Sklamala som mamku

Príspevok v téme: Sklamala som mamku
smutná1

velmi som sklamala moju maminku ktorú tak moc lúbim..... mám 19 rokov a zistila som, ze som tehotná....mám síce priatela uz 3 roky...ale aj tak...mozno si myslíte ze je to skoro a tak...a mozno aj je...ale bábo si chcem nechat....je to nový zivot a ja ho nechcem zmarit...len ma velmi mrzí, ze som tak moc sklamala maminu...a ocino to este nevie....hrozne sa bojím...reakcií.....je to také hrozné???? ved je to malinké bábätko...

dd

smutna, ziadost o rodicovsky prispevok si davas po porode na urad prace socialnych veci a rodiny prislusny podla miesta Tvojho trvaleho pobytu..budes potrebovat urcite obciansky, kopiu rodneho listu dietata ale co este, tazko povedat,keby Ste sa tam sli spytat,presne Vam povedia(ja s manzelom sme potrebovali potrvdenia zo skoly, ze sme studenti, tusim aj sobasny list, kedze sme boli zobrati)..tam si budes podavat aj ziadost o pridavok na dieta a priplatok k prispevku pri narodeni dietata..

smutná1

ahojte, chcela by som sa spýtať, dnes ma doktor vypísal na materskú...pracovala som od septembra, v decembri som išla na PN....a dnes mi ju ukončil, kedže mi začala materská...a ja by som sa chcela spýtať, ja asi nebudem mať nárok na materskú ale na rodičovský príspevok, čo je okolo 164 Eur...a kedy sa o to žiada???? po pôrode alebo ešte pred pôrodom??? a kde mám ísť, čo k tomu potrebujem?????? dakujeeeem

bublik

heheee to s tou podprsenkou poznam, mne priniesla mama az po porode, velkost si typla, ako na potvoru v celej bystrici nemali moju velkost vtedy :-) moc male kozy... :-P nocnu koselu som si kupila asi tyzden pred porodom, inak nemam v com behat po nemocnici no skratka tesnotka. maly je super, len ho obcas boli brusko, zvykol mi chodit tak spinkat ze som ho supla do postele a uz aj spal a teraz zacal robit vecer fory, ale za to uz pekne prespi celu noc, ked uz ho raz presvedcim aby zaspal...
no konecne mi prislo prenho mliecko, tak uz bude lepsie, po bebe aj po nutrilone ho bolieva brusko a grcka, tak objednavam take biomlicko cez net a to je super, to mu robi dobre. ak budes nedajboze potebovat daj vediet, ale drzim palce nech nemas s kojenim problemy. jo tak sa drz a neboj sa nicoho a dufam ze budu na teba doma dobry a budu ti pekne pomahat, bo hned po porode mat stresy nic moc, zazila som si svoje :-)

smutná1

bublik...ahoj, no gúla sa mi celkom dobre, len ten chrbát je niečo hrozné...sa nemôžem ani z postele postaviť, tak ma to bolí...termín mám 24.02.2010.... zachvílku je to tu....jaaaaj až ma brucho z toho bolí... dakujem za rady, určite si pôjdem kúpiť aj také, do lekárne, a čo sa týka tých nohavičiek aj to predávajú v lekárni???? ešte nemám ani podprsenku na kojenie kúpenú.....nič nestíham, som z toho úplne nervozna.... strašne ten čas letí... nooo a malý bude asi šimonko, to sa mi celkom páči :-) a ty sa máš ako a malý poslúcha??? :-)))

bublik

no neviem , ja som sa v tych normalnych parila a bolo to mega neprijemne, a tie v gaze boli fajne vzdusne este v tych sietovanych nohavickach.. pohodka, no rob ako myslis.

meggy10

tie v gaze su hotova katastrofa otras normalne si kup tie hrubsie co su na noc, tie su hnusne aj na dotyk neviem ako by si to zniesla tam dole.

bublik

ahoooj smutna tak co, kedy uz to bude, kedy mas termin? ako sa ti gula? citam citam ze ta chrbat boli, nic moc, viem si predstavit ako sa citis... len som chcela pridat k tomu zoznamu do porodnice ze vlozky si kup v lekarni take v gaze, tie su najlepsie, ja som sa ich strasne zlakla ked som ich doma rozbalila ze preboha toto sa ako da nosit, ale v porodnici som si ich nevedela vynachvalit, take boli mekucke a pohodlne :-) nastrihu sa vobec neboj, uvidis ako sa potesis ked zacujes to cvak cvak cvak, lebo tu bude znamenat ze maly uz je skoro von a ked riadne zatlacis nebudes ho citit ani bez epiduralky, len to hojenie je potom neprijemne.
tak dufam ze sa vsetko podari, neboj sa nicoho, my zeny sme na to stavane predsa :-) tesim sa s tebou na maleho simonka... ci matuska?

laloa556

ja by som našich práveže potešila a to mám 22 :)
myslím si, že to je vec teba a tvojho priateľa, a keď ste vy štastní, mala by byť aj mamina ;)

držím palec! neboj, skús sa s ňou o tom porozprávať.