Aky cierny caj?

Príspevok v téme: Aky cierny caj?
Moon

Chcel by som prestat pit kavu,jednak mi uz prestava chutit,jednak nepocitujem nejake jej povzbudzujuce ucinky.Chcel by som prejst na nejaky kvalitny cierny caj.Vie mi niekto poradit,aky by bol vhodny z tych,co predavaju,alebo sa daju objednat cez internet?Mam psychicky namahave zamestnanie a preto povzbudzujuce napoje patria k mojmu dennemu ritualu,zial,ale inak tu unavu a vycerpanie neviem potlacit.

zacinamScajmi

orol1 - az teraz som pochopil, ako to myslis s tou skoricou. Ja som myslel konkretne tu z tesca, ze sa mi nezdala nekvalitna, cim som reagoval na to, co niekto predtym ohovaral tesco, ze tam nemozu byt dobre veci, v takom supermarkete. Akoze teda tam ani nemoze byt dobry caj.
Ja ze si kupila prave tu z tesca, tesco finest, co som spominal,a hovoris, ze nebola dobra. Lebo mne sa zdala celkom dobra a kvalitna.

Ale vyzera, ze Ty si kupila z nejakeho BIO shopu inu.
Inak ja pouzivam tiez obidve, kedze maju inu chut. Ta cinska je prenikavejsia, to je pravda. Ta ceylonska ma tu vyhodu, ze sa nou mozes nadopovat, a nehrozi Ti otrava, ako z normalnej cinskej.

Inak na margo PG Tips.
Na zlatych pieskoch ho zlanicli na 80 centov, teda 75% zlava, bola tam cela paleta, asi 200 kusov odhadom. Bohuzial, bol som tam vcera a uz vsetko vybrate. Ja som si kupil len jedno balenie, kedze uz mam tie caje 3. :) I tak, vychadzalo to na 3,20 eura za kg PG Tips, cim sa stava historicky najlacnejsi cierny caj, aky som kedy kupil. A este taky dobry.

Potesujuca sprava vsak je, ze Tesco Petrzalka doplnilo zasoby a caj zlacnilo na 96 centov. Bolo tam este okolo 100 kusov, pred dvoma dnami. Snad tam este nejake budu. Ale treba pozerat tie co su 02/2019, len tie su zlacnene zltou paskou. Ide samozrejme o velke balenie, teda 80 kusov/232 gramov. Co sa za 96 centov inak oplati!!!

happyteaman

Zacinamscajmi: no, co ja viem, ja by som nejakym konvencnym plantazam neveril. Čaj pijem 11 rokov, pravidelne (každý deň), posledných 5,ktorych s nim aj pracujem. Bežne kupitelne sačkove caje sa pestuju od Indonezie (PiGi), cez Srí Lanku a Indiu až po Keňu (spominane pgtips). Kvoli tomu že dennu spotrebu mam na mnozstve 5-15 gramov, nemohol by som si dovolit pit čaje s nejakymi reziduami - odišli by mi obličky alebo čo. S čajom je to tazke obcas. Keby niesom takto pri zdroji kvoli praci, tak urcite nepijem tolko. Nemohol by som si to dovolit. Kvalitny čaj je specificka komodita, na nasom uzemi bezne zohnatelna v otrasnej kvalite, čo ma dost mrzi, pretože kvoli tomu ma mnoho ludi na tento uslachtily napoj pokriveny nazor.

orol1

mam aj tu ceylonsku skoricu, stoji majland, ale podla mna je nevyrazna, malo aromaticka. co myslite? ja uz zase kupujem klasicku cinsku

zacinamScajmi

V ostatnych tescach som zlavu nevidel, ale pokial viem, maju ich iba vo velkych tescach. Pozrel som len 2, zlate piesky nie.
Ale co ma zarazilo, ze Tesco Petrzalka prestalo byt non-stop minuly tyzden, uz len do 22. To snad nie. Chodil som tam casto aj neskoro vecer, od 11tej, niekedy mi nevysiel cas skor tak som vybehol.

Je mozne ze to ale teraz zlavnia aj v inych, lebo maju tiez datum spotreby 2/2019. Cize este ich mozu predavat 8 dni. Treba pozerat, a narobit si zasoby. Kto uz kupil tak nie, ale tak pichol som to sem, pre tych, co rozmyslali ze by ho vyskusali. Tak teraz je za almuznu.

Inak tiez nesuhlasim, ze v tescu nemoze byt dobry caj, alebo nieco dobre, celkovo, ako ludia casto hovoria. Tesco moze doviest, co sa im zlubi. Je tam naprikald tesco finest ceylonska skorica. To je akoze nekvalitna, ci ako?

happyteaman - v tescu mas aj tesco organics, je tam aj BIO caj. Je prebaleny Velta BIO tea, ktory som uz pisal, ze ho hodnotim ako najlepsi z beznych obchodov. A ten bude snad bez pesticidov. Ci myslis, ze aj do BIO caju by nechali pesticidy, ked to musia pestovat organicky?

Treba ale pohladat v tych velkych tescach, lebo v tych malych bio myslim nemaju.

orol1

happyteaman, tesco je ok, cela velka britania pije PG Tips, oni este stale maju svoje zdroje, kolonie, kde to nakupuju, myslim si. Takze povod PG Tips je ktoviekde. Sotva zistits tie rezidua, skoda. :( Take iste rezidua su aj pri kave :((
Zacinamscajmi, dik za tip na zlavu, ale uz som ich kupila okolo vianoc za tie tri eura asi 2 velke krabice, uz to nemam ani kam dat. Ale poznam sa, ked zbadam, neodolam. :)

happyteaman

zdravim priatelia. kvalitny caj hlavne nekupite v tescu. Ak chcete pit caj denne, odporucam ist naozaj po kvalite a davat si pozor aj na rezidua pesticidov v cajovych listkoch - u nas sa to velmi neriesi, soika alebo kto na to u nas zvysoka kasle, v cr sa to uz riesi namatkovymi kontrolami na letiskach a nebezpecne caje nepustia do obehu. takze pozor na to :) radsej si priplatit ako pit chemiu (v cine sa stale bezne pouzivaju take hnusy ako ddt) respektive pit caje z inych krajin. pekny den