Sklamala som mamku

Príspevok v téme: Sklamala som mamku
smutná1

velmi som sklamala moju maminku ktorú tak moc lúbim..... mám 19 rokov a zistila som, ze som tehotná....mám síce priatela uz 3 roky...ale aj tak...mozno si myslíte ze je to skoro a tak...a mozno aj je...ale bábo si chcem nechat....je to nový zivot a ja ho nechcem zmarit...len ma velmi mrzí, ze som tak moc sklamala maminu...a ocino to este nevie....hrozne sa bojím...reakcií.....je to také hrozné???? ved je to malinké bábätko...

tristany

elfovia, co my vieme, mozno mala predsa len toho trosku v hlave a sa nechala nabuchat od 30tnika, nie rovesnika:)

Tadalala

elfovia. no mudra jak radio šetko vieš ?čo ona ma a nema. a naozaj neviem kto v 19 nema vlastne peniaze čo si sam zaraba.možno sa osamostatnia prečo by mala vysieť mame na krku to robia ludia čo su neschopný postavit sa na vlastne a čelit problemom a situaciam ktore si sami zavinili. ona možno taka vobec nieje však zbytočne tu píšem a rozoberam hluposti ench to ona sama napiše ak chce jak to je

elfovia

ja zasnem nad radami, ze tvoje babo a mama sa casom s tym zmieri...
s cim sa zmieri? ze sa dcerenka postarala o "zabavu"? ta mama ma svoj vlastny zivot a zrejme nemala na plane vychovavat a zabezpecovat okrem svojej dcery aj svoju vnucku. ma sa zmierit s tym, ze ci sa jej to paci, ci ie, tak na nasledujucich par rokov ma o starost viac? vsak uvazujte! tu nie je situacia taka, ze kocka a jej priatel maju zamestnanie, byvanie a teraz si zalozia rodinu ako to je normalne a bezne. oni zrejme nemaju ani pracu, ani byt, ani na podnajom. ani nic... ta matka ma predsa svoj zivot, svoje starosti a mozno uz teraz prave chce zit,venovat sa konickom, cestovaniu, lebo jej deti su odrastene a uz sa moze trochu venovat sebe. no a bac! bude vnuca, ktore jej dcera neuzivy a nezavisle od nej sa o babo nepostara...

natiska

ked som mala sedemnast aj ja som otehotnela a dala som si to zobrat mala som tiez priatela ktory by sa omna postaral chcel aby som si to nechala...moja mama bola proti tak som si to dala zobrat s priatelom som sa rozisla....vtedy som si myslela ze som spravila to najlepsie rozhodnutie vo svojom zivote...ale az teraz som pochopila ze som to nikdy nemala spravit prisla som o babo a aj o svoju lasku tak si to radsej cele rozmysli a nepocuvaj ostatnich....ved ti si tehotna a nie mama a neboj ona stim casom zmieri

bon

baby vy ste nikdy neurobili preslap?? no boze stava sa, ako nechpaem co jej hned nadavate, stat sa to moze kazdemu.......a smutna, ja chapem aj reakciu tvojej matky, je to sice babatko, ale potrebuje toho vela, a teraz to bude aj na nej, pokial nie ste zabezpeceni s priatelom, a tiez budes potebovat pomoc pri vychove, tvoja mamina viem o co sa jedna, preto vidi aj negativa a rozmysla ttriezvejsie ako ty, dieta nie je hracka ktoru mozes hocikedy odlozit...., chvilu pockaj ju to prejde a bude dobre....a vy dvaja sa snazte o to, aby ste mohli dat tomu malemu vsetko co potrebuje, a zacnite sa snazit hned....a bude vsetko dobre neboj....

Tadala

Bože tu hned robíte kovbojku že jej rodičia sa budu starať aj o ňu aj o male. Neviem čo rozpravate ked ma 19 je už dospela, jak to bolo pred 20 rokmi mali bežne deti v 18-21. A ja si myslím že budu šetci radi ked babo sa narodi a budu ho lubit ešte viac jak teba uvidiš:))

mambodesa

Suhlasim s elfoviou. nechat si urobit dieta, aby sa rodicia starali nielen o teba, ale aj o to male, je sebectvo. Nejde o to dieta, ide skor o teba - no presne tak, ako to napisala elfovia. Skoda, ze si si nedala predpisat tabletky, ked sa ti zachcelo sulozit.
lenkaka tu nejde o to dieta, jasne, ze dat zivot dietatu je nieco uzasne, ale prave preto ho treba mat s manzelom vo vlastnom byte a s nasetrenymi peniazkami, lebo ruzove okuliare rychlo zletia z oci, ked nie su prachy. Dieta treba zabezpecit a nie na ukor rodicov...

elfovia

preco? lebo pisem, ze nase ciny maju byt zodpovedne? to akoze je ok, ked porodi dieta a jej matka sa o ne bude starat, lebo mlada nebude zarabat? to by bolo velmi jednoduche potom uz od 15 tich rodit a nestarat sa, vsak o nejako odrastie a nieko vychova...

dd

ako pise ushko..ja som mala 21 ked som otehotnela..v 4.rocniku VS a aj tak to bol pre mojich rodicov obrovsky sok a sklamanie..mysleli si, ze najskor ukoncim VS, potom sa vydam a az potom pridu na radu deticky..a bac..vsetko bolo naopak..mamina mi to "vyhadzovala na oci" este dost dlho po porode, ze som mohla mat vsetko lahsie, atd..ocino sa so mnou asi mesiac ani nebavil(odkedy sme oznamili mojim rodicom, ze som tehotna), co to nemohol akosi stravit..potom sa to troska rozhybalo a ked sa dcerka narodila, tak boli z toho vsetci hotovi!a moji rodicia ju tak zboznuju, ze keby mohli, jej aj modre z neba znesu..je to urcite sok pre Tvojich rodicov, mozno mali v predstavach pre Teba vybrate nieco ine a teraz sa vsetko skomplikovalo..ale az sa babatko narodi, urcite sa to zmeni, ved kto by sa hneval, ked na svet pride to malinke neviniatko..? :)