Skúsenosti s HAK Novynette

vlčímak

ahojte dievčatá, potrebujen poradit s HA, skusila som jednu a mala som zlu skusenost - nechut ku sexu a silné migrény - odvtedy - 3 roky - som nič neskušala teraz som si tu prečítala o ,yadin, s ktorou mala dobru skusenost jedna z vás, nechcem pribrat a pod. ,plet je tiež dôležitá a všetko ostatné kôli partnerovi - poradte čo si dat predpisat u gyn. - dakujem

4elenge

keď užívaš pravidelne 21 dni si spoľahlivo chránená aj počas následnej 7 dňovej pauzy. Na 8. deň potrebuješ užiť tabletu. Je jedno či to bude ráno alebo večer. Len je dôležité, aby si ten 8. deň tabletu stihla zobrať.
Prvý mesiac a možno aj druhý je navykací, telo sa prispôsobuje novej situácii. Po treťom mesiaci môžeš posúdiť či Ti tento typ antikoncepcie vyhovuje. Novynette má skutočne nízky obsah hormónov, preto sa oplatí vydržať. Napriek tomuto nízkemu obsahu hormónov si chránená proti nežiadúcemu otehotneniu.

elenge

dobrala som prvych 21 tabletiek a mam mat 7 dnovu pauzu takze uz druhy den som nezobrala tabletku ,,, ale je mi dako na odpadnutie a stale mam zavraty a som unavena a oslabnuta ... moze to byt z toho ? a stat sa nemoze ze by som otehotnela pocas tejto 7 dnovej pauzi .. .

4n13l1K

ahojte.ja len ze som po roku z finan. dovodov presla z yadinu na novynett...beriem ju len tyzden,no najviac sa obavam z toho ze priberiem...yadin bol perfektny pri nom som aj schudla,ale na tuto kazdy pise ze z nej pribera...:((

Inner

elenge:

Ak ti menstruacia momentalne nevyhovuje, tak zacni zajtra brat nove balenie antikoncepcie, teda bez 7-dnovej pauzy. Menzes by ti prist nemal, cize najblizsie 3 tyzdne by sa mala mat pokoj :-).

levicaaaa

elenge: menzes ti určite zajtra nepríde. po zobratí poslednej tabletky príde do dvoch až piatich dní... mne chodí napr. na štvrtý deň

elenge

práve mám dneská zobrať poslednú 21-vu tabletku ,,, tak som zvedava či by mali krámy prísť hned ZAJTRA alebo či budu len dake slabe ????? LEBO AKO SOM ZOBRALA V PRVY DEN MENSTR. TAK SOM MALA TAKE SLABUNKE A LEN TRI DNI ...

Inner

Semi:

Ak spavate s priatelom malo, zbytocne budes do seba davat dennodenne tabletky. Zbytocna zataz na pecen. Radsej pouzite kondom, pripadne ine metody antikoncepcie.

Ak vsak vezmes hormonalnu antikoncepciu vo forme tabletiek, myslim, ze do 3 hodin sa vstrebe, cize si chranena uz od prveho dna, kedy vezmes tabletku - t.j. v prvy den menstruacie. Vtedy kondom pouzit netreba. Ak by si zacala brat antikoncepciu v neskorsi den menstruacie, je potrebne sa este 7 dni chranit napr. kondomom.

Vedlajsie ucinky sa samozrejme mozu a nemusia dostavit. Podla toho, ako ti antikoncepcia sadne. Mne bolo napr. velmi zle, kamoskam vsetkym HAK sadla. Ale staci, ze zavolas svojmu gynekologovi a dohodnete sa co s tym. Vacsina zien vsak vedlajsie ucinky nema. Je to len na tebe, no podla mna ak nemate s priatelom styk casto, tak je hormonalna antikoncepcia zbytocna.