Aky cierny caj?

Príspevok v téme: Aky cierny caj?
Moon

Chcel by som prestat pit kavu,jednak mi uz prestava chutit,jednak nepocitujem nejake jej povzbudzujuce ucinky.Chcel by som prejst na nejaky kvalitny cierny caj.Vie mi niekto poradit,aky by bol vhodny z tych,co predavaju,alebo sa daju objednat cez internet?Mam psychicky namahave zamestnanie a preto povzbudzujuce napoje patria k mojmu dennemu ritualu,zial,ale inak tu unavu a vycerpanie neviem potlacit.

zacinamScajmi

Kto ma zaujem - PGTips v akcii 50% vypredaj v Tescu extra petrzalka. Kilo vychadza na 6,5 eura/kg, co je pomaly cena najlacnejsieho cierneho caju. (pre porovnanie teekane 50euro/kg, lipton 25-45euro/kg, pickwick 40euro/kg, pigi caj 33 euro/kg)
Bohuzial datum je 02/2019, ale aj tak si myslim, ze aj starsi PGtips tromfne vacsinu cajov. Ja som hned kupil jedno balenie.
Treba hladat vo vypredajovom mieste, nie v medzinarodnej kuchyni, tam su myslim nezlacnene. Je to zlacnene tymi zltymi stitkami. Tak ti co ste okolo, horsa po tento cajik, vrelo doporucujem. :)

orol1

ZacinamSCajmi, ten PGtips je uz roky rokuce moj Number 1 aj bezkofeinovy, v anglicku okolo vianoc ho zvyknu predavat aj s hracickou. Tie, ktore ti nechutia, nechutia ani mne, take slabe vodicky. Lipton mi tiez chuti, aj obal ma pekny zlty, niekedy je k nemu dostat aj tacky, pohare a ine, ale na slovensku nie, nechapem preco, skoda.
A sacky atd nie su konspiracie, ale nemusis tomu verit, uz som to aj nasla, ale zase stratila, ale musi sa to dat vygooglit, hlavne anglicky, ked nie slovensky.
5 hodin, dame si caj

ZacinamSCajmi

Tak kupil som Pigi caj, znamy to na slovensku. Najprv som povedal, ze nic moc, ale ako som si ho dal par krat, tak by som ho hodnotil aspon priemerne. Rozhodne je o nieco lepsi, nez tie najlacnejsie no-name caje.
Za tu cenu sa ale aj tak neoplati. Vychadza na priblizne 33 euro za kg, kym Lipton Yellow Label, ktory je v kuse v akcii, ked sa kupi to velke balenie, tak vychadza za 17-18. Lipton Yellow Label je ale rozhodne lepsi, nez Pigi. Podla mna by ho mali zlacnit na maximalne 20 euro za kg, inak sa neoplati. Cize za mna - Pigi - priemerny, predrazeny caj, ktory stoji o cca 50% viac, nez by mal. Takisto ma velmi nekvalitne sacky a vazia iba 1,5 gramu. Celkovo hodnotim podpriemerne, a ja si ho uz druhy krat nekupim. Jedine, keby ho dali tak za 60% zlavu, keby bol niekde vypredaj.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

zacinamScajmi

Tak moje cajickovanie pokracuje. V priemere davam ale len 1 sacok denne (niekedy dam niekedy dam aj 2 alebo 3 za den).

Postupne som nakupil vsetky typy co maju v obchodoch, naposledy som konecne vychytal aj Pickwick.
Co sa tyka trojice Pickwind - Teekanne - Lipton, ktore su akoze tie take lepsie v obchodoch povazovane ludmi, tak jednoznacne, Teekanne je najhorsi z tych troch. Oni maju len pekny obal a poriadnu reklamu, aj tie vycackane sacky. Ale chutovo proste zaostava. On sa snazi vyzerat tak akoze lepsi caj, ale nieje. Mam 4 od teekane, gold, black label, ranna salka, aj Earl gray. U vsetkych som si vsimol, ze zaostavaju, proste na Lipton ani Pickwick nemaju.
Pickwick vsak hodnotim trochu horsie nez Lipton.
Cize za mna z beznych obchodov: 1. Lipton (o prvenstvo sa deli z SirWinston, niektore su lepsie z jedneho niektore z druheho ale nieje tam velky rozdiel)
2. Pickwick
3. Teekanne

Teekane teda neodporucam, jedine ak ten Ranna salka, ked ho zlacnia, lebo je lacny uz v zaklade. Pickwick aj Lipton su drahsie od tohto o dost.

Skladujem to vo vzduchotesnych nadobach a mam celu vystavu cajov a tak si kazdy den vyberem, ktory si dnes dam. Takze nieje to jednorazove ochutnanie, cyklujem ich uz nejaky cas, a stale to dopadne rovnako, ten poradovnik. (Teekanne vzdy sklame za tu cenu, vzdy si to poviem, ked si ho dam).

Co sa tyka kvality, teekane by som hodnotil asi na uroven English BreakFast z Lidla. Lenze ten english breakfast je podstatne lacny. Takze za mna, Teekanne nekupujte.

Inak pomimo Pickwicku ziadne novinky.

Co sa tyka karcinogennych latok, zo sackov, tiez som to pocul a cital niekde. Ale nebolo to vedecky podlozene nikde. Je to skor konspiracia by som povedal. Inak na stream.cz je velky test cajov sackovych aj sypanych, a tie sackove tam veru nedopadli moc dobre, namerali tam aj pesticidy, spinu, a vselico...

Ten sypany z Lidla mam uz kupeny vyse mesiaca, kupil som aj ten z tesca sypany, ze porovnam. Ale zatial sa mi nikdy nechcelo piplat s tymi sypanymi, vzdy sacok a vybavene. Ale uz sa na neho tesim. Som rad, ze ma dobre referencie, lebo mne sa tiez pozdaval. Veci z Lidla (vacsinou) byvaju dobre, za tu cenu. Neraz sa tam za nizky peniaz da kupit to, co v inych obchodoch stoji nadstandart. Vsimol som si to uz vela krat (prikladom je ich kecup, paradajkovy pretlak, dzemy+ mnoho Pilos mliecnych vyrobkov su kvalitne ceske a slovenske mliekarne, samozrejme treba si vzdy precitat ci to nieje z polska)

Takze hura do cajickovania. Akurat pijem Pickwick, uz asi 4ty krat, a zase som si povedal, ze je o kusok horsi nez Lipton. Ale lepsi nez Teekane. Uz to tak 4-ty krat dopadlo.

A orol, dufam ze PG tips chuti. Ze niesi sklamana. Ja ho mam stale medzi top sackovymi cajmi, ak nie number 1, number one ma VeltaTea BIO (20x 1,5g - v tecsu prebalene ako TO tesco organics, v bille ako Moje BIO, a v kaufe ho maju priamo)