skolioza

Príspevok v téme: skolioza
janin

skoliozu mi zistili pred 3 rokmi ,
nasledovali pocetne rehabilitacne cvicenia
az ma to napokon omrzelo a prestala som tam chodit. este doteraz sa strasim
obrazkom na ktorom bolo konecne stadium skoliozi ,aby som sa prinutila cvicit
ale uz to nezabera . mate nejake skusenosti s tymto ochorenim ?alebo ked uz nebudem cvicit zhorsi sa to?

[zruseny12]

Priznam sa,ze ani ja si to neviem predstavit,ale rada by som to skusila,ked to bude mozne.Ja viem,ze to treba viac hodin,ale aj na kosti na nohach mi to pomaha,ja som to len tak raz vyskusala,a nie je to zle,citim sa po tom lepsie.Moj mail ak mozem poprosit tiez,Maria168@azet.sk dakujem.

jena123

RNG nevies mi to nejak nakreslit a poslat jak to ma vyzerat,fungovat. Ja si to neviem predstavit a potrebujem to pre dceru, tiez ma skoliozu. Dakujem vopred lukyboy40@azet.sk

RNG

mariaa, ako som povedal, to treba robit dlhe hodiny, preto je na to doba spanku najlepsia
Pravdepodobne niekolko kil (par kamenov v platennom vrecku-to moze spichnut dokopy hocikto),,maly uterak obviazat okolo noh a zavesit to na to spagatom to vrecko s kamenmi, pod pazuchy druhy uterak a priviazat k hlave posteli. V noci kosti rastu najviac a ked sa tahom nasahuje to s-ko na chrbtici, malo by to pomoct.

[zruseny12]

Ja som tiez chcela vediet,co to je to nocne natahovanie.Mne to robi druh,lebo ma bolia nohy,ja si lahnem na chrbat na zem,a on mi taha nohy smerom hore a ja sa snazim tahat telo smerom k zemi,a mozem povedat,ze je to velmi prijemny pocit a robi to dobre na nohy....len neviem ako chrbat by sa dal natahovat...

RNG

Nuz pisem o tom ja lebo ako fyzik viem, ze celodenne krivenie chrbtice pod vplyvom gravitasie treba odstranit mnohymi hodinami narovnavania.
Kedysi mali v nemocniciach zariadena na natahovanie koncatin pri hojeni zlomenin. To ma na to priviedlo, ze keby bolo mansie zavazie zavesene na nohy(cez kladku, a pacient prichyteny pod pazuchou a natiahnuty na vela hodin, vaziva a kosti by sa tomu postupne prisposobili.

anka

mojej dcére zistili minulí rok skoliózu(12.r), po rôznych vyšetreniach sme sa dozvedeli žekeď pôrod bol koniec panvový mali sme byť od narodenia sledovaný a mali sme chodiť každých 6-mesiacov na kontrólu ortopédovy , mali sme chodiť na cvičenia a sledovať jej zdravotný stav. Najhoršie je na tom že si to vôbec nevšimla naša detská lekárka a to bola na 12.r prehliatke ale ja a sama som ju na to upozornila . Teraz chodíme do skoliotickj poradne a zisťujem kontakt na maminy ktorých deti majú tiež problémy a skontaktovať sa s nimi,prípadne poradiť sa.

fgf

ja som bol asi pred rokom na prev. prehliadke a ta doktorka mi povedala, ze mam nejaku nesumernu chrbticu, ci co, a ze by som mal ist za ortopedom...
ked som ukazal chrbat mame, tak jej sa zdal ok, tak isto ako mne..co mam robit? moze sa to v buducnosti zhorsit?