Zranuju ma rodicia..Prosiiiiiim poradte...PROSIIIM

Príspevok v téme: Zranuju ma rodicia..Prosiiiiiim poradte...PROSIIIM
maciatkoo

ahojte,mam taky problem a uz neviem co mam robit.S priatelom sme spolu takmer tri roky,sme spolu stastni,velmi sa lubime.Som jedinacik a moji rodicia su na mna pomaly az chorobne upnuti.Mam 22,za rok koncim skolu,planujem zit s priatelom,a neviem si predstavit co za peklo u nas po tom vypukne. S nasimi som si prestala rozumiet uz davno,vo vsetko ma obmedzovali,na vsetkom nasli nieco zle,na kamaratkach,na chalanoch,ktory sa o mna zaujimali.Neexistuje zby som sa im s niecim zverila.priatel je dobry,slusny clovek,nepije,nefajci,pracuje,lubi ma a napriek tomu na neho nemaju jedine slusne slovo. Nedokazu prezut ze ja mam vysoku skolu,on ma strednu. Ale myslim ze problem je niekde inde,ze sa nedokazu zmierit s tym ze niekoho mam. Stretavame sa cez vikendy a aj to pocuvam,aka "som zamilovana ze ci musim s nim byt tak casto".Od kedy som s nim zacala chodit,tak mi robia sceny a vycitky a vyslovene mi ublizuju.Napr."aj tak vam to nevyjde","vsak pockaj aj tak sa na teba raz vykasle",ale bo priatel je v robote a "on urcite nie je v robote,on ta podvadza,co si myslis,ved ma len strednu,ze vie byt verny..?","myslela som ze si najdes krajsieho chalana"a pod. ..Potom to vzdy trochu utichne a potom zase. Dnes sa priatel ku mne na chvilu zastavil a zase som pocuvala "no ja o nom nemam najlepsiu mienku,ma byt doma a piect s mamou na Vianoce"(!!!!,ma 25rokov) a konci to vacsinou tak ze som dohadame brutalne,ja poviem nech ho necha na pokoji a ona ma sproste reci.(vynimkou nie je ani ze "s akym debilom to chodim").V pravidelnych obdobiach mi robia nervy a urazaju mna aj jeho. Robim si skolu,nemam kam odist. Ale uz ma to nebavi...Ako ich mam donutit aby mi dali pokoj?..Poradte prosim,napiste vase pripadne skusenosti a nazory..A potesilo by ma keby sa ozvala aj nejaka mama,ak je na fore..Dakujem mooooc..

petra123x

Ahoj maciatko, tvoj popis ma `zronil1 pretoze uprimne je to smutneee ze vlastny rodicia ti nedopraju.
Verim tak ako pises, ze to nieje denne ale je to tam a nemozes sa otvorene s nimi porozpravat o svojich trapeniach, stasti a hlavne laske k priatelovi.
Podla toho co pises mi pridu strasne `staromodni a skepticki`...
Vies tu sa velmi tazko radi...
z jednej strany su to tvoji rodicia a mas ich rada (z urcitej miery ich aj chapes) a z druhej strany si dospele dievca, ktore ma cely zivot pred sebou a urcite by si sa nemala nechat manipulovat. Je ine ked ti rodicia poradia a povedia ich nazor- ale nie takym sposobom ako pises- ze priatelom opovrhuju a hlavne takmi nepodstatnymi vecami ako `ze je lavak` bla bla bla...
Najradsej by som ti poradila uz to vydrz a potom sa odstahuj!!! Zacni si zit svoj zivot a rodicom musis `razne` ukazat kde je limit ich urazok a nazorov. Skus si s mamou niekdy len tak sadnut a zacni hovorit o tejto teme o tom ze sa citis, ze ti krivdia a neveria v teba a v tvoju volbu partnera (mozno zivota).Povedz jej na rovinu co ta zranuje a ako ti ublizuju tymi recami.
Este sa vratim k tomu co si pisala, ze ti hovoria ze `on ta niekde podvadza`! s kade to maju? toto vatsinou hovoria ludia,ktori to zazili a boli podvedeni- a tvoji rodicia su stale spolu tak predpokladam ze to nieje ich pripad...
Jedine co ja ti radim je, stanov si LIMIT = odtial - potial!!! Razne ich sekni ked ta budu zranovat a povedz im ze to co prave hovoria ta zranuje!
daj vediet ako prebiehas...
a priatel o tomto vie? vie aky maju na neho nazor rodicia?

karco

aha. tak tu skolu samozrejme dokonci. no ja priatelku nemam, ale mam rad svojich rodicov a mal by som rad aj svoju priatelku. tak by mi to asi dost vadilo keby sa taketo nieco dialo. ale ako som napisal je to tvoja vec, tvoj zivot, tvoj priatel... a uz si dospela. no mozno sa len o teba boja. nie je to tym?

maciatkoo

A k priatelovi nemozem odist,chcem dokoncit tu skolu a to by ma potom musel zivit.A skolu mam v inom meste ako on byva.

maciatkoo

karco,to je tak.Je obdobie,ktore je v pohode (aj ked vieme ze ich nazor je rovnaky,len ho nehovoria)a je obdobie,ked sa to neda vydrzat.Len vzdy si to obdobie vedia vybrat tak,ze kazia nieco pekne;pred vianocami,pred dovolenkou,pred prazdninami...Je to s nimi vazne zle..Neviem ci mas priatelku,ale asi by ta moc "nepotesilo"keby na nu tvoji rodicia nadavali a vymyslali si uplne bludy,len aby ti ublizili..S tym obedom by asi nesuhlasili,a ani by som to nechcela,lebo by zase ma milion dalsich veci,ktore by mohli obratit na zle..Raz-davno sme spolu jedli a to som zase pocuvala,ze preco drzi lyzicu v lavej ruke (je lavak),a ze oni vedia aj z toho odhadnut charakter cloveka a bla bla bla..:(((

karco

no rodicov si clovek nevyberie. uz je to raz tak. kasli na ich reci. oni s tvojim priatelom nechodia tak sa do toho nemaju co starat. povedz im, ze je to tvoja vec, tvoj zivot a viac sa o tom bavit nebudes. nemozes odist k priatelovi? a to vazne je to s nimi take zle? nechceli by sa s nim stretnut aby ho lepsie spoznali? nejaka spolocna vecere alebo obed....