Zranuju ma rodicia..Prosiiiiiim poradte...PROSIIIM

Príspevok v téme: Zranuju ma rodicia..Prosiiiiiim poradte...PROSIIIM
maciatkoo

ahojte,mam taky problem a uz neviem co mam robit.S priatelom sme spolu takmer tri roky,sme spolu stastni,velmi sa lubime.Som jedinacik a moji rodicia su na mna pomaly az chorobne upnuti.Mam 22,za rok koncim skolu,planujem zit s priatelom,a neviem si predstavit co za peklo u nas po tom vypukne. S nasimi som si prestala rozumiet uz davno,vo vsetko ma obmedzovali,na vsetkom nasli nieco zle,na kamaratkach,na chalanoch,ktory sa o mna zaujimali.Neexistuje zby som sa im s niecim zverila.priatel je dobry,slusny clovek,nepije,nefajci,pracuje,lubi ma a napriek tomu na neho nemaju jedine slusne slovo. Nedokazu prezut ze ja mam vysoku skolu,on ma strednu. Ale myslim ze problem je niekde inde,ze sa nedokazu zmierit s tym ze niekoho mam. Stretavame sa cez vikendy a aj to pocuvam,aka "som zamilovana ze ci musim s nim byt tak casto".Od kedy som s nim zacala chodit,tak mi robia sceny a vycitky a vyslovene mi ublizuju.Napr."aj tak vam to nevyjde","vsak pockaj aj tak sa na teba raz vykasle",ale bo priatel je v robote a "on urcite nie je v robote,on ta podvadza,co si myslis,ved ma len strednu,ze vie byt verny..?","myslela som ze si najdes krajsieho chalana"a pod. ..Potom to vzdy trochu utichne a potom zase. Dnes sa priatel ku mne na chvilu zastavil a zase som pocuvala "no ja o nom nemam najlepsiu mienku,ma byt doma a piect s mamou na Vianoce"(!!!!,ma 25rokov) a konci to vacsinou tak ze som dohadame brutalne,ja poviem nech ho necha na pokoji a ona ma sproste reci.(vynimkou nie je ani ze "s akym debilom to chodim").V pravidelnych obdobiach mi robia nervy a urazaju mna aj jeho. Robim si skolu,nemam kam odist. Ale uz ma to nebavi...Ako ich mam donutit aby mi dali pokoj?..Poradte prosim,napiste vase pripadne skusenosti a nazory..A potesilo by ma keby sa ozvala aj nejaka mama,ak je na fore..Dakujem mooooc..

mura

vsetci ti uz asi velmi dobre poradili, ja som mala podobny problem, utekala som z domu koli nemu, teraz nie sme spolu, on bol sebecky. ale spat k rodicom, skus sa spravat flegmaticky, netrap sa, muzes dostat astmu, vas vztach je vazny, a rodicia to nechcu akceptovat, dost su k tebe zly,tie reci...maju oni vobec vysoku skolu? mala by si odist niekde na cas, na dovolenku, prazdniny, ako sa mozes v takomto prostredi ucit? ja som sa nemohla, ked mi ozraty otec dychal na krk..ze kde mam toho cigana...co robi.. a tak...odysla som do ciech, na 2 roky, teraz som inde, a pojdem zas inam, ale s odstupom casu som rodicom odpustila, a otca som presvedcila ze mam cosi v tej hlave, ale stale ma nake pripomienky, tak pridem na 1-2-3 dni domov rochu sa zregenerujem, a zas ho uz nemusim vidiet, moc pije, ale chcem len toze niesi v tom sama, ludia v tvojom veku majy problemi s rodicmi,ale cas vsetko zahoji, aj ked ich opustis budu radi ked sa vratisd, k ta videdia, tak asi maju tiez podobne problemi z detstva, a nie su sami s tym vyrovnany, oni nemozu za teba zit, nie si vec, aky ma nazor na to tvoj priatel ked vidi ze sa trapis? mal bi sa zacat starat o vasu buducnost, a ked chcete vychadzat s otcom, a on hlavne mal by dokazat sa postarat,a ukaat otcovi ze je chlap,hlavne sa sustred na skolu, a ber rodicou uchom von uchom dnu,lebo ked vidia ze ta rania, to pre nich znamena ze este ti na nich zalezi a tak

ethel

osamostatni sa! Oni si časom zvyknú.Stále si pre nich to malé dievčatko.Môj otec tiež nevedel pochopiť,prečo mu ukazujem tehotenskú knižku:-)).Chce to len čas.

angel1

To uz niet co poradit,akurat sa asi budes musiet osamostatnit,inac to doma uz nevydrzis...Si uz dospela!!!Tvoji rodicia jednoducho stale Tvoj vek neakceptuju a to je velka skoda,zaobchadzaju s Tebou ako s malym dietatom a nie ako s dospelou zenou://

ZuziP

maciatkoo,mozno preto,ze si jedinacik ta chce mat mama stale pri sebe,chce davat na teba pozor.Len si uz neuvedomuje,ze uz nemas 5 rokov,zabuda na to,ze uz si dospela.Ze chces mat vlasny zivot,mozno vlasnu rorinu...
Preco rodicia zabudaju na to aky boli oni ked boli mlady???
Drz sa a maj pevne nervy,stoj si za tym co chces dosiahnut,inak ti to prekatia.
Paci sa mi jedno motto:
Nikto sa ma nepytal ci sa chcem narodit,tak mi nikto nehovorte ako mam zit!

!!!!

nie je umenie cloveka podcenovat ale umenie najst v nom dobre i proti svojej voli.tvoji rodicia, prepac, tento dar nemaju a mali by si to uvedomit.nie kazdy kto nema vysoku skolu je debil, su ludia ktori nemozu ist studovat , napr. z financnych dovodov, musia si zarabat na zivobytie.a okrem toho je mnoho stredoskolskych odborov s ktorymi sa da vykonavat pekna praca.

maciatkoo

tak len tak sem znova hodim nejaky "vtip"..Najradsej by som odtialto vypadla do 10sekund..keby som mala kde..Niekedy mam pocit ze to tu nenavidim..Je to hnusne,ale preco mi musia neustale strpcovat zivot..?Neda sa tu ani dychat nieto zit..V poslednej dobe im zacalo znova nejako extremne (sorry musim byt vulgarna)pridrbavat..Minuly vikend bol u mna priatel a bol u mna do vecera a dala som mu jest (cosi neslychane ze???)A ked som ho isla odprevadit a potom prisla domov zase boli u nas sceny..ze SOM MU DALA JEST..ze preco nemozem byt normalna a aj vyuzivacna a nemozem mu dat teda jeden rozok s LEKVAROM ale musim mu datTRI a dokonva aj SALAMU A SYR..Som ja ale strelena ze????A moj chalan bol pre zmenu nemoralny lebo mi nedal k meninam kvet..ale iba darcek.. A "dozvedela som sa" ze on ma urcite vyuziva preto ze vie ze som jedinacik a urcite chce len moje peniaze (ktore mi nasi akoze daju)ked sa osamostatnim.. Chvalabohu ze som bola tyzden v skole teraz..A dnes som prisla po tyzdni a prisiel na chvilu priatel za mnou a zase sceny-ze ako si to predstavuje prist za mnou okrem vikendu aj v piatok, ze to uz prehanam..a tak..A neviem ako to dopadne..lebo keby nebol u nas prave vtedy priatel tak ich asi zabijem,lebo moj otec k tomu prihodil ze TO JE JEHO BYT,TAKZE ON SI BUDE URCOVAT KTO MU TAM BUDE CHODIT A KEDY A KOLKOKRAT..Takze cakam ze v najblizsej dobe bude u nas zase peklo..No a mama zase prihodila ze ci sa nechcem dat zaockovat voci rakovine maternice..lebo PRI TOM VSETKOM by ju neprekvapilo keby som sa zacala vyspavat s hocikym kto pride..(podotykam ze mam za mesiac 23 a ze priatel je moj druhy chalan a ze JE PRVY A JEDINY S KYM SOM ZACALA SEXUALNE ZIT)..Tak len tak.. Mam pocit ze to tu uz nevydrzim..odisla by som hoci aj na mars,keby sa dalo..Ked takto citam co som napisala ,tak mam normalne pocit ze keby som si JA toto precitala na nete tak tomu neuverim.. Prosiiiiiiiiiiiiiiim ludia..napiste niekto..ja viem ze sa tu moc neda co pomahat..ale ospon napiste nieco..hocico..nazor radu..je mi to jedno..Dakujem moc...

žmolka

ahojky kočka ja som mala podobný problém ale obrazne povedané buchla som po stole a povedala aby ho akceptovali lebo ak urážajú jeho urážajú aj mňa,jednoducho sa snevedia zmieriť s tým že už nie si ich malé dievčatko ale si žena ktorá ma vo svojom srdiečku miesto aj pre niekoho iného , nehovorím že je to ľahké ale nesmieš dopustiť aby vás rozdelili pokiaľ je vaša láska ozaj silná tak to prekonáte tak ako ja a som vydatá za toho dotyčneho nech sa ti darí v živote

angel1

Preboha,co to mas za rodicov,ved si dospela zena,kazdy ma pravo na lasku,oni mladi a zalubeni neboli....?Su az chorobne na Teba upnuti a ani si neuvedomuju ako Ti zle robia...kolke dievcata su uz v Tvojom veku vydate...co by chceli aby si zostala sama...stale si ich dcera ale uz davno nie dieta,kto smie ci nesmie to ci ono...Najlepsie riesenie by bolo osamostatnit sa,ak Ta rodicia lubia sadni si s nimi a vysvetli im,ze uz nie si dievcatko,ktore sa v piesku hra...ze svojko priatela lubis,a kvoli nim ho neopustis,nech to jednoducho akceptuju,nech si uvedomia,ze ich spravanim si Ta vlastne odpudzuju...Prajem vela stastia a vela lasky.