Zavislost na benzodiazepinoch

Príspevok v téme: Zavislost na benzodiazepinoch
Maja.

Ako sa zbavit zavislosti na xanaxe.Beriem ho uz2 roky pravidelne 0.75 mg denne .Predpisuje mi ho psych.Antidepresiva mi nezaberaju mam Dg.Gen.uskostnu poruchu.Davky nezvysujem.Poradi mi niekto ako na to?Skusala som znizovat ale mam problem .Moje stavy sa zhorsia myslim ze kvoli vysadzovaniu a tak sa stale vraciam na povodnu davku bez ktorej neviem ani zaspat.Dakujem za kazdu dobru radu.Zistujem ze velmi vela ludi ma s tym problemi.Cim nahradit alprazolam -Xanax co nie je navykove.Ma niekto osobne skusenosti s vysadzovanim.Dakujem za kazdu fundovanu odpoved.

tatiana26

MARTA - to je divný doktor, lebo 50 mg sulpiridu je minimálna dávka...a on ťa nechá vytvoriť si závislosť namiesto toho, aby ti skúsil zdvihnúť ten...vymeň lekára, tiež som to urobila a neľutujem.

Alternatívne spôsoby:
homeopatia
prírodné doplnky
jóga
iné cvičenia
šport
relaxácie
psychoterapia
študovanie literatúry
biorezonancia
kineziológ
...
proste čokoľvek...ja som to všetko vyskúšala a treba ísť ďalej...

Marta14

Tatiana 26 - Sulpirid beriem len jeden ráno -50mg.Spúšťačom sú stresy,samota, strach a pod.-je toho veľa.A ako si prosím myslela alternatívny spôsob liečby?Ak budeš mať čas napíš mi o tom niečo.Ďakujem.

Marta14

Maja - ja si tiež myslím že za to môže oxazepan,ale ešte vyššie dávky? - to by už bolo asi aj na koňa veľa.Bol čas ekď som aj ja brala xanax,ale tiež mi z neho nebolo dobre,potom nastúpil oxazepan,a ten mi veľmi pomohol,ale časom som musela dávku zvyšovať a dnes už nechcem zvyšovať,ale nie je mi dobre,nevládzem už fungovať.

tatiana26

MARTA tak toto je skutočne nepochopiteľné...10 rokov? A má tvoj lekár vysokú školu?

Skús sa zamyslieť, že odkedy ti je horšie, čo by ti to mohlo spúšťať, čo môže byť príčina...skúšala si niečo z alternatívnych spôsobov riešenia? Zvýšiť sulpirid ste skúšali? Tam sa dajú brať veľké dávky.

Maja.

Marta 14. Marta a uvazovala si o tom ze to vsetko moze prave oxazepan. Je to vysoko navykovy liek a ked ho beries dlho tak vnika tolerancia a Ty potrebujes vyssie davky.Myslim ze by si potrebovala zmenit liecbu.Co na to tvoj lekar?10rokov je vela na tych istych liekoch.Drzim palceky a chapem Ta.Ja mam podobne problemy a chcem to vysadit lebo tieto stavy ktore mam podla mna zapricinuju prave lieky!!

Marta14

Svojmu lekárovi dôverujem,preto k nemu chodím tak dlho,ale už som zúfalá z toho koľko vecí sme vyskúšali a nič nezaberá.A ten Oxazepan je návykový,niekedy si musím dať za deň štyri, a to je už veľa.No napriek tomu sa moj stav zhoršuje.Neviem ako ďalej.