Aky cierny caj?

Príspevok v téme: Aky cierny caj?
Moon

Chcel by som prestat pit kavu,jednak mi uz prestava chutit,jednak nepocitujem nejake jej povzbudzujuce ucinky.Chcel by som prejst na nejaky kvalitny cierny caj.Vie mi niekto poradit,aky by bol vhodny z tych,co predavaju,alebo sa daju objednat cez internet?Mam psychicky namahave zamestnanie a preto povzbudzujuce napoje patria k mojmu dennemu ritualu,zial,ale inak tu unavu a vycerpanie neviem potlacit.

zacinamScajmi

Ochutnal som Teekanne Bio caj, uz dlhsie som si ho vsimal, ze je predrazeny, ale ze aky moze byt, ci priemerny, ako tie z hlavnej rady.

Su extremne predrazene za 100 eur/ kg. Ochutnal som zo skepsov, ale opak bol pravdou. Vyborny, jeden z najlepsich aky som chutnal.

Chutovo ich davam teda na prve priecky sackovych ciernych cajov, co som zatial ochutnal. Povedal by som, ze este lepsie, nez lipton (plus navyse su BIO). Za povodnu cenu 100 eur/kg sa ale podla mna neoplatia.

Avsak, teraz to hlavne. Dovod, preco som rozhodol kupit taky drahy caj, je ze boli v 50% akcii. A vcera som ich videl v mytescu uz vo vypredaji 70% (z povodnej ceny 3,50 na 1 euro). Za tu cenu sa uz urcite oplatia, takze ak chcete jeden z najlepsich sackovych ciernych cajov, tak bezne do mytesca. Je to uplne naboku nalavo, ako su olivove oleje, tak na tej strane tesca. Mali este cca 10 kusov z kazdeho druhu (maju aj tie ostatne, bylinkove, nielen cierny)

Su to tieto

media.rossmann-cdn.de

Davam teda dobry tip. Rozhodne sa oplatia, za 1 euro dostanete jeden z najlepsich cajov, este k tomu aj bio.

zacinamScajmi

co sa tyka skorice, tak pozor. tej cinskej (cassia), max cajovu lyzicku denne, ale u tych co maju slabu pecen, moze byt aj toto moc a je lepsie iba pol cajovej lyzicky. Mysli sa dlhodobo.

vysetrenie.zoznam.sk

Videl som studie obsahu tej latky, a prilis kolisala, z 10 vzoriek, jedna co mala najmenej mala 2000 mg /kg, a ta najhorsia vzorka mala az 8000. Cize ked nevies aku mas, je lepsie byt opatrny. Lebo ked chytis tu 8000, tak aj cajova lyzicka moze byt moc. Ja som so skoricou radsej opatrny.

zacinamScajmi

PG Tips, 50% zlava Tesco Lamac (za 1,60), datum spotreby to ma 03/2019. Cca tak 50-100 kusov tam je odhadom. Je to na dvoch miestach, aj v medzinarodnej kuchyni, a v zlavovom regaly o kusok dalej. V ostatnych tescach neviem, ci budu mat varku 03/2019 ale ak hej, asi to zlavnia tiez.

orol1 - pozri datum v spotreby na kamennom, ak je 03/2019, tak to asi este len zlavnia. Ak ich maju vela.

orol1

happyteaman, tie pgtips su z Kene? ci aj zo Sri lanky a Indie? nevies sa nahodou dostat k info k reziduam prave u tychto cajov? alebo ako su na tom s postrekmi v Keni

zacinamscajmi, ja mam stale plno, ale v tescu na kamennom stale 3,19
a neotravis sa z cinskej skorice, tolko nezjes

zacinamScajmi

orol1 - az teraz som pochopil, ako to myslis s tou skoricou. Ja som myslel konkretne tu z tesca, ze sa mi nezdala nekvalitna, cim som reagoval na to, co niekto predtym ohovaral tesco, ze tam nemozu byt dobre veci, v takom supermarkete. Akoze teda tam ani nemoze byt dobry caj.
Ja ze si kupila prave tu z tesca, tesco finest, co som spominal,a hovoris, ze nebola dobra. Lebo mne sa zdala celkom dobra a kvalitna.

Ale vyzera, ze Ty si kupila z nejakeho BIO shopu inu.
Inak ja pouzivam tiez obidve, kedze maju inu chut. Ta cinska je prenikavejsia, to je pravda. Ta ceylonska ma tu vyhodu, ze sa nou mozes nadopovat, a nehrozi Ti otrava, ako z normalnej cinskej.

Inak na margo PG Tips.
Na zlatych pieskoch ho zlanicli na 80 centov, teda 75% zlava, bola tam cela paleta, asi 200 kusov odhadom. Bohuzial, bol som tam vcera a uz vsetko vybrate. Ja som si kupil len jedno balenie, kedze uz mam tie caje 3. :) I tak, vychadzalo to na 3,20 eura za kg PG Tips, cim sa stava historicky najlacnejsi cierny caj, aky som kedy kupil. A este taky dobry.

Potesujuca sprava vsak je, ze Tesco Petrzalka doplnilo zasoby a caj zlacnilo na 96 centov. Bolo tam este okolo 100 kusov, pred dvoma dnami. Snad tam este nejake budu. Ale treba pozerat tie co su 02/2019, len tie su zlacnene zltou paskou. Ide samozrejme o velke balenie, teda 80 kusov/232 gramov. Co sa za 96 centov inak oplati!!!

happyteaman

Zacinamscajmi: no, co ja viem, ja by som nejakym konvencnym plantazam neveril. Čaj pijem 11 rokov, pravidelne (každý deň), posledných 5,ktorych s nim aj pracujem. Bežne kupitelne sačkove caje sa pestuju od Indonezie (PiGi), cez Srí Lanku a Indiu až po Keňu (spominane pgtips). Kvoli tomu že dennu spotrebu mam na mnozstve 5-15 gramov, nemohol by som si dovolit pit čaje s nejakymi reziduami - odišli by mi obličky alebo čo. S čajom je to tazke obcas. Keby niesom takto pri zdroji kvoli praci, tak urcite nepijem tolko. Nemohol by som si to dovolit. Kvalitny čaj je specificka komodita, na nasom uzemi bezne zohnatelna v otrasnej kvalite, čo ma dost mrzi, pretože kvoli tomu ma mnoho ludi na tento uslachtily napoj pokriveny nazor.