skolioza

Príspevok v téme: skolioza
janin

skoliozu mi zistili pred 3 rokmi ,
nasledovali pocetne rehabilitacne cvicenia
az ma to napokon omrzelo a prestala som tam chodit. este doteraz sa strasim
obrazkom na ktorom bolo konecne stadium skoliozi ,aby som sa prinutila cvicit
ale uz to nezabera . mate nejake skusenosti s tymto ochorenim ?alebo ked uz nebudem cvicit zhorsi sa to?

[zruseny12]

Osteichondroza,to som opisala z vysledkou RTG chrbtice,zo sparvy co mi pisal neurolog,tak potom neviem....ale aj tak dakujem.

RNG

Hladaj pod "osteochondroma", tak sa to spravne pise.
A nikde som nenasiel zmienku, ze by to bolo nejak nebezpecne zdraviu.Je to proste kostno-chrupavkova hrcka.

[zruseny12]

Dakujem RNG,o OSTEICHONDROZE sa da nieco niekde aj precitat,lebo ja som hladala,ale nemohla som to najst.Ked podla lekarov to nepredstavuje ziadne nebezpecenstvo,niekto aj o tom pochybuje?

RNG

Spondylosis je deformacia napojenia rebier(vertebrae)obvykla pri starnuti.
Osteochondroma je nerakovinny narast kosti(kostny tumor), casto sa vyskytuje u deti, v dospelosti obvykle prestane rast.Nepredstavuje podla lekarov ziadne zdravotne nebezpecie.

[zruseny12]

RNG,prajem krasny den.Ja by som bola velmi rada keby si mi vysvetlil co je to:SPONDIOZA,OSTEICHONDROZA,mam aj SKOLIOZU,ALE O TEJ SOM SI UZ CITALA.vELMI PEKNE DAKUJEM ZA ODPOVED.KRASNY DEN PRAJEM.

anonymne

chcela by som sa opytat niekoho kto je po operacii....ze ci je s tym spokojny....pretoze o tom uvazujem aj ked ma ta jazva dost trapy...ale uz ma unavuje nosit doma korzet a spat v nom v tych bolestiach a divat sa do zrkadla s placom co sa to s mojim telom deje ....tak rozmyslam ci by som si operaciou nepomohla a mozno by som mohla zacat plnohodnotne zit ....? tak neviem ..

mariaa

JANIN,ja mam esovitu skoliozu,podla rontgena.pocinajucu spondiozu-to ani neviem co to je,neurol.mi to nevysvetlil,osteichondroza to neviem tiez co to je.Ale chcem napisat,ze cvicim len take lahke cviky,natahujem svaly.A myslim si,ze mne to pomaha.

:)))

ahojte vsetci..:)ja mam 16 rokov a mam pokryveny chrbat...mam to uz od detstva..uz som asi 2-3 krat bola na rehabilitaciach na parafin a tak..ked som bola mala kaslala som na to...doma som vobec necivicila ani som nerobila nic preto aby som chodila vystreta...dokonca aj to je mozno dovod preco mam také male prsia..lebo som stale chodila zhrbena:(Moze to byt tym??..asi pred mesiacom som mala uraz na telesnej a doktorka ma znova poslala na rehabilitacie..citim to ako poslednu sancu ako s tym nieco robit, pretoze predsalen uz sa nebudem dlho vyvyjat, aby sa to mohlo napravit..takze tentokrat sa posnazim to neflakat...a to aj vdaka tomu co som sa tu docitala..:)dakujem vam..:)

lienka2

aj ja mam skoliozu a lekar vravel,ze je to dost zle lebo mam vselijak zle vyvinute stavce!!Naozaj to je v dospelosti tak velmi vidno???A este sa chcem spytat..staci cvicit tak,ze..hm..rekreacne tancovanie?Alebo to musi byt nevyhnutne ten pilates?Bo ja si neviem predstavit ako by som to stihala..prosim podarte mi!