Sklamala som mamku

Príspevok v téme: Sklamala som mamku
smutná1

velmi som sklamala moju maminku ktorú tak moc lúbim..... mám 19 rokov a zistila som, ze som tehotná....mám síce priatela uz 3 roky...ale aj tak...mozno si myslíte ze je to skoro a tak...a mozno aj je...ale bábo si chcem nechat....je to nový zivot a ja ho nechcem zmarit...len ma velmi mrzí, ze som tak moc sklamala maminu...a ocino to este nevie....hrozne sa bojím...reakcií.....je to také hrozné???? ved je to malinké bábätko...

meggy10

smutna ja okrem mojho matusa keby som mala druheho chlapca a vyber so slov. kalendara tak dam jednoznacne alexander, ale aj david a lukas sa mi este celkom paci a este aj marco, alebo mark a ked nevyberiete tak dajte cyril to bude vynimocne meno:DDDD

smutná1

meggy10 no ved viem, Samkov je straaaaaaaaaaašne vela. včera som bola u maminy v škôlke pozrieť a fakt každý druhý chlapec sa volal Samko. Mne sa páči simon ale priatelovi to nie je nejako moc po chuti a neviem ani prečo...ale tak Sebastian je iné ako Samuel.......no ved ešte uvidíme...
dd...dakujem, za ten link, aspon už tuším kedy má meniny :-)) lebo v našom kalendári som to nemohla nájsť...aa takže ty už máš mladú slečnu doma, :-)) a čo našli ste už nejakú dobrú škôlku??

dd

smutna, nemas za co :)..som rada, ak som Ti aspon troska pomohla. inak podla tohto linku by mal mat Sebastian meniny 20.januara:
sk.wikipedia.org
ja budem mat o 5mesiacov 25 a dcerka Alzbetka bude mat par dni po mne 3rocky, uz vybavujeme skolku :)..

meggy10

smutna na osetrenie pupceky my sme nemali nic hned sa mu krasne zahojil a radsej ostante pri tom simonovi, lebo ja si spajam sebko a samko take moc sladke a uz tie mena nemozem kolko ludi ma samkov, jak pre debilka.

smutná1

dd dakujem ti, tak teraz mám aspon šajnu čo zobrať zo sebou :-) jaaaaaj už mi zostáva málo času a bude to tu.....straaaašne sa bojím ale aj tešíííím. Dúfam, že to bude ako z filmu, odtečie plodová voda, prídu kontrakcie a ideme nato...hehe :-))) inak DD ty máš ako staré bábo???? a ty máš kolko rokov??? a ako sa malé volá???? My sa nemôžeme ešte stále dohodnúť na mene... celkom sa nám páči Sebastián..........len neni v kalendári......

dd

smutna, ja som na osetrovanie pupceka pouzivala len lieh, kupis ho v lekarni :)..my sme viezli dcerku v autosedacke, ale aby tam nebola az taka skrcena, tak sme ju troska vystlali plienkami.a co pre maleho na odchod?hmm..ja som mala kosielku, dupacky, ciapocku a zavinovacku, ale to bolo leto..keby bola zima,vzala by som asi body, ak by bolo s kratkym rukavom, tak isto aj kosielku,alebo tricko, pre istotu este nieco navrch -svetrik, alebo nieco take, dupacky tiez urcite, ciapocku, zavinovacku(na prenos do auta, z auta) a aj decku, ak ho poveziete v autosedacke,na prikrytie, aby mu nebolo chladno (zavisi aj podla toho, ako bude v aute, ak tam bude vykurene, tak mu nemusi byt zima, ale ak by bolo tych co ja viem 18stupnov, tak sa moze hodit decka, ale zalezi aj ako bude obleceny..)

smutná1

dakujem baby, za vysvetlenie :-) už mám v tom trošku jasnejšie. Neviem či si toto teraz nahováram, ale to tak proste cítim. Teraz som v 35.tt a v poslednej dobe ma pobolieva bruško ale tak dosť zvláštne, tam úplne dole, že niekedy nemôžem ani chodiť. Podla lekára je všetko v poriadku, ale ja mám taký pocit, že to na mna príde asi skôr ako má......... neviem ale mám proste taký pocit a trošku aj strach. Už dokupujem len posledné veci pre malého, ale stále mám pocit, že mi stále niečo chýba, len neviem čo.
Inak čo sa týka, ošetrovania pupčeka, tak ste na to používali ten 60% lieh alebo niečo iné??? a kde sa to kupuje, v lekárni??????????? lebo to ešte nemám..... a aké vecičky ste si zobrali pre malé do nemocice??? viem, že len tie čo budem potrebovať pri odchode, ale ja neviem čo ( body, dupačky....?????? ) lebo ja by som najradšej zobrala všetko :-)) a išli ste s bábom v autosedačke alebo ste ho držali v perinke???

meggy10

smutna tak ako ti napisala dd, len neviem ci nemas narok na zvzseny prispevok, lebo si mi nenapisala ci mas zmluvu v praci na stalo, alebo nie.

dd

priplatok k prispevku pri narodeni dietata je to, ked sa dozije dietatko 28 dni, je to jednorazova davka..ziadost si musis potom dat potvrdit od gynekologa, ze je to Tvoje prvorodene dieta a od pediatra, ze sa dozilo tych 28dni, podat si to na UPSVR a potom Ti to vyplatia..pridavok na dieta je mesacna davka(skor je to zname pod pojmom rodinne pridavky) vo vyske 21,25eur, ziadost si podaj hned so ziadostou o rodicovsky prispevok, bude Ti to potom chodit naraz - rodicovsky+pridavok na dieta vo vyske 185,47eur..inak tlaciva tych ziadosti, ak by si sla okolo UPSVR si chod zobrat uz aj popredu,vypises si to a malo by to tak fungovat, ze vypisane, podpisane so vsetkymi nalezitostami, by Ti to tam mohla zaniest napr.Tvoja mamina, aby si Ty hned po porode nemusela behat po uradoch..

smutná1

hej, viem, že je zvýšený ten rodičovský, ale len tým, ktorí pracovali určitú dobu, a ja som pracovala velmi krátko, tak mna sa to netýka.... dakujem, za radu, že kam treba ísť.... a aký je rozdiel mezdi prídavkom na dieťa a priplatkom k prispevku pri narodeni dietata??? viem, že jedno je, ked sa dieťa dožie 28 dní... tak okolo 20 tisíc....ale neviem ktoré...