skolioza

Príspevok v téme: skolioza
janin

skoliozu mi zistili pred 3 rokmi ,
nasledovali pocetne rehabilitacne cvicenia
az ma to napokon omrzelo a prestala som tam chodit. este doteraz sa strasim
obrazkom na ktorom bolo konecne stadium skoliozi ,aby som sa prinutila cvicit
ale uz to nezabera . mate nejake skusenosti s tymto ochorenim ?alebo ked uz nebudem cvicit zhorsi sa to?

1anonym1

Ahojte, ja mám skoliozu od svojich 10 rokov vtedy mi ju zistili, ale neskoro. Začala som chodiť na ortopediu v rodnom meste ale ortoped to zanedbal. Poslal ma na ortopediu do BB p10 rokoch ked som zmenila ortopeda mi povedali, že operacia bola uplne zbytočná že sa mi to upravilo len o 10 stupnov. Takže som zjazvená na celom chrbte, skoliozy som sa ani trochu nezbavila ale človek si na to zvykne. Aj ja si kladiem otázku prečo práve ja, no človek si nevyberá... Preto naozaj ako všetci odporučaj aj ja odporučam cvičiť, cvičiť, cvičiť, plávať a aj ten pilates pomáha. Ja viem že človeku sa nechce cvičiť ale prinúťte sa je to pre dobrú vec, nebudete ľutovať v buducnosti

monster

zdravim. mam 30 rokov a tiez mam skoliozu. vsimla som si, ze sa mi na hrudniku vytvara na jednej strane 'jama', ked som bola asi v siedmej triede. mamca so mnou zasla k ortopedovi, ktory mi povedal, ze to nic nie je, ze to ma vela ludi. predpisal mi nejake cviky a bolo. na kontrolu som uz nikdy nesla. zo zaciatku som aj cvicila, ale velmi ma to nebavilo, kedze tie cviky boli 'o nicom', tak som sa na to vykaslala. ale cvicievala som po svojom - s cinkami a tak. medzicasom som sa vykaslala aj na to, lebo vidim, ze to nema ziadne ucinky. chrbtica sa mi zhorsuje, 'hrb' na pravej strane chrbta rastie a 'jama' na lavej strane hrudnika prehlbuje. strasne mi to po estetickej stranke vadi, kedze to ma dopad aj na prsniky. stale si to maskujem, v lete chodim naobliekana... dokonca sa vyhybam chalanom, lebo sa citim skareda. sem-tam si tiez poplacem, ze preco JA, ked vsetci v mojom okoli su 'normalni'. stale si vycitam, ze som v skorsom veku neurobila proti tomu viac. ale vtedy som o tom nic nevedela a len dufala, ze sa vsetko zase napravi. skoda, ze som nevyhladala ineho ortopeda. ale mala som pocit, ze som asi jedina kriva na svete a hanbila som sa s tym niekam ist, kedze to vlastne 'nic nebolo'. takze radim vsetkym mladym, ktorych to postihlo, cvicte o dusu a snazte sa, aby ste neskor nelutovali svoju lenivost!!! drzim palce...

lenka88

ANONYME ... a este nieco ... ak budes chcet tak ti mozem preskenovat nejake cviky co mi dal moj ortoped ... ozvy sa mi na pokeci na nick funny955

lenka88

zlatko bud rada ze ten vyvin sa ti neukoncil este a kym mozes tak so sebou neco rob!!! ... ja som uz strateny pripad ... aj ked neviem ci az tak velmi ... lebo cvicim necely ten mesiac a v zrkadle vidim o nieco sumernejsiu postavu a to ma nesmierne tesi a motivuje k tomu aby som cvicila dalej.kazdy den si najdi nejaku tu pol hodinku na cvicenie ... pripadne poziada svojho ortopeda aby ta dalej odporucil na nejaku tu fizioterapiu tam ta naucia ako spravne cvicit ... robis to predsa pre seba ... drzim palceky :o)

anonymne

kedze mam korzet musim sa ucit a stihat ostatne veci tak je tazko povedat ze cvicim absolutne pravidelne.chodim na yogu sice som teraz vynechavala pretoze mi do toho stale nieco voslo ale snazim sa streasne by som chcela aby ked skonci obdobie mojho vyvynu mi doktor povedal ze sa mi to uz nezhorsilo a ostane to takto ...len neviem ci sa toho niekedy dockam .

jaja

jazda na koni?
aj ja mam skoliozu..v zrkadle vidim ako som nahnuta na jednu stranu, ale snazim sa vyrovnavat..ale co ide teraz o moju dceru.ma 12r.chodi zhrbena..teda hvavu ma ako keby v predu a zacina sa jej robit taky hrbcek..stuhnute svaly a celkovo ma zle drzanie tela ,brucho v stoji a pri chodzi "vypuci!ked ju okriknem aby sa vystrela tak je aj chudsia a vyssia.srasne ma rada kone a tieto prazdiny zacala s kamoskou chodit na koniky,ja by som jej to dovolila urcite je to len dobre, ked jazdi tak ju napominaju aby sa vystrela inak spadne z kona,napiste ci poznate niekoho kto si jazdou na koni polepsil stav chrbtice.dakujem

aljoska

Anonymne,nič iné ti neviem poradit len to že cvičit a cvičit.Mám kolegynu ktorej dcerka tiež mala korzet,poctivo cvičila a stav sa jej výrazne upravil.Mne zistili skoliozu ked som bola tiež deviatačka.Tým pádom som nemohla ist na školu na ktorú som chcela,mala som velmi obmedzený výber škol.Nemala som síce korzet,ale mne urobili také sádrové korýtko a v tom som spávala.A mala som ho veru aj na strednej škole na intráku.Nemohla som cvičit,chodila som na liečebnú TV.Možno nemám až také zakrivenie ako ty,neviem ale ver,že nie si sama s týmto problémom.Nedá sa ti toešte cvičenm vylepšit?

anonymne

ked som mala asi 10 rokou tak mi zistili mierne zakryvenie chrbtice ktore som zanedbavala a o dva roky z toho vznikla tazka skolioza ...ktoru som na zaciatku tiez zanedbavala a teraz tak strasne trpim slzy mi uz nestacia neviem ako si mam pmoct pred vsetkymi to tajim korzet nosim doma ... a na spanie .je mi s toho zle ....sice som bola pred dvoma tyzdnami na kontrole a povesdal ze o 4 stupne sa mi to zlepsilo ...ale zo 43 je to malo ....v lete si nemozem dat take veci ake by som chcela ...lebo to stale tajim teraz som v deviatok rocniku na zakladnej skole nik o tom nevie a na vsetkch dobrych skolach je vyzadovana zdravotna sposobilost nechce sa mi uz ani zit .Vsak precoprave ja?toto je kazdodenna otazka ktoru ked rano ubolene vstavam a chytim sa za bok tak citim ze je tam nieco co tam nema byt ...tak preco??? preco iny su zdravy a ja mam vsetko co chcem ale naco mi su hmotne veci ked nemozem ist na dobru skolu nemozem robit to co ostatny a stale nieco tajit?jedine co mozem povedat ludom dievcatam ktore maju len par stupnou nech robia vsetko pre to aby sa to nezhorsilo.potom uz nebude pomoci dala by som vsetko aby so vratila cas ale uz s aneda ...mozno vam pride trapne ze to maju tolky ludia a ja si tu vylievam srdce.Pretoze uz neviem co mam robit aj teraz tu sedim v korzete a placem kedysi som si vravela joj no mam krivy chrbat a nenosila som te mierne pasiky co sa daju skryt pod tricko teraz?si ani necupnem lebo mam umelohmotny korzet boli am cele telo nemozem nic robit.....a este k tomu ani neviem ci niekto v mojom okoli ma nieco take ako ja ....citim sa absolutne odpisana pri mojich kamoskach co maju nadherne chrbty ..a ja kryva ...telesne postihnuta ...no neznie to strasne ...pre mna ano lebo kedysi som mohla robit vsetko "normalne" ale teraz ?na kupku sa skovavam vo vode alebo pod uterakom ....nosim volnesie triska alebo v lete mikyny....je to na nic ....absolutne na nic ..a znovu nemozem prist an to preco ja ????

aljoska

Lenka,mne skoliozu zistili v 15 rokoch.Je doležité cvičit,aby sa ti zakrivenie nezvačšilo a aby si nemala bolesti.Nevzdávaj to,lebo bez cvičenia sa ti stav može zhoršit.