Aky cierny caj?

Príspevok v téme: Aky cierny caj?
Moon

Chcel by som prestat pit kavu,jednak mi uz prestava chutit,jednak nepocitujem nejake jej povzbudzujuce ucinky.Chcel by som prejst na nejaky kvalitny cierny caj.Vie mi niekto poradit,aky by bol vhodny z tych,co predavaju,alebo sa daju objednat cez internet?Mam psychicky namahave zamestnanie a preto povzbudzujuce napoje patria k mojmu dennemu ritualu,zial,ale inak tu unavu a vycerpanie neviem potlacit.

Aikido

Ahoj, nečítala som všetky príspevky, ale som pravidelný "čajopič" :D
čo sa týka kofeínu myslím, že aj zelený čaj ho dosť obsahuje. Ak preferuješ čierny, odporúčam kvalitný sypaný, nie tie hlúposti v čajových vrecúškach (je to aj ekologickejšie). Earl Grey, Darjeeling, na výber máš z mnohých.
Ale nedávno som sa od lekárky dozvedela, že priveľké množstvá čierneho čaju môže negatívne ovplyvniť ukladanie železa v tele, a teda by som ti odporučila čaje a značky striedať.

zacinamScajmi

YellowLabel od liptonu ked kupite v akcii to vacsie balenie, tak to vychadzalo na 22 eur/ kg, co je velmi prijemna cena, kedze tento caj urcite patri medzi tie lepsie v obchodoch. Urcite nekupujte tesco value a podobne za 5-10/kg eur, oplati sa priplatit. Takisto nekupujte male balenia TESCO seria caju, ktora vychadza az na 20euro/kg. To uz radsej lipton. Porovnaval som ich a lipton je urcite lepsi.

Ak kupite vacsie balenie, teda toto
potravinydomov.itesco.sk

to je uz v 22 euro/kg v zaklade, a v akcii ak pockate, vychadza to na 15-18 euro/kg podla akcie. Co je podla mna za tak dobry caj velmi dobra cena. Neoplati sa podla mna setrit a kupit nejaky za 10 euro/kg, zas tak draha polozka to nieje.
Popripade trochu si priplatit a SirWinston je rozhodne este o kusok lepsi nez Lipton.

Este povodnemu autorovi, keby to nahodou cital, tak SirWinston ma jeden z tych 3 v tescu extra silny. Teda silu maju tie dva 4/5 ale Heart of London ma silu 5/5. Cize kavu by som nahradzal tymto, este som ho neskusal, iba english breakfast, ale ten bol dost silny. Cize ked Heart of London bude este silnejsi, mozno by to stacilo ako nahrazka kavy.

zacinamScajmi

No to ste mu teda poradili. On chce poradit cierny caj, a vy mu radite kavu a zeleny caj. :) Nie kazdemu zeleny chuti a na mna ma tiez cudny ucinok (obsahuje totiz ine antioxidanty, nez cierny, sice silnejsie, ale niekomu moze ten co je v zelenom robit problemy, plus nechuti mi... aj dlhsie potrebuje luhovat a tak)

Tiez by ma to zaujimala teda povodna otazka.
Za mna, ochutnal som tie zbezne v obchode, a zatial najlepsi bol Sir Winston, ak neratam tie super drahe (co su na 80 eur/kg a vyssie). Tie som nechutnal, nechcem zase super luxusnu triedu.
Celkom dobre su este lipton, hlavne yellow label. Ale sackove som sa docital ze vzdy budu horsie, lebo tam davaju vymet a prasok, kym do sypanych, tie vacsie listky.

Ak ma niekto este nieco k tomu povedat, budem rad, hlavne co dlhsie pouziva cierne caje namiesto kavy a neuspokoji sa len s tymi najlacnejsimi ako clever, dukat, tesco value, a podobne.

Z toho co som zatial vyskusal, tak sa oplati pockat na akciu, kym je lipton alebo sirwinston v akcii, a potom kupit aj na 3-4 mesiace dopredu. Retazcov je vela, takze kazdy druhy mesiac niektory z nich da urcite nejaku akciu na caje.

Moon

Kavu nepijem ako vodu,pretoze denne vypijem akurat tak 1 maximalne 2 salky. A zeleny caj som skusal,ale bolo mi z neho vzdy zle,hlava na prasknutie a palenie v mocovych cestach.Cierny caj som si kedysi dal v jednej cajovni,tak ma nabudil,ze som ani nevedel zaspat.Takze verim,ze su take specialne cierne caje,ktore maju vyborne ucinky,no len mam pocit,ze z tych,co u nas predavaju v obchodoch,sa neoplati nic kupit,pretoze nemaju nejaky silnejsi ucinok.

kosa

kava ti prestava chutit nakolko ju pijes ako vodu.

mam pacjenta v Karlovych Varoch, a ten vo veku skoro 90 rokoch si vychutna salku pravej prazenej kavy vzdy po obede, co mu neradi ale Budis...

skus sa zorjentovat ohladom kavy, eventualne strojoch na kavu.
nepouzivaj neskafe cize praskokavu.

prepac ze pisem do tvojej temy, ale stranka zdravie.sk prestava fungovat ako stranka kde sa prezentuje sloboda slova.

nuz, na Slovensku po slovensky, len aby dalej od demokracije...:)

kaciatko7

zeleny caj je urcite zdravsi ako cierny a je taisto povzbudzujuci...okrem toho cisti krv a je to antioxidant, povzbudzuje viac ako kava