50 az 120 ppm, mineralizovane pramenite vody od 150 az do 5000 .
To praskanie buniek pri styku s destilovanou ci demineralizovanou vodou je lziva informacia, velmi rozsirena v literature, ale nicim nepodlozena.
Voda v zaludku sa zmiesa s kyselinami, jedlom a podobne, takze jej obsah mineralov okamzite stupne vysoko cez 1000 ppm, co je este stale voci plazme velmi riediace(plazma ma 9000 ppm=mg soli na liter)
Koincentrascia soli v jedlach je ale ovela vyssia, mnohe su slabo rozpustne, preto potrebujeme tolko cistej vody na travenie a cistenie tela.
To co vypijeme na to vobec nestaci, pre to telo vodu mnohonasobne filtruje a uvadza spat cistejsiu na riedenie, kym sa dostane do odpadu(moc, pot)
Hovorit o tom, ze destilovana voda sa v tele na nic nepouzije je absurdny blud.

vevericka

ja som tu davnejsie prezentovala aj vyskum na slovensku..znie to neveriaco ale naozaj sa robi a nasi vedci su v zahranici znami viac ako u nas a aj viac ceneni ci citovani..no tento spolok to zhrnul pod ciernu zem, ze to neni nic relevatne, ze robit vyskum moze hocitko a ze vobec nie je tak drahy ako sa vedci tvaria..no nema to cenu s nimi

karioll2

treba vychadzat z toho,ze ludia su v podstate hlupi a cim vacsiu blbost im povies,tym skor tomu uveria.by si neverila,ako som sa musel teraz ovladnut aby som nepouzil tie najhorsie nadavky ake poznam.a preto stale zvazujem,ze to tu zapichnem,lebo ma to vazne unavuje,taketo boje s magormi,na 2.strane ked tu vidim ludi co vazne potrebuju pomoc tak mi to zasa neda a napisema vsetko sa to opakuje

vevericka

karioll hej hej..:)
ja si pamatam z cias ZS ako nam vraveli, ze, ked je privela vody alebo detilovana, bunky praskaju..napr ceresne a rajciny pri dlhych dazdoch..
aj ked na fore sa vyskytne aj, ze pije niekto destilovanu a ked sa clovek spyta ako si ju vyraba povie, ze no ved normalne prevarim..:)

vevericka

ako ja osobne som hadky s damianom a spol vzdala..lebo proste nemam chut hadzat niekam hrach a mam aj dolezitejsie veci..oni su proste presvedceni osvojej prave..nieco ako mirka a biokozmetika, ktora ma trvanlivost rok a viac a ona veri, ze je naozaj bio

karioll2

ved oni su za tym,ze mi admin zrusil registraciu a blokuje ip adresu.je to grc.
ludia ako kaciatko,rng,damian,peter t,roman08,tico ani nemozu existovat.ja som vecny optimista a vazne neverim tomu