Neprestavajuca hnačka

Príspevok v téme: Neprestavajuca hnačka
Martin258

Ahojte mam taky problem uz asi dva dni mam neprestavajucu hnacku a zacinam sa bat o zdravie.Vzdy ked sa napijem alebo co do 10 minut som na wc a je to zase zo mna vonku pijem vela aby som nebol dehydrovany, pijem Fatru a Magnesiu a jem take lahke jedla ako suchare zemiaky atd?Skusal som aj zivocisne uhlie ale nepomohlo, neviete poradit co s tym?
DAKUJEM KAZDEMU ZA SKORU ODPOVED A ZA RADU!

lianka22

čauky, ten liek čo píše Juliana - Hylak mi teda vôbec nepomoho, potrebovala som niečo v čase keď som mala veľa skúšok v škole.. ale bola to strata času, peňazí a hlavne nervov!

Karolinka1

Ahoj, určite skus Enterol, fakt dobre pomáha, hovorím z vlastnej skúsenosti. Často mávam tieto problémy na dovolenke, raz mi ho poradila kamoška a od vtedy ho vlastne už stále nosím v kabelke ;)

Ernesto90

Hnačka je nepríjemná, to vie každý. Ale treba ju zvládnuť. Môže byť zo stresu alebo z nejakej chorobnej príčiny. Infekcia, črevný problém. Zápal čreva, intoleranica zložky stravy (lepok, laktóza). Treba si všímať náväznosť na jedlo, telesnú teplotu, ale aj iné ako bolesť brucha, vracanie. Ono treba myslieť na to, že doplnenie tekutín zabráni zhoršeniu celkového stavu a to aj vtedy, ak sa po vypití vody dostaví hnačka. Tie lieky čo tu spomínajú majú zmysel, veď sú určené na hnačku. Ale treba myslieť aj na správnu stravu počas hnačky. Nie je treba absolútna diéta. zdravoteka.webnoviny.sk tu je v článku (síce pre deti) ale platí to aj u dospelých. Obnova mikroflóry, pomáha. A to po akejkoľvek hnačke. Pri dlhšom trvaní je určite najlepšie vyšetrenie a aj vtedy, ak sa naraz vyskytuje viacero príznakov.

Sarah951

Ten nápad s banánmi a varenou ryžou s mrkvou je perfektný. Ja by som k tomu dala ešte enterol. Ten nič nepokazí a maximálne pomôže a celkom rýchlo :) Na pitie čierny čaj alebo minerálky s jódom a magnéziom

glob

Smecta, v lekarni.Prašok do vody
Magnéyium podporuje vylučovanie. ?
Banany, varená mrkva rýža, zemiaky, ryžové mlieko.čierny čaj, pit po lyžičkach čajik a prevarenú vodu.pomaličky niekedy jeden den nejesť.

mirriamka

juliana prave naopak s hylakom vobec nemam dobre skusenosti, ja ani manzel, vobec nam nezabral. namiesto toho uz kupujem len enterol a vzdy ho mam pre pripad nudze doma v lekarnicke

Juliána M.

Najúčinnejší liek v mojom prípade boli kvapky HYLAK FORTE v kombinácií so živočíšnym uhlím.
- HYLAK kúpite voľne v lekárni stojí necelých 10 Eur.
- dáva sa po 40 kvapiek 3x denne. (je dosť kyslí takže odporúčam zapiť vodou)
Pre lepší efekt sa musí kombinovať so živočíšnym uhlím ale musí byť medzi nimi odstup 2 hodiny. (PR: ráno si dáte hylak počkáte dve hodiny dáte si živ. uhlie, a znovu čakáte dve hodiny dáte si hylak a potom uhlie a dookola to isté)
Živočíšne uhlie som si dávala 2-3 tablety 3 krát denne.
Neverila som ako rýchlo s kombináciou týchto liekov budem fit :)
Samozrejme je to individuálne každému pomáha niečo iné ale ja som aspoň našla recept do budúcna.

Juliána M.

Najúčinnejší liek v mojom prípade boli kvapky HYLAK FORTE v kombinácií so živočíšnym uhlím.
- HYLAK kúpite voľne v lekárni stojí necelých 10 Eur.
- dáva sa po 40 kvapiek 3x denne. (je dosť kyslí takže odporúčam zapiť vodou)
Pre lepší efekt sa musí kombinovať so živočíšnym uhlím ale musí byť medzi nimi odstup 2 hodiny. (PR: ráno si dáte hylak počkáte dve hodiny dáte si živ. uhlie, a znovu čakáte dve hodiny dáte si hylak a potom uhlie a dookola to isté)
Živočíšne uhlie som si dávala 2-3 tablety 3 krát denne.
Neverila som ako rýchlo s kombináciou týchto liekov budem fit :)
Samozrejme je to individuálne každému pomáha niečo iné ale ja som aspoň našla recept do budúcna.

Severka

ja som nejedla dva dni, lebo chorá. Bolí ma hrdlo, no mám problémi s prĺtaním a tiež ma navštívila hnačka. To asi s hladu či čo.