Sklamala som mamku

Príspevok v téme: Sklamala som mamku
smutná1

velmi som sklamala moju maminku ktorú tak moc lúbim..... mám 19 rokov a zistila som, ze som tehotná....mám síce priatela uz 3 roky...ale aj tak...mozno si myslíte ze je to skoro a tak...a mozno aj je...ale bábo si chcem nechat....je to nový zivot a ja ho nechcem zmarit...len ma velmi mrzí, ze som tak moc sklamala maminu...a ocino to este nevie....hrozne sa bojím...reakcií.....je to také hrozné???? ved je to malinké bábätko...

fuuu

Ja chodím na výsku externe a mam spoluziacky co pracuju maju dieta do 1roka. Jedna dokonca ma dve zamestnania, takze mu skus argumentovat ze ked ine zvladaju skolu popri rodine a zamestnani, tak s jeho malinkou pomocou to uuurcite zvladnes... mozno mu treba dat pocitit ze ti na jeho nazore zalezi,hovori sa ze chlap sa niekedy aj boji dietata v tom zmysle ze ide bokom, mozno si len vynucuje pozornost...

aknitka

ja ti tvoj názor neberiem, skôr ma zarazilo ako píšeš "kvasiť s DECKOM doma". bože veď je to tvoje dieťatko. ja už doma kvasím dva roky a mám len maturitné vysvedčenie a som šťastná. a prácu lepšiu ako napríklad kamarátka s červeným diplomom. ja tým chcem povedať len to že pre svoje dieťa by som sa určite dokázala obetovať vo všetkých smeroch. no ale nie sme zrejme všetky rovnaké.

severanka

smutná1: no to sa dalo čakať...sexovať v pohode, ale keď má ten tvoj drahý prebrať nejakú zodpovednosť, tak sa ide pototo...

a akože dieťa neuvidíš? nepáchaš trestný čin tým, že by si šla študovať...
to isté môžeš povedať ty jemu...jasné, rob si čo chceš ale dieťa už neuvidíš...to je tvrdenie proti tvrdeniu...

smutná1

dakujem dievcatá, ze mi takto pomáhate...fakt to teraz potrebujem...lebo som s nervami na konci..vsetko je také divné...ako priatel sa správa divne...práveze mne povedal, ze ked chcem pôjde na materskú on...a ja si môzem chodit do skoly, ale malé uz neuvidím...akoze toto naozaj nechápem a velmi ma to bolí....a k tej svadbe... my sme vzdy plánovali, ze sa zoberieme a tak...ale teraz neviem...on povedal, ze sa teraz cíti este ako decko a ze sa este nechce zenit...ze mozno az o rok, ked sa malinké narodí...neviem co si mám mysliet....velmi som z toho zúfalá....

severanka

aknitka: nie sú menej, ale prečo by si žena nemohla zvyšovať svoje vzdelanie, prečo by mala byť odkázaná len na to čo dosiahla, kvôli dieťatu? prečo by chlap nemohol ísť trebárs aspon na externé štúdium...alebo tak, lebo ten môj by ani na externé nešiel, ja by som kvasila s dieťaťom doma a on by si robil PhD.

vieš, mne išlo o to, že aký sú v tomto niektorí chlapi sebeckí ... on musí mať tituly a žiadne úľavy a obety, a ja mám kvasiť s deckom doma s maturitným vysvedčením ?

aknitka

severanka si to napísla dosť z ostra. to akože ženy bez titulu čo sú doma s bábätkami sú menej ako tie čo študujú?

aknitka

ahoj smutná. no nie je to až taká hlúposť, ale treba počítať s tým, že taká škola aj niečo stojí a taktiež či ti bude mať kto postrážiť drobca keď budeš v škole , príp. sa učiť. bude to určite chcieť veľa sebazapretia. ty musíš sama vedieť čo si schopná zvládnuť a čo nie. a priateľ to určite tak nemyslel ako zareagoval. možno si len predstavoval ako sa budeš naplno venovať iba bábätku. možno sa tiež obáva ako to finančne zvládnete. porozprávajte sa o tom ešte keď trošku "vychladne".

a čo sa týka tej svadby, tak ja budem dosť neobjektívny radca. pokiaľ sa máte radi a plánovali ste si už spolu ako tak budúcnosť tak ja by som tú svadbu neodmietala a neodkladala po pôrode. ja som však v tomto dosť puritánka. ak sa otecko hrdo hlási k tebe aj dieťatku tak nech ste svoji aj na papieri. ak budete svoji budete mať aj menej vybavovačiek s papiermi keď sa malinké narodí.
rozhodnúť sa však musíte len vy dvaja.

severanka

smutná1: tvoj frajer sa zachoval fakt nepekne...
ale väčšia chlapov má predstavu, že žena bude doma sedieť s deckom a on si bude makať na kariere alebo na študiu...
ja keď som raz chlapovi môjmu povedala, že veď kľudne aj on by mohol ostať na "materskej" tak si ho mala vidieť...

vieš, on mi povedal, že on si plánuje robiť neviem aké tituly, doktorát a bohvie čo, študovať aj v zahraničí, a ja - keby sa náhodou bábo prihodilo - by som musela prerušiť školu, ledva s nejakým bakalárom, alebo magistrom a koniec...
čo sme my ženy menej, alebo čo? chlap si bude zvyšovať ego svojimi titulmi a my máme drepeť s deckom doma, nie?

tak isto aj on by mohol...

nech sa len na teba ten tvoj nehnevám za to chceš mať vysokú školu, mu povedz že žena neni jabloň aby len rodila... a nežijeme v stredoveku,...

smutná1

práve som sa dost nepekne pochytila s priatelom... len preto, ze som mu povedala, ze pocas tých 3 rokov co budem na materskej, by som chcela skúsit výsku...a zacal na mna hrozne kricat... je to az taká velká hlúpost???? mozno...neviem....vykrikoval mi, ze uz teraz sa chcem toho malého zbavit....a potom mi povedal, ze ked chcem íst na výsku tak nech si dám malé zobrat...som zúfalá... a k tomu, jeho mamina, dnes hovorila, ze bude trvat na svadbe....uz neviem co mám robit..nikto ma nechápe...