skolioza

Príspevok v téme: skolioza
janin

skoliozu mi zistili pred 3 rokmi ,
nasledovali pocetne rehabilitacne cvicenia
az ma to napokon omrzelo a prestala som tam chodit. este doteraz sa strasim
obrazkom na ktorom bolo konecne stadium skoliozi ,aby som sa prinutila cvicit
ale uz to nezabera . mate nejake skusenosti s tymto ochorenim ?alebo ked uz nebudem cvicit zhorsi sa to?

lenka88

ja mam skoliozu tiez.zakrivenie 10stupnov ... zistili mi to az teraz a mam 17 rokov... a skoro ukonceny rast ... dost ma to polozilo a psychicky ma to nici ... snazim sa tvrdo cvicit len mam pocit ze to je bezvyznamne kedze uz mam takmer ukonceny rast! ma to este cenu?

studentkaaa

ja mam skoliozu od detstva, ako mala (v skolke, a 1.rocniku) som chodila cvicit a na parafin, cvicila som aj doma,ked ma mamina donutila....ale casom som prestala a nic mi nie je (mam 20). mozno sa to odrazi vo vyssom veku,ale zatial nijako nepocitujem ze ju mam...

mondy8788

ahojte vsetci chcel by som poprosit janina aby mi poslal na mail mondy8788@gmail.com tu fotku konecneho stadia skoliozy aby som sa aj ja mohol motivovat dakujem mam rotaciu stavcov vykrivenu panvu a lave rameno asi o 2 cm vykrivenejsie nez to druhe prajem vsetkym co tuto potvoru maju skore uzdravenie

RNG

Moj otec mal podobny problem a ked bol po operacii prinuteny lezat na posteli, za par tyzdnov sa mu chrbtica vyrovnala.
Vyrovnanie potrebuje velmi dlhe hodiny, za par minut visenia na tyci ti nestacia dorast kostne bunky na miestach, kde ich je menej(miesto deviacie-skrivenia)
Kostne bunky rastu(osteoklas)hlavne v noci, ked na kostre nie je zataz.
Ked chrbticu mierne natiahnes(hodiny na to treba)tak sa prisposobia aj slachy a disky na tuto poziciu=rovno

Korzet nepomohol ani mojmu otcovi nic.
Korzet nenatahuje, len ciastocne podporuje proti dalsiemu kolapsu pod ucinkom gravitacie

RNG

Na skoliozu najlepsie pomoze natahovanie- podobne ako stredoveke mucenie, az na to, ze s mensimi vahami
Oslabenie chrbta a gravitacia sposobia postupne skrivenia chrbta-treba ho natiahnut do rovna. Najlepsie s malymi vahami pocas spanku, lebo na to treba vela hodin a pravidelne

sonnia

ahojte:)potrebujem mensiu radu. skoliozu mi zistili v 14r.vtedy som mala 39 stupnov.potom sa to zlepsilo na 25 stupnov,a teraz mam 17r.a doktor ma chce poslat na operaciu a mam okolo 30 stupnov.je to nutne?strasne sa operacie bojim

rasto 16 rokov

ja som mal skoliozu 85 stupnov a operovali ma v blave.dalo sa to prezit aj ked bolisti boli velke a bol som len 10 dni a potom 6 tyzdne doma.