Neprestavajuca hnačka

Príspevok v téme: Neprestavajuca hnačka
Martin258

Ahojte mam taky problem uz asi dva dni mam neprestavajucu hnacku a zacinam sa bat o zdravie.Vzdy ked sa napijem alebo co do 10 minut som na wc a je to zase zo mna vonku pijem vela aby som nebol dehydrovany, pijem Fatru a Magnesiu a jem take lahke jedla ako suchare zemiaky atd?Skusal som aj zivocisne uhlie ale nepomohlo, neviete poradit co s tym?
DAKUJEM KAZDEMU ZA SKORU ODPOVED A ZA RADU!

rybka1347

Snažila som sa prečítať posledné vaše príspevky - pozorne. Hnačky sú rôzne a najrýchlejšie prehrmí tá zapríčinená jedlom akým koľvek. Ja som sa trápila hnačkou veľmi dlho. Nebola zapríčinená jedlom ani psychikou, ale pravde - podobne som vraj mala SYNDROM DRÁŽDIVÉHO ČREVA /je to jedno, či tenkého alebo hrubého/. Málo kedy skoro vôbec som sa z domu doobeda nepohla lebo som behala na záchod. Či mi veríte alebo nie mne veľmi pomohla DELENÁ STRAVA. Už po 2 dňoch ako som prešla na delenú stravu všetko ustálo. Ja držím delenú stravu, ktorá sa delí do 3 skupín: živočíšna, rastlinná a neutrálna. Stále som najedená - žiaden"jojo" efekt a stolica ráz denne, úplne normálna.
Všetkých pozdravujem!

RNG

Probiotik je kopa a kazde z nich pre nas vyraba ine latky, ci uz vitaminy, obranne latky alebo ine ziviny a pomaha travit. V jogurtoch su obvykle len 3 druhy, tj jogurtove kvasinky. Kto si chce nasadit dobru crevnu floru musi brat viacero probiotik, nie len bakterie jogurtoveho kvasenia.

RNG

Este raz opakujem v crevnej flore je az 10 na strnastu organizmov rozneho druhu(napocitali ich az 33 tisic roznych) ked je ich vyse 90% uzitocnychm, tj probiotik, tak mame dobru crevnu floru. Inac sa skodlie osadenie snazi creevo vyhodit hnackami. Takze ked chceme mat dobru crevnu floru, musime si ju dosadzat pravidelne a kazdodenne krmit zmesou mikrovlaknin.
Probiotika, co predavaju si len malicky zlomok toho, co potrebujeme v crevnej flore, takz aj na pohlad obrovske mnozstva ako 100 miliard(billions v anglickych zdrojoch), tj 10 na jedenastu treba este najmenej 1000 krat rozmnozit,

Betulena

Mňa najviac zaujalo ako hovoria ľudia o probiotikách, že je ich veľa v jogurtoch. Určite v tých domácich áno, pretože sa vám v priebehu jedného dňa pokazia. Myslím, že probiotiká, ktoré môžeme nájsť okolo sú zakysané výrobky a bryndza. Čo ale v tom prípade,keď to niekomu nechutí? Veď probiotiká a prebiotiká sú predsa veľmi dôležité, aby fungoval náš tráviaci systém nie? Nikušik - mamina mala tie laktobacily :) Minule ich už v lekárni nemali, tak kúpila Biopron forte, tiež veľmi dobrý.

Zuzulu

Ako tvrdí Nikušik taktiež na hnačky je potrebné používať horkú čokoládu, banány. O čučoriedkach som teda ešte nepočula, ale určite si to pozriem, prečo by sa mali používať. Ja používam probiotiká na úplne iný problém, ale myslím, že sú výborným doplnkom výživy a nemôžu človeku uškodiť. V zimných obdobiach sa často používajú ako doplnok pre imunitu. No počula som, že sa používajú aj napríklad na urologické problémy, na akné a iné. Tuším to záleží na každom, či bude probiotikám veriť alebo nie.

Nikušik

Ahojte! Tak na hnačku je dobrá horká čokoláda. Ocko zas hovorí s maminou o čučoriedkach (do teraz nechápem prečo, asi by som si to mala pozrieť na internete). O banánoch som sa už taktiež dočítala, že sú dobré na hnačku. Ja zas ako prevenciu používam Laktobacilky, ktoré sú plné prebiotík a probiotík. Potiahla som ich mamine, lebo je zberateľom výživových doplnkov. O endiarone som už počula od švagrinej, no osobnú skúsenosť nemám.

sara226

Ach jaj ľudia.prečítala som si tu Vaše reakcie a dúfam,že od toho roku 2009 už chudák hnačky nemal lebo po týchto vašich radách by som sa pototo strachom.
pri hnačkách treba nasadiť buď endiaron alebo endiform a pod črevné tabletky.krásne zastavia silné krče a aj hnačka sa zmierni.Treba piť tekutiny do ktorých pridáte sáčok IONTIA pre bio.Je to instantná zmes na prípravu rehydratačného iontového nápoja s probiotikom.Používa sa pri hnačkách zvracaní,prehriatí a pod.Síce chutí ako krieda ale pomáha.Strava:suchare,banány a ryžový odvar./Do 1litra vody dať lyžicu ryže ,štipku soli a variť 20min./zase to chutí hnusne ale pomáha to.Po dvoch - troch dňoch pridať varené zemiaky a mrkvu.a ak hnačky po troch dňoch neustúpia /čo by som sa veľmi čudovala/,tak si zájdite k lekárovi a on Vám predpíše Reasec na ukludnenie čriev a to pomôže.Rozhodne si ľahnite k posteli a trochu sa šetrite.Ak budete piť,žiaden rozvrat vnútorného prostredia nehrozí.Ak zvraciate,lekár Vám predpíše k tomu Cerucal alebo Thorecan tbl. sú aj injekcie a budete spinkať.To je celé.veľa zdravia Vám praje sara

Martin258

Takze moj zdravotny stav sa pomerne zlepsil, vcera som uz normalne jedol vsetko.Dnes rano som bol na zachode.Zatial je vsetko v poriadku len mam taky zvlastny pocit ako keby sa mi v zaludku nedokazalo vytvorit s prepacenim normalne h0vno, ale vzdy ked idem na wc tak su to take drobnucke male sulocky, cim to moze byt lebo ta hmota uz je normalna ako ked som bol zdravi, len ten tvar sa mi nejako nezda.Cim to moze byt?
Dakujem