Obsedantno - kompulzívna porucha

Jaaanka56

Ja to mám tiež a neberiem lieky len u psychológa terapie a dá sa to zvládnuť v pohodičke a nemávam to teraz vôbec..občas sa mi to vráti ale to je nič..mne sa to prejavovalo myšlienkami niekomu ublížiť potom strach z chorôb a teraz keď si aj na to pomyslím tak sa začnem modliť a ono to odíde alebo si tú myšlienku vôbec nevšimnem inak si zamestnám myseľ..a dosť mi pomohol aj šport a kone pri tom na nič nemyslím:)))..všetko je len o pevnej vôli s tým bojovať a veriť že to odíde navždy a ja v to verím:)))..som ešte mladá mám život aj kariéru pred sebou tak dúfam že to veľmi neovplyvní môj život:((((

tpch1

OCD mozu mat uz malicke deti...
Je OCD, ktora sa prejavuje aj len cisto myslienkami, aj OCD, ktora je charakteristicka komplikovanymi ritualmi.

jankaaaaaaaaa

nj chapem, len som myslelaa ze su aj nejake "velajsie" ci "vonkajsie" prejavy. no snad to nieje ocd. moze sa prejavit v ktoromkolvek vekovom obdobi?

tpch1

J111, Fevarin je SSRI antidepresivum, ktore vyborne zabera prave pri OCD. A ci sa jedna o uspavadlo-to je silne individualne. Pacientka s davkou Fevarinu 3x100mg/den veselo studovala vysoku skolu.
jankaaaaa, OCD nemusi byt pritomna sustavne. Mozu byt obdobia pokoja. Inak sa vsak k tomu nedokazem vyjadrit, ked nemam ziadne podrobnosti.

jankaaaaaaaaa

ide o to ze dotycna osoba sa mi priznala, ze mava niekedy take myslienky, ktorych sa akoze nevie zbavit, ale niekedy je to uplne v pohode a vobec nato nemysli. len ja neviem do akej miery su tie myslienky a ako casto a ci vobec mam mat podozrenie na ocd. lebo z casti aj dotycnu osobu chapem ze ju trapia iste veci, ale neviem ci je to v poriadku

tpch1

jankaaaaaa, prejavy OCD su tak roznorode, ze vseobecne sa to neda napisat, to by bolo na knihu. Blizsie specifikuj to podozrive spravanie sa.

vercik277

robím sestricku na psychiatrii a tuto poruchu vidim kazdy den. ci uz v jej zaciatkoch alebo plne rozvinutu. dolezite je hlavne brat lieky určene psychiatrom. vyliecit sa vsak neda...