Sklamala som mamku

Príspevok v téme: Sklamala som mamku
smutná1

velmi som sklamala moju maminku ktorú tak moc lúbim..... mám 19 rokov a zistila som, ze som tehotná....mám síce priatela uz 3 roky...ale aj tak...mozno si myslíte ze je to skoro a tak...a mozno aj je...ale bábo si chcem nechat....je to nový zivot a ja ho nechcem zmarit...len ma velmi mrzí, ze som tak moc sklamala maminu...a ocino to este nevie....hrozne sa bojím...reakcií.....je to také hrozné???? ved je to malinké bábätko...

elfovia

mile moje, nikde netvrdim, ze zivot jedine a vtedy je ok, ked sa mladi najprv venuju kariere a peniazom a az potom maju deti. mojim nazorom je- znova zosumarizujem, ze na rodinu nestaci len "zrazu" ostat tehotna a k tomu je naozaj egoicke ocakavat, aby sa z danej situacie mamka len a len tesila. samozrejme ze ak sa male narodi, tak ho nebude chciet dat za nic na svete, ale teraz- ked je to sprava ako blesk z jasneho neba, tak preco je to zle, ze je tym zaskocena???? prave mamaka uz podobnou situaciou presla. zakladanie rodiny, zabezpecenie byvania, zamestnanie, mat na kazdodenne zivobytie,...- tak ona vie najlepsie, ze cela tato zalezitost s cim chodi. a uvedomuje si, ze v prvom rade to je ona, ktora ti musi pomoct. a prosim vas, je to naozaj tak do neba volajuce, ked si myslim (mam 44 rokov a dcera 22), ze keby som sa ocitla v takejto situacii, tak by som mozno myslela aj na seba- teda do dochodku mam daleko (ze by som v poho sa mohla venovat vnucatku), vek v zamestnani kriticky- treba zastat svoje miesto, lebo nie je problem cloveka vymenit mladsim, ambicioznejsim, v sukromnom zivote deti odrastene a teda mam az teraz cas na seba a svoje konicky.,.. tak prosim vas je to take HROZNE!!!! sebecke, ked vo svojom veku myslim konecne uz na seba???? a predpokladam, ze dotycnej mamka je cca v mojom veku a mozno dokonca aj mladsia. lebo hoc jak sa to vezme, ale ona tu pomoc mamky bude potrebovat tak ci tak.
takze viem pochopit pocity jej mamky a ze je tehotenstvom svojej dcery zaskocena, tak snad ma na to pravo.vsak cely ten kolotoc povinnosti, ktorymi sama uz presla, sa jej zacina odznova. preco od matky sa vzdy a za kazdych okolnosti ocakavaju len a len poziivne a zhovievave nazory a reakcie???
ja netvrdim, ani som to ntvrdila, aby si babo dala prec. ja reagujem na to, ze pise, ze mamu "sklamal". mysli ze tu ani nejde o sklamanie, ako o to, ze si celu situaciu mamka uvedomuje asi najviac.
prajem ti smutna stastny zivot a vela stastia :)

aknitka

hope ja som to tu síce nečítala celé, ale tvoj príspevok mi príde od veci. veď nikto netvrdí, že každý najprv musí spraviť kariéru a zabezpečiť sa a potom sa rozmnožovať (aj keď v dnešnej situácii ....). ja som sa len priklonila k názoru, že bez podpory najbližších sa to veľmi ťažko dá zvládnuť.
samozrejme že by som jej nikdy neradila aby si dala bábätko vziať. je dospelá a keď sa už stalo tak to určite zvládnu. želám im aby sa im podarilo zvládnuť sitáciu v prospech spokojnosti všetkým a narodilo sa im krásne zdravé bábätko.

bosorecka:

jaj selina ... chod radsej do inej miestnosti pisat!!! ked chces sudit niekoho koho ani nepoznas!!!! to ze ma priatela zebezpeceneho neznamena ze je milionar!!! myslim ze nepotrebuje taketo kometare!! smutna1:: maj svoj nazor drz sa ho dietatko si nedaj zobrat .. zvladnes to vsetko.. aj mamka zmeni nazor 100 percent!!! daj vediet ako si dopadla!!!pa

hope

elfovia a spolok - ja som tu uz niekde pisala na podobnu temu. kolko mala tvoja mama ked si sa narodila ty alebo tvoji surodenci?? mala po 30ke?? mala byt a rozbehnutu karieru a nasetrene prachy aby Vas vedela uzivit?? prosim ta porozmyslaj nad tym ak chces nieco napisat. je to sice forum kde clovek napise svoj nazor ale nie kritiku. ak by kazdy rozmyslal ako ty za par rokov by svet zanikol a kazdy by mal par titulov pred aj za menom. clovek ma v prvom rade zit tak ako najlepsie vie a ak niekto upradnostni rodinu pred karierou si myslim ze je to dnes naozaj vinimocne kedze vela ludi baziruje prave za peniazmi a karierou.

Smutna1: vela stastia a co najmenej stresu.

aknitka

aj keď ste sa tu všetci do nej naniesli tak elfovia v niečom pravdu má. aj keď to možno nepomenovala správne keď písala o tom že ostatní sa musia obetovať. určite to láskavá matka nevníma ako obetu pomôcť svojmu dieťaťu (vidím to na mojej mame, že tá by pre nás a hlavne pre vnúčika spravila všetko), ale ako správne napísala chcenie nestačí lebo bez pomoci svojich najbližších sa to ťažko dá zvládnuť. len ona to možno vníma ako obetu v negatívnom význame.

mobilka

ahoj elfovia,
vies ja nemam ten pocit ze by sa moja mamina obetovala kvoli mne a mojmu dietatu. Ty to mozno povazujes za obetu najvacsieho zrna ale tak to nie je. Nemusis hned utocit ked ani nevies ako to v nasej rodine funguje.

mucinko

Preco sklamala??? Ved mamina vedela, ze mate priatela, tak musela vediet ze bud sa zanho vydate a budete mat dieta, alebo budete mat dieta a pripadne sa za svojho priatela vydate. A ked aj nie, svet sa nezruti. Asi je pre Vasu maminu tazke si pripustit, ze ma uz dospelu dceru. Radsej by Vas chcela mat stale malicku. Dolezite je pre Vas to, ako Vase tehotenstvo vidi Vas priatel. Ak sa k dietatu hlasi, potom nie je o com diskutovat. A dietatu je jedno, ci budete alebo nebudete zosobaseni. Vasi rodicia moralizuju, lebo si myslia, ze to musia a aj preto, lebo si zrazu uvedomili, ze ste uz naozaj dospela. A boja sa reakcie okolia, na ktore sa mozu naozaj vykaslat.
Ked sa obaja s priatelom na dietatko tesite, to je dobre. Nech je zdrave. Som zvedava, co o rodicoch napisete po roku.

Mucinko

dancaBB

smutna1 neboj sa , bude to ok...hlavne sa teraz nestresuj!!!!!!!!!!ani to neprospieva plodu..bud kludna...vsetko dobre dopadne, neboj...a drzim ti palce..ja na tvojom mieste by som urobila to iste aj keby som sa musela vysrat na skolu..som teraz na vyske..bohuzial uz ani vyska neni zarukou lepsieho zivota s viac peniazmi...takze asi tak..takze by som to bola schopna obetovat..prboha ist na potrat a potom by som raz zistila ze uz nemozem mat deti?nikdy v zivote by som si to neodpustila...radsej by som si ho nechala...tak by sme mozno neboli najlepsia rodinka s najviac peniazmi, ale to este neznamena ze by sme nemohli byt stastni...
takze ludia!neodsudzujte taketo baby ktore si babo chcu nechat...ked si ho chcu dobrovolne nechat a tesia sa nanho tak to nieco znamena...

simca_

co ty tu furt vyryvas???pyta sa ta daktto na tvoje kraviny tu momentalne teraz nek´je nikto zvedavy predstav si tu srandu ze su aj milujuce babicky ktore sa o vnuka-vnucku ochotne a radi postaraju a co viem uzivaju si to mnohonasobne viac ako pri nas detoch tak uz by si´s tam mohla skoncit nemas deti nemas problem stastna to tvoja mama ze ma taku dokonalu dceru co sa jej to stat nemoze

lenkan---

Dobre elfovia, ak by to tak aj nahodou bolo, mas nejaky komplex ze to musis druhym vyhadzovat na oci? Pisu sem ludia, ktori su STASTNI so svojim rozhodnutim mat dieta a niekam to v zivote dotiahli ako povzbudenie mlademu dievcatu, ktore je teraz velmi neiste a zranitelne. Mas potrebu niekomu kazat, ked mas urcite super zivot, v ktorom vzdy rafinovane rozmyslas bez cudzej pomoci a si ta najlepsia a najmudrejsia na svete? Nechaj to tak...K druhym by sa mal clovek spravat empaticky, svet nie je o tom, ci si skolu dokoncila o rok skor, neskor, s pomocou, bez, ci dieta prislo medzi drahe hracky, lacne hracky, dvom zosobasenym, mladym alebo starym. Svet je o laske...A EXISTUJE vacsia laska nez k vlastnym detom???