Sklamala som mamku

Príspevok v téme: Sklamala som mamku
smutná1

velmi som sklamala moju maminku ktorú tak moc lúbim..... mám 19 rokov a zistila som, ze som tehotná....mám síce priatela uz 3 roky...ale aj tak...mozno si myslíte ze je to skoro a tak...a mozno aj je...ale bábo si chcem nechat....je to nový zivot a ja ho nechcem zmarit...len ma velmi mrzí, ze som tak moc sklamala maminu...a ocino to este nevie....hrozne sa bojím...reakcií.....je to také hrozné???? ved je to malinké bábätko...

bublik

som neplanovane gravidna, ale keby som to nechcela, tak si asi to dieta necham vzat, nie? nikto ma k nicomu nenutil a zena ma v tomto state nastastie este vzdy moznost slobodne sa rozhodnut. ja som tuto moznost mala tiez. vyjadrujem svoj nazor a ty to nazyvas moralizovanim... v poriadku, ked mozes "moralizovat" ty, mozem aj ja.

mojatvoja

neverim bublik, ze si chcela mat dieta uz v 19..a takze kedze si neplanovane gravidna, tak si si aj neplanovane, vzhladom na okolnosti,ktore ta k tomu prinutili, upravila priority..myslim teda, ze moralizovanie z tvojej strany nie je na mieste, tak ako aj vytlkanie kapitalu zo situacie "z nudze cnost"

bublik

pisem niekde, ze je to podla mna jednoduche? myslim ze som napisala opak, ved ale kazdy nech si z toho vezme co chce... smutna1 nenechaj sa odradit, na dieta neexistuje nespravny alebo spravny cas, ved kolko ludi zacina na tvrdo z nicoho a dokazu to, pretoze pre babatko su ochotni urobit cokolvek, a pre inych zas nie su nikdy vhodne financne podmienky... zavisi to od priorit.
Elfovia a mojatvoja, ja som v rovnakej situacii a napriek tomu ze to nie je lahke, rozhodla by som sa znovu tak isto. boli ste niekedy v podobnej situacii, ked o tom tak vela viete?

elfovia

a koniec koncov- vsak jej starost. co si urobila, to ma.
tak vela stastia

to: bublik- ak ti tak bije do oci to y v slovese, tak sa skus pozriet aj na svoj text. ked uz bazirujes na pravopise, tak si dopln ciarky vo vetach.

mojatvoja

tadala, co keby si jej tak pomohli s bublikom, ci uz financne alebo nocnym vstavanim, atd...ved je to podla vas tak jednoduche

bublik

elfovia nauc sa pravopis :-) moj tato bol tiez nestastny a teraz sa uz nemoze dockat... tiez nemame na ruziach ustlane a financne problemy a potrebujeme podporu rodicov, no nasi sa tomu tesia... a jeho rodicia tiez, a aj ked teraz je to fakt huste a nemame skoro na nic, verim ze casom sa z toho vylizeme, ja zacnem zarabat a bude lepsie... vobec nezalezi ci ma 19 alebo 24, ci ma vysoku skolu alebo nie, vsetko jedno. a neviem ktora mama by dala prednost "svojmu vlastnemu zivotu a cestovaniu" pred dcerou a vnucatom... vsetko sa da a ked sa teraz dostanu cez financne tazkosti budu sa zajtra tesit ze si babatko nechali a to bude vsetkym robit radost. podla mna teda.